Založ si blog

Prijať, či neprijať Rusov, utekajúcich pred vojenskou službou?

Potom, ako Putin po potupných porážkach ruskej regulárnej armády pri bojoch na Ukrajine vyhlásil všeobecnú mobilizáciu a úrady začali povolávať do armády brancov, zdvihla sa vlna útekov z Ruska. Hranice so susednými štátmi sa stali takmer nepriechodnými. Gruzínsko, Kazachstan, predtým dokonca niekoľko dní aj Fínsko zažívali a doteraz zažívajú exodus Rusov, ktorí už nechcú bojovať za Veľké Rusko(rozumej za vládcu celého sveta). Už nechcú bojovať za majetky ruských miliardárov na čele s najbohatším človekom planéty Putinom.

Paradoxom je, že kým sa Rusom darilo vlastne beztrestne okupovať Krym a časť Donecka a Luhanska, kým sa jeho zabijakom darilo v prvé dni vojnenskej agresie beztrestne útočiť na ukrajinské mestá a vraždiť ukrajinské ženy, deti, mužov, kým zvery oblečené v uniformách ruskej armády beztrestne znásilňovali ukrajinské dievčatá, často ešte iba deti, kým masovo, ako na poľovačke vraždili na uliciach iba tak, zo zábavy ukrajinských mužov, kým tieto obludy bombardovali a zaživa pochovali tisíce ľudí trebárs v Mariupole, kým tieto príšery bombardovali humanitárne konvoje, odvážajúce ukrajinských civilistov, kým vraždili rodičky a ešte nenarodené deti v pôrodniciach, kým vraždili celá rodiny, nemluvňatá nevynímajúc a hádzali, áno, hádzali ich do masových hrobov v Irpine, Buči, Iziume a v mnohých ďalších mestách a dedinách, dovtedy, dovolím si tvrdiť, drvivá väčšina dnešných „emigrantov“ si hrdo lepila na autá, alebo priečelia domov písmeno „Z“, ktoré sa stalo symbolom a synonymom zločinov opísaných vyššie! Ležali doma na gaučoch, sŕkali západniarske pivo a grgajúc a vypúšťajúc vetry do paplónov s potešením pozerali v televízii, ako v prvé dni ich hrdinskí vojaci „denacifikujú“Ukrajinu, s uznaním prikyvovali, aký je ten ich Putin chlapík, ako sa ho bojí už celý svet. Keď už teraz hrozilo im samotným, že sa stanú ovcami idúcimi na porážku za „večnú slávu“ Putina jeho spoluzločincov, masových vrahov, sadistov, sexuálnych úchylov a deviantov, ani nestihli tie Z-tká strhnúť a už žobronili o povolenie na vstup do krajín, v ktorých by sa mohli pred mobilizáciou schovať. Dnes, v dobe sociálnych sietí a internetu je ľahké zistiť, kto z nich aspoň slovkom odsúdil besnenie ruských vojakov, Prigožinových a Kadyrovových zabijakov. A toto môže byť jedno z množstva kritérií, na základe ktorých budú krajiny posudzovať ich žiadosti o azyl.

Lebo ak je niečo absolútne isté okrem toho, že Putin je vojnový zločinec a masový vrah, absolútne istá je aj skutočnosť, že ruské spravodajské služby vyslali ako prvé svojich agentov medzi húfy utečencov.

Použijem voľný citát , ako sa vyslovil na ich adresu jeden Kazach, žijúci vo Francúzsku:“Choďte na front a vzdajte sa Ukrajincom. Alebo sa vyberte do Moskvy a ak vás budú milióny, obsaďte ju a Putin zdochne. Spoločne so svojimi spoluvrahmi“!

Takže pri udeľovaní pobytov v krajinách Európskej únie týmto „utečencom“ by som bol mimoriadne, skutočne mimoriadne opatrný!

Brat za brata!

23.02.2023

Inšpirovaní touto čud(r)áckou skupinou slovenských vlastencov, Vlastičiek a vlastníkov napríklad hotelov v Karibiku, sme sa v našej krčme rozhodli nielenže podporiť ich aktivity, ale dokonca rozšíriť toto ich hnutie. Tak sme si založili organizáciu Brat za brata, sestra za sestru, sesternica za sesternicu, bratranec za bratranca, sestrička za primára a primár za vrchnú [...]

Od boľševizmu k nacizmu. Život a dielo Ľuboša Blahu, život a dielo Smeru.

22.02.2023

Ľuboš Blaha, kedysi absolútne bezvýznamný poslanecký asistent ešte bezvýznamnejšieho poslanca za komunistickú stranu, vycítil správne svoju šancu. Hneď ako preveksloval do Smeru, začal po krátkej epizóde so svojím sociálnym cítením prezentovať svoje postoje ku Covidu, k očkovaniu a teraz predovšetkým k vojne na Ukrajine. Stal sa miláčikom konšpiračných webových [...]

Medzinárodný olympijský výbor ako advokát ruského vraždenia.

02.02.2023

Medzinárodný olympijský výbor ako advokát ruského vraždenia. Táto inštitúcia pod vedením Thomasa Bacha chce povoliť účasť ruských a bieloruských športovcov na olympiáde v Paríži. Najprv som myslel, že v tomto oznámení je preklep.a správne malo znieť „nepodporuje účasť“. Skutočnosť je však strašidelná a neuveriteľne odporná. Bach sa vyjadruje za [...]

superpočítač, počítač, pc, procesor, CPU, intel, výpočtová sila, komputing

Nemecká rada pre etiku žiada limity na používanie umelej inteligencie

20.03.2023 20:36

Používanie umelej inteligencie by malo posilniť ľudský rozvoj, nie ho znižovať.

Francúzsko

Francúzska vláda prežila dve hlasovania o vyslovení nedôvery

20.03.2023 19:29, aktualizované: 19:47

Francúzska vláda v pondelok prežila dve hlasovania o vyslovení nedôvery v parlamente.

Remišová

Hlas vystavil Remišovej faktúru na 600 miliónov. Prihodil aj predražené vešiaky

20.03.2023 18:21

Nečerpá eurofondy a nakupuje predražené vešiaky, tvrdí Hlas o ministerke Remišovej. Podľa rezortu ide o osobnú pomstu.

Rusko Čína prezident návšteva

Si prišiel k Putinovi. Ako veľký brat

20.03.2023 18:17

Si Ťin-pching pricestoval do Moskvy len tri dni potom, čo Haag vydal na Vladimira Putina zatykač pre podozrenie zo spáchania vojnového zločinu.