Založ si blog

Predsedkyňa štátneho úradu ako slovenský Švejk. Superarbitrovaná pre blbosť.

Vláda dnes rozhodla, že posunie do parlamentu návrh na odvolanie Soni Pötheovej z funkcie šéfky Úradu na ochranu osobných údajov. Dôvodom je jej vyhrážanie sa pokutou 10 miliónov € českým investigatívnym novinárom, ktorí zverejnili video z Trnkovej kancelárie, na ktorom je vidieť, ako inštalujú spoločne s Kočnerom tajnú kameru na nahrávania návšteníkov v pracovni vtedajšieho generálneho prokurátora. Pötheová možno robila nadprácu svojmu bývalému zamestnávateľovi Marošovi, ktorému podľa Threemy dokonca držala palce a želala veľa úspechov pri zakladaní politickej strany! Možno mu robila aj roztlieskávačku v sukničke.Ak si by si človek myslel, že na takýchto postoch, aký zastáva Pötheová predsa len nemôžu pracovať hlupáci, aj keď sú nominovaní Smerom, Soňa ho rýchlo vyviedla z omylu. To čo predviedla vyhrážaním sa pokutou zatriaslo právom, ako zlomené víno zatrasie opilcom.

Na objasnenie. Pani predsedníčka chcela aplikovať právo Slovenskej republiky na území iného štátu! To je rovnako, ako keby sa vyhrážali slovenskí policajti pokutou českému vodičovi, ktorý prekročil rýchlosť na českej ceste! Aby nebolo jej predsednícke právne vedomie, presnejšie bezvedomie osamotené iba pokutou, chcela od novinárov dokonca aj zdroj informácií, z ktorého video dostali. Ako bývalá novinárka by pritom mala, alebo aspoň mohla vedieť, že identita týchto ľudí je chránená zákonom a vyžiadať si ju môžu iba orgány činné v trestnom konaní, aj to iba vo výnimočných, zákonom určených prípadoch. Vládu teda vlastne sama vyzvala, aby ju superabitrovala. Možno sa chcela vyrovnať literárnemu hrdinovi Švejkovi, ktorého postihla superabitrácia pre blbosť.  Rozdiel medzi nimi je veľmi zanedbateľný. Idiotizmus Švejka skonštatovali vojenskí lekári, o Pötheovej musela rozhodnúť vláda.

A tak snáď úplne na záver oprášim a upravím legendárny a už zľudovelý výrok najslávnejšieho vojenského kapitána v celej histŕii vojenstva.

Nikto nedokáže dať toľko blbosti do výkonu funkcie, ako dokáže dať blbý úradník do výkonu funkcie.

Čakanie na ruského Stauffenberga, alebo Brutusa?

21.03.2023

Písal sa rok 1944 a skupina nemeckých dôstojníkov v snahe ukončiť vojnu a zabrániť totálnemu zničeniu Nemecka spáchala atentát na Adolfa Hitlera. Bombu k jeho nohám mal na porade vo Vlčom hniezde umiestniť práve Stauffenberg. Hitler zázrakom prežil a rozpútal krvavé orgie, ktoré zasiahli množstvo sprisahancov a ich rodín. Nemecko však nakoniec tak, či onak utrpelo [...]

Brat za brata!

23.02.2023

Inšpirovaní touto čud(r)áckou skupinou slovenských vlastencov, Vlastičiek a vlastníkov napríklad hotelov v Karibiku, sme sa v našej krčme rozhodli nielenže podporiť ich aktivity, ale dokonca rozšíriť toto ich hnutie. Tak sme si založili organizáciu Brat za brata, sestra za sestru, sesternica za sesternicu, bratranec za bratranca, sestrička za primára a primár za vrchnú [...]

Od boľševizmu k nacizmu. Život a dielo Ľuboša Blahu, život a dielo Smeru.

22.02.2023

Ľuboš Blaha, kedysi absolútne bezvýznamný poslanecký asistent ešte bezvýznamnejšieho poslanca za komunistickú stranu, vycítil správne svoju šancu. Hneď ako preveksloval do Smeru, začal po krátkej epizóde so svojím sociálnym cítením prezentovať svoje postoje ku Covidu, k očkovaniu a teraz predovšetkým k vojne na Ukrajine. Stal sa miláčikom konšpiračných webových [...]

Pápež František

Za uzdravenie Fica sa modlí aj pápež, poslal list Čaputovej

17.05.2024 21:49

Pápež František zaslal v súvislosti s atentátom na slovenského premiéra Roberta Fica list prezidentke Zuzane Čaputovej.

Robert Kaliňák, odkaz

Kaliňák: Vykreslili ste Fica ako zlo, takto to dopadlo. Očakávame jedno úprimné prepáčte

17.05.2024 19:11

Spoločenský zmier sa nedá postaviť na falošnej politickej korektnosti, uviedol Robert Kaliňák. Žiada od tých, ktorí vykreslili Fica ako zlo, jedno úprimné prepáčte.

kosovo nato

Baerbocková: Kosovo patrí do Rady Európy. Srbsko v takom prípade hrozí odchodom

17.05.2024 18:25

Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková v piatok vyzvala lídrov Kosova, aby čo najskoršie splnili podmienky na prijatie do Rady Európy.

Izrael, Haag

Izrael v Haagu: Vojna v Gaze je tragická, nejde však o genocídu

17.05.2024 16:44

Izrael tak reagoval na tvrdenia Juhoafrickej republiky, ktorá ešte v decembri podala MSD sťažnosť voči Izraelu za údajnú genocídu.