Založ si blog

Brat za brata!

Inšpirovaní touto čud(r)áckou skupinou slovenských vlastencov, Vlastičiek a vlastníkov napríklad hotelov v Karibiku, sme sa v našej krčme rozhodli nielenže podporiť ich aktivity, ale dokonca rozšíriť toto ich hnutie.
Tak sme si založili organizáciu Brat za brata, sestra za sestru, sesternica za sesternicu, bratranec za bratranca, sestrička za primára a primár za vrchnú sestru. Týmto chceme dať najavo, že nám nie je ľahostajný osud slovanstva z viacerých dôvodov. Po prvé, vieme o slovanstve rovnaké nič, ako o ňom vedia „bratia za bratov“, ale rodina má držať pokope, tak sme do toho zatiahli aj blízkych, či vzdialenejších príbuzných a dokonca aj Vladovu sestru, ktorá je zdravotná sestrička a je veľmi blízka pánovi primárovi.
Rozhodli sme sa po skutočne dlhom a hĺbavom uvažovaní, keďže spraviť desať poldecákov nejakú dobu trvá. Jano hneď povedal, že pôjdeme na prvý míting bratov, ktorý bude v našom okolí. To znamená, maximálne 100 metrov od našej krčmy. Takže nepôjdeme… Ale ak by predsa, Jožo sa hneď podujal namaľovať transparent a takmer okamžite nám ukázal aj predlohu. MYLUIEME sLOVENSKÓÓÓ! Veď my sme tu predsa doma. Teda ak zrovna nenasávame v krčme.A keďže sme sa pridali k bratom, ktorí majú bratov, tak sme hneď aj rozhodli, že pôjdeme brániť naše mylované slovensko presne podľa vzoru našich bratských idolov a rodomylov. Imro síce povedal, že idiotov, ale Imro má tak trochu kapitalistickú minulosť, tak ho slovami Einsteina „vóbec, ale vóbec netreba brať do úvahi“. A basta!
Teraz nám však vyvstal problém, lebo „Zabratia“ tvrdia, že budú bojovať nielen za brata, ale aj za matičku Rus a jej majiteľa Vladimíra.Vladimíroviča Odkundesoviča, ako ho nazýva Imro. Takže hneď sme si delili služby, kto prvý vyrazí brániť domovinu. Jano hovorí, že domovinu si ubráni sám, lebo ju doma páli na lavóre a on ju nikomu veru nedá. Jožo povedal, že on veru do Ruska nepôjde, lebo je tam zima. A keď je zima, je mu zima. Nech tam namiesto neho, ako za brata, ide Robo. Robo však hneď vyhlásil, že jemu sa do dobrého, úžasného, demokratického, bohatého a slobodného Ruska nechce vôbec, lebo tam už raz bol s Čedokom a to mu stačí aj na 5 životov… Štefan povedal, že za seba navrhuje Miša, lebo on sám nevie rusky a vlastne ani slovensky a nijako, a mohlo by sa mu stať, že by v Moskve večer zablúdil. A on sa strašne bojí tmy.
Napriek tomu, že sa takáto ponuka neodmieta Mišo vyhlásil, že ju odmieta. A bolo. Bolo po našej obrane slavianstva, ruského všeslovanského prezidenta aj obrane jeho frajerok.
Necháme tú obranu asi na Zabratov, lebo oni sú v tom doma a keď si už tú kravinu vymysleli, nech si ju aj zjedia!

Čakanie na ruského Stauffenberga, alebo Brutusa?

21.03.2023

Písal sa rok 1944 a skupina nemeckých dôstojníkov v snahe ukončiť vojnu a zabrániť totálnemu zničeniu Nemecka spáchala atentát na Adolfa Hitlera. Bombu k jeho nohám mal na porade vo Vlčom hniezde umiestniť práve Stauffenberg. Hitler zázrakom prežil a rozpútal krvavé orgie, ktoré zasiahli množstvo sprisahancov a ich rodín. Nemecko však nakoniec tak, či onak utrpelo [...]

Od boľševizmu k nacizmu. Život a dielo Ľuboša Blahu, život a dielo Smeru.

22.02.2023

Ľuboš Blaha, kedysi absolútne bezvýznamný poslanecký asistent ešte bezvýznamnejšieho poslanca za komunistickú stranu, vycítil správne svoju šancu. Hneď ako preveksloval do Smeru, začal po krátkej epizóde so svojím sociálnym cítením prezentovať svoje postoje ku Covidu, k očkovaniu a teraz predovšetkým k vojne na Ukrajine. Stal sa miláčikom konšpiračných webových [...]

Medzinárodný olympijský výbor ako advokát ruského vraždenia.

02.02.2023

Medzinárodný olympijský výbor ako advokát ruského vraždenia. Táto inštitúcia pod vedením Thomasa Bacha chce povoliť účasť ruských a bieloruských športovcov na olympiáde v Paríži. Najprv som myslel, že v tomto oznámení je preklep.a správne malo znieť „nepodporuje účasť“. Skutočnosť je však strašidelná a neuveriteľne odporná. Bach sa vyjadruje za [...]

Stridsvagn 122, Ukrajina, tank

VIDEO: Do lesa aj do mesta. Švédske tanky slúžia Ukrajincom proti Rusom

11.12.2023 06:00

Ukrajina začiatkom jesene dostala 10 tankov Stridsvagn 122, čo sú modernizované švédske upravené modely nemeckého tanku Leopard 2A5.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Rusi útočili na Kyjev. Ukrajina chce nielen F-16, ale aj švédske gripeny

11.12.2023 05:45, aktualizované: 05:51

Okrem stíhačiek F-16 má Ukrajina záujem aj o švédske gripeny. Ukrajinská piloti si ich už otestovali.

OV1

Zamračené pohľady, prudké gestá. Bolo to tak úprimné, ako sa len dalo, povedal Zelenskyj po rozhovore s Orbánom

11.12.2023 05:45

Vyzeralo to skôr ako hádka, než rozhovor, ktorý by rozptýlil dlhodobé spory. Viktor Orbán a Volodymyr Zelenskyj na seba narazili v Buenos Aires.

Ali Rahman Kiana Rahmanová

Nobelovu cenu za mier prevzali v mene Narges Mohammadíovej jej dve deti

10.12.2023 21:08

Mohammadíová je od roku 2021 zadržiavaná v teheránskej väznici Evín a prestížne ocenenie si nemohla prevziať osobne.