Založ si blog

Otvorený list Slovenskej advokátskej komore.

Pôvodne som chcel svoj list začať oslovením „Vážené dámy, vážení páni“. Avšak vzhľadom na obsah ďalších riadkov by vyznelo toto oslovenie, ako nemiestna a absolútna irónia. Preto začnem neutrálne.
Dámy a páni.
V poslednej dobe sa až príliš často opakujú situácie, keď členovia Vašej Advokátskej komory na základe vlastných, ničím nepodložených úvah spochybňujú kroky orgánov činných v trestnom konaní a snažia sa rôznymi „faktami“, uspôsobenými v prospech svojich klientov vyvolávať vo verejnosti dojem, že trestné stíhanie ich klientov je neodôvodnené a konanie niekto začal na akúsi domnelú objednávku. Uvediem 2 príklady z mnohých, keď sa takto zachovali vaši členovia. Obhajca Jozefa Brhela Ľudovít Štanglovič sa k prípadu svojho klienta vyjadril nasledovne :
“Vzhľadom na dôkaznú situáciu, ktorá momentálne v tejto trestnej veci môjho mandanta je, očakávame, že, pokiaľ to nie je politická kauza, politicky motivovaná, dôjde k zrušeniu uznesenia v časti vznesenia obvinenia voči môjmu mandantovi.” Z jeho výroku je zrejmé, že navodzuje atmosféru akéhosi politického procesu, ktorý sa voči jeho klientovi vedie. Pretože právna logika, ktorou sa všetci tak radi oháňate hovorí, že ak Brhelovi nebude zrušené obvinenie, je obeťou politického procesu. Toto jeho vyjadrenie sa dá preložiť do ľudskej reči nasledovne : Ak nezrušíte obvinenie môjmu mandantovi, budem vo verejnosti vyvolávať dojem, že môj mandant sa stal jusričnou pochúťkou nejakého tajomného a neidentifikovateľného združenia, alebo záhadného jednotlivca, ktorý politicky nariadil jeho popravu. A tu sa už pán advokát dostáva na úroveň konšpirátorov z humusáckych webov a súčasne sa sám vystavuje povinnosti podať trestné oznámenie minimálne na neznámeho páchateľa za zneužitie právomoci verejného činiteľa, ktorej sa mal onen „tajomný“dopustiť tým, že takýto „politický proces spustil“. Či tak pá fiškál urobil, alebo urobí, viem ja rovnako, ako Vy. Nie, neurobí. Iba bude naďalej vypúšťať do mediálneho priestoru tchoriu fiškálsku arómu.
Druhým takýmto prípadom je Miroslav Radačovský, advokát rodiny nebohého Milana Lučanského. Sám bol v minulosti postavený pred súd za nedovolené ozbrojovanie a držbu drog, keď mu v aute našli 18 skladačiek kokaínu a na sedadle auta nelegálne držanú guľovnicu. Napokon bol spod obžaloby oslobodený na krajskom súde v Žiline. Na Krajskom súde v Žiline! Už to samotné veľmi, veľmi veľa napovedá… Nie tak dávno bol dokonca zvolený za europoslanca za slovenských fašistov a teraz už budeme iba čakať, kedy príde od kotlebovcov jeho návrh na blahorečenie a potom vyhlásenie za svätého.
Ale k veci . Tento Váš VIP člen oznámil nedávno verejnosti, že v prípade Lučanský našiel ďalšie nezrovnalosti, pretože policajný exprezident sa mal nachádzať tajne vo väznici v Banskej Bystrici, pričom to nie je nikde zaznamenané! Pravda je pritom taká, že keď sa poranil vo väzení v Prešove, bol prevezený do vojenskej nemocnice v Ružomberku a musela si ho do evidenčného stavu, opakujem evidenčného stavu, nie do zadržiavacej väzby, vziať banskobystrická väznica. Je to ak keď idete z nemocnice, v ktorej ste hospitalizovaný, do inej nemocnice na vyšetrenie. Stále ste pacientom tej pôvodnej, akurát momentálne ste v evidencii tej ďalšej. Ak toto pá advokát nevie, je hlupák. Alebo to vie a robí hlupákov z časti občanov. Alebo iba zase vypúšťa tchorí advokátsky parfém.
Som presvedčený, že ste na ťahu teraz práve Vy, aby ste sa svojich dvoch členov(na začiatok) spýtali, ako to so svojimi mediálnymi magorinami myslia. Odpoveď mi prosím nezasielajte, lebo s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou sa dozviem, že sa ničoho nedopustili a naopak, malo by im byť udelené štátne vyznamenanie.. Proste taká advokátska Hlava XXII.
A už iba úplne na záver. Keďže Vaša inštitúcia požíva vo verejnosti asi rovnakú úctu a dôveryhodnosť ako trebárs Ján Slota, Vladimír Mečiar, Robert Fico či Marián Kotleba, mali by ste spozornieť. Vaše výsadné postavenie, zakotvené v zákone o advokácii sa môže na základe „politickej objednávky“nepríjemne zmeniť. Môžete sa dostať na úroveň a do jedného spolku so Zväzom záhradkárov, včelárov, či hubárov a rybárov. S tým však nebudú zase paradoxne súhlasiť práve tieto organizácie v oprávnenom presvedčení, že oni sú na rozdiel od Vás Slovensku prospešné.
Peter Cvik

