Založ si blog

Sme národ géniov a nedocenených vedeckých kapacít.

Napríklad taký Jožo z krčmy. Nevie si zapnúť gombík na gatiach, ale vie si zapnúť počítač a a hneď sa pripojiť na humusácky web. Tam sa dočíta, že na Ukrajine bojujú Američania proti Rusom, lebo práve Rusi im zničili podzemné laboratóriá. Jožo síce nevie, čo také laboratórium vlastne je, ale vie, že je to niečo strašné, lebo bolo americké.
Fero, rovnako z krčmy, skončil základnú školu v 4. ročníku, ale presne vie vyrátať, o koľko nás svine z Bruselu obrali. Nevie síce aký je rozdiel medzi desiatkami, stovkami, miliónmi, miliardami, ale to, že nás Únia okráda o ťažké peniaze, dokáže vyrátať na prstoch jednej ruky. V druhej zatiaľ drží poldecák.
Paľo zase presne vie, o koľko pracovných miest nás obrali Rumuni, Srbi a samozrejme Ukrajinci, aj keď on je verný celý život jedinej profesii – nezamestnaný.
Ďuso, tiež z krčmy, ale tentoraz z inej, chodil demonštrovať počas covidu pred domy lekárov, bľačal, že sú vrahovia a chcel im stavať šibenice. Keď ho pri návrate z krčmy zrazilo auto, žobronil u  tých istých lekárov, aby ho zachránili.
Jano, vyučený nevyučenec sám doma nekúri síce ničím, alebo ak, tak starými bagančami a tým, čo dokáže nájsť a ukradnúť na zbernom dvore, lebo od plynu ho odpojili pred 10 a od elektriny pred 15 rokmi, ale s istotou vie, že ruský plyn je najlacnejší a najlepší na svete.
Mária, známa tým, že v kostole okupuje výlučne prvú lavicu rovnako, ako kedysi okupovala prvú radu na komunistických schôdzach zase presne vie, že na fotografiách povraždených ukrajinských detí sú iba bábiky dovezené z Ameriky a masové hroby s celými rodinami sú rekvizity,  ktoré tam ostali po natáčaní filmu. Samozrejme amerického. A vie aj to, že americký prezident nesiaha Putinovi v politike ani po členky, vie aj to, že za vojnou na Ukrajine stoja Židia, mimozemšťania, križiaci, kosoštvoráci, trojuholniaci, samozrejme Američania, Mongoli, Tatari, a tak ďalej, a tak ďalej. Tento zoznam permanentne mení a dopĺňa, akurát ani raz sa v ňom neobjavilo Rusko.
Potom všetci títo vypočujú volanie vodcu aby prišli na námestia a povalili vládu, ktorá sa nechce pchať do análu ani Rusku, ani Putinovi osobne! Prídu pred parlament, alebo Úrad vlády, opití už z cesty v autobuse, bľačia nesúvislé slová a ešte nesúvislejšie vety, ktorých leitmotívom je : Smrť nepriateľom slovenského národa! Pričom tým národom sú výlučne oni samotní. Po sebe zanechajú bordel, špinu, rozbité fľaše a ogrcané, dožmochľané slovenské a ruské zástavy, symboly toho, čo vraj milujú najviac. Teda hneď po borovičke, slivovici, terkelici. A úplne najviac ich milujú, ak ich má kto zaplatiť.
Potom sa vrátia domov, Jano si s rozopnutými gaťami pozrie fotografie ďalšieho zničeného laboratória, Paľo pôjde spraviť krik na úrad práce, lebo mu deň meškala nezamestnanecká podpora, Jano bude skúmať, ako sa načierno pripiť na elektrinu a Mária poletí rovno na spoveď. Lebo síce kričala, že prezidentka je…, kričala tiež treba všetkých minsitrov obesiť a dosť sa aj opila, ale veď spoveď je na to, aby jej pánbožko odpudtil.
A takto si tu žijeme, na našom na malom, bohabojnom, pohostinnom a úprimnom Slovensku. Veď cudzie nechceme a svoje si nedáme. Aj keď Márii by sa fakt hodil kus susedovej záhrady, alebo aj celá a samozrejme zadarmo, veď ten nenažranec má ešte ďalšie tri, Janovi čierna prípojka na elektrinu(napokon fungovala mu 15 rokov), a Jožo by chcel aspoň 5 gatí, ktoré nie sú na gombíky. Tiež zadarmo.
P.S. Ak ste v článku objavili osoby, ktoré sa až príliš podobajú na tie reálne, ktoré denne stretávate, nie je to náhodná podobnosť. Je to realita.

USA pripravujú brutálny útok na slobodu slova!

24.11.2022

Týmto strašným zistením sme odštartovali v našej krčme politologický seminár s názvom Mlčať nebudeme, aj keď už večer nevieme artikulovať! Primäla nás k tomu správa, ktorú doniesol Ďuso a tvrdil, že amíci majú plán, ako nás okradnúť o najväčší výdobytok demokracie, o slobodu slova! Chcú vraj všetkých magorov pripraviť o vymoženosti ich techniky. Odpoja nás [...]

Čaká NATO na Sarajevo, alebo na Srebrenicu? Či až na Kosovo?

18.11.2022

Keď masový vrah a vojnový zločinec Slobodan Miloševič, prezývaný Mäsiar z Balkánu, alebo Besný pes, začal krvavé etnické čistky v krajinách bývalej Juhoslávie, stalo sa Sarajevo, ktoré jeho hrdlorezi obkľúčili a ostreľovali viac ako 3 roky, symbolom vraždenia nevinných. Zomrelo tam viac ako 12 000 ľudí, z toho 3 000 detí! To je natoľko strašné číslo, že je [...]

Orbán si pokazil žalúdok Putinovými vajcami.

13.11.2022

Ruskými vajcami, dodávam ako upresnenie. Tie sa kedysi konzumovali ako lahôdku a teraz si nimi Orbán dogniavil zažívacie ústrojenstvo. Týmto konštatovaním sme v pondelok začali v našej krčme hodnotenie uplynulých udalostí. Čo sa týka Putinovo-Orbánových vajec, k tomu ako náš tímlíder pre zdravé stravovanie zaujal stanovisko Ďuso, ktorý je skutočným odborníkom na túto [...]

Bratislava, Hrob neznámeho vojaka

Slovensko má prvýkrát oficiálny Hrob neznámeho vojaka, je v Bratislave

05.12.2022 21:45

Slovenská republika má po vyše 29 rokoch od svojho vzniku oficiálne protokolárne miesto – Hrob neznámeho vojaka.

žena, rúško, slza, plač

Noste rúška, vyzval Francúzov minister zdravotníctva. Covid je tam opäť na vzostupe

05.12.2022 20:52

Minister zdravotníctva François Braun v pondelok vyzval verejnosť na nosenie rúšok pri cestách verejnou dopravou,

výplata, peniaze, živnostník, dane,

Samosprávy idú zvyšovať miestne dane. Nútia ich k tomu vládne opatrenia

05.12.2022 20:23

Ak prejde zvýšený daňový bonus výpadok v príjmoch samospráv bude vo výške 784 miliónov eur. Uviedol to ZMOS.

migranti, Brodské , Kúty, hranica,

Štát sa pripravuje na novú vlnu utečencov. Hľadá miesto pre stanové mestečko

05.12.2022 19:30

Ministerstvo vnútra hľadá vhodné lokality na stanové mestečko pre imigrantov, podobné tomu v Kútoch, pre prípad očakávanej novej vlny migrantov.