Založ si blog

Prijať, či neprijať Rusov, utekajúcich pred vojenskou službou?

Potom, ako Putin po potupných porážkach ruskej regulárnej armády pri bojoch na Ukrajine vyhlásil všeobecnú mobilizáciu a úrady začali povolávať do armády brancov, zdvihla sa vlna útekov z Ruska. Hranice so susednými štátmi sa stali takmer nepriechodnými. Gruzínsko, Kazachstan, predtým dokonca niekoľko dní aj Fínsko zažívali a doteraz zažívajú exodus Rusov, ktorí už nechcú bojovať za Veľké Rusko(rozumej za vládcu celého sveta). Už nechcú bojovať za majetky ruských miliardárov na čele s najbohatším človekom planéty Putinom.

Paradoxom je, že kým sa Rusom darilo vlastne beztrestne okupovať Krym a časť Donecka a Luhanska, kým sa jeho zabijakom darilo v prvé dni vojnenskej agresie beztrestne útočiť na ukrajinské mestá a vraždiť ukrajinské ženy, deti, mužov, kým zvery oblečené v uniformách ruskej armády beztrestne znásilňovali ukrajinské dievčatá, často ešte iba deti, kým masovo, ako na poľovačke vraždili na uliciach iba tak, zo zábavy ukrajinských mužov, kým tieto obludy bombardovali a zaživa pochovali tisíce ľudí trebárs v Mariupole, kým tieto príšery bombardovali humanitárne konvoje, odvážajúce ukrajinských civilistov, kým vraždili rodičky a ešte nenarodené deti v pôrodniciach, kým vraždili celá rodiny, nemluvňatá nevynímajúc a hádzali, áno, hádzali ich do masových hrobov v Irpine, Buči, Iziume a v mnohých ďalších mestách a dedinách, dovtedy, dovolím si tvrdiť, drvivá väčšina dnešných „emigrantov“ si hrdo lepila na autá, alebo priečelia domov písmeno „Z“, ktoré sa stalo symbolom a synonymom zločinov opísaných vyššie! Ležali doma na gaučoch, sŕkali západniarske pivo a grgajúc a vypúšťajúc vetry do paplónov s potešením pozerali v televízii, ako v prvé dni ich hrdinskí vojaci „denacifikujú“Ukrajinu, s uznaním prikyvovali, aký je ten ich Putin chlapík, ako sa ho bojí už celý svet. Keď už teraz hrozilo im samotným, že sa stanú ovcami idúcimi na porážku za „večnú slávu“ Putina jeho spoluzločincov, masových vrahov, sadistov, sexuálnych úchylov a deviantov, ani nestihli tie Z-tká strhnúť a už žobronili o povolenie na vstup do krajín, v ktorých by sa mohli pred mobilizáciou schovať. Dnes, v dobe sociálnych sietí a internetu je ľahké zistiť, kto z nich aspoň slovkom odsúdil besnenie ruských vojakov, Prigožinových a Kadyrovových zabijakov. A toto môže byť jedno z množstva kritérií, na základe ktorých budú krajiny posudzovať ich žiadosti o azyl.

Lebo ak je niečo absolútne isté okrem toho, že Putin je vojnový zločinec a masový vrah, absolútne istá je aj skutočnosť, že ruské spravodajské služby vyslali ako prvé svojich agentov medzi húfy utečencov.

Použijem voľný citát , ako sa vyslovil na ich adresu jeden Kazach, žijúci vo Francúzsku:“Choďte na front a vzdajte sa Ukrajincom. Alebo sa vyberte do Moskvy a ak vás budú milióny, obsaďte ju a Putin zdochne. Spoločne so svojimi spoluvrahmi“!

Takže pri udeľovaní pobytov v krajinách Európskej únie týmto „utečencom“ by som bol mimoriadne, skutočne mimoriadne opatrný!

USA pripravujú brutálny útok na slobodu slova!

24.11.2022

Týmto strašným zistením sme odštartovali v našej krčme politologický seminár s názvom Mlčať nebudeme, aj keď už večer nevieme artikulovať! Primäla nás k tomu správa, ktorú doniesol Ďuso a tvrdil, že amíci majú plán, ako nás okradnúť o najväčší výdobytok demokracie, o slobodu slova! Chcú vraj všetkých magorov pripraviť o vymoženosti ich techniky. Odpoja nás [...]

Čaká NATO na Sarajevo, alebo na Srebrenicu? Či až na Kosovo?

18.11.2022

Keď masový vrah a vojnový zločinec Slobodan Miloševič, prezývaný Mäsiar z Balkánu, alebo Besný pes, začal krvavé etnické čistky v krajinách bývalej Juhoslávie, stalo sa Sarajevo, ktoré jeho hrdlorezi obkľúčili a ostreľovali viac ako 3 roky, symbolom vraždenia nevinných. Zomrelo tam viac ako 12 000 ľudí, z toho 3 000 detí! To je natoľko strašné číslo, že je [...]

Orbán si pokazil žalúdok Putinovými vajcami.

13.11.2022

Ruskými vajcami, dodávam ako upresnenie. Tie sa kedysi konzumovali ako lahôdku a teraz si nimi Orbán dogniavil zažívacie ústrojenstvo. Týmto konštatovaním sme v pondelok začali v našej krčme hodnotenie uplynulých udalostí. Čo sa týka Putinovo-Orbánových vajec, k tomu ako náš tímlíder pre zdravé stravovanie zaujal stanovisko Ďuso, ktorý je skutočným odborníkom na túto [...]

Bratislava, Hrob neznámeho vojaka

Slovensko má prvýkrát oficiálny Hrob neznámeho vojaka, je v Bratislave

05.12.2022 21:45

Slovenská republika má po vyše 29 rokoch od svojho vzniku oficiálne protokolárne miesto – Hrob neznámeho vojaka.

žena, rúško, slza, plač

Noste rúška, vyzval Francúzov minister zdravotníctva. Covid je tam opäť na vzostupe

05.12.2022 20:52

Minister zdravotníctva François Braun v pondelok vyzval verejnosť na nosenie rúšok pri cestách verejnou dopravou,

výplata, peniaze, živnostník, dane,

Samosprávy idú zvyšovať miestne dane. Nútia ich k tomu vládne opatrenia

05.12.2022 20:23

Ak prejde zvýšený daňový bonus výpadok v príjmoch samospráv bude vo výške 784 miliónov eur. Uviedol to ZMOS.

migranti, Brodské , Kúty, hranica,

Štát sa pripravuje na novú vlnu utečencov. Hľadá miesto pre stanové mestečko

05.12.2022 19:30

Ministerstvo vnútra hľadá vhodné lokality na stanové mestečko pre imigrantov, podobné tomu v Kútoch, pre prípad očakávanej novej vlny migrantov.