Ruskí „mierotvorcovia“ sa pripravujú na ďalšiu misiu.

20.04.2021

V súlade so zvyklosťami ruskej imepriálnej politiky, sa aj dnes nazývajú ruské dobyvačné vojská mierotvorcovia, hoci tento názov je rovnako priliehavý, ako keby sme pedofila nazvali úprimným milovníkom detí, alebo feťákov, opilcov a násilníkov od Kotlebu či Mazureka kresťanmi, bojujúcimi za tradičnú rodinu. Ruskí „mierotvorcovia“sa chystajú pri [...]

Starosta Dvorov nad Žitavou gynekológom, primátor Žiaru nad Hronom neurochirurg.

28.03.2021

A obaja minimálne podpredsedovia Slovenskej akadémie vied pre virológiu a medicínu.. Takto nejako by mohla vyzerať budúcnosť Branislava Becíka a Petra Antala. A tak strašne aj naša. Aj jeden, aj druhý sa v posledných týždňoch „preslávili“tým, že hoci svoje vzdelanie ani náhodou nezískali v žiadnom medicínskom odbore a o žiadny z týchto oborov ani len [...]

Česi nám vydajú Majského. Majú však jednu podmienku.

13.08.2020

Plenárne zasadnutie v našej krčme, kde sme hodnotili triezvym pohľadom, no dobre, iba pohľadom na udalosti minulých dní, sme začali voľbou nášho hovorcu. Motivovali nás k tomu 2 veci. Snaha ísť s dobou a ten druhý bol zase úplne praktický. Za hovorcu sme si totiž zvolili Paliho, ktorý koktá. Takže keď mu niekto volá a chce o nás nejakú informáciu v zmysle infozákona, [...]

Za ľudí / Veronika Remišová /

Za ľudí dementovala slová Pčolinského o odchode dvoch jej poslancov do KDH

27.09.2021 15:11

"Nikto nikam neodchádza...strana Za ľudí má 700 členov, riadne pracuje a predkladá konštruktívne a rozumné návrhy na zlepšenie Slovenska," zdôraznilo tlačové oddelenie strany.

Auto / Nehoda /

V okrese Lučenec si sadol za volant iba 15-ročný chlapec. Spôsobil nehodu, namerali mu 2,33 promile

27.09.2021 14:50

Chlapec bol po nehode so zraneniami prevezený do nemocnice.

Robert Fico

Remišová si nemyslí, že Sme rodina odíde z koalície. Zo situácie podľa nej ťaží hlavne Fico

27.09.2021 13:43

„Treba si uvedomiť, kto je naším partnerom, pretože my bojujeme proti systému, ktorý tu vytvorili práve Fico s Pellegrinim," uviedla líderka Za ľudí Remišová.

korčok

Korčok: Multilaterálny systém je v defenzíve, prehrávame všetci

27.09.2021 13:03

Hľadajú sa skôr individuálne ako spoločné riešenia a výsledkom je to, že prehrávame všetci, uviedol minister zahraničných vecí Ivan Korčok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 277
Celková čítanosť: 1296893x
Priemerná čítanosť článkov: 4682x

Autor blogu

Kategórie