Založ si blog

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní.

1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil štart strany Vlasť. Jano povedal, že ak má byť takáto Vlasť jeho vlasťou, tak chce byť radšej bez občianstva a skoro roztrhal občiansky preukaz. Napokon sa na naše naliehanie rozhodol roztrhať iba Harabinovu fotografiu v časopise. Povedal, že chcel s ňou urobiť úplne iné gesto, ale už má tretí deň problém, ktorý sa ľudovo nazýva zapečenie. A navyše je ten papier aj tak natoľko lesklý, že skutočne sa Harabinova Vlasť nedá použiť ani len na onen úkon. Imro hneď vyhlásil, že je veľmi zvedavý, kto bude Brilanta voliť. Na to sa zasnene, asi smerom k voľbám, zahľadel Einstein. Einsteina síce nemáme radi, ale v poslednej dobe prechádza zásadným politickým prerodom, tak ho pozorne sledujeme. Jeho vývoj bol v tejto oblasti nasledovný : komunisti, Mečiar, SNS, Smer, Kotleba, až dospel do fázy Vlasť. Zoli mu položil otázku, či jestvuje obdobná zasmradnutá politická zadnica, v ktorej ešte nebol strčený? Na jeho obranu však vystúpil Karol, ktorý rezolútne vyhlásil : „Pozrite sa. Jestvuje typ ľudí, ktorí si dávajú inzeráty na kúpu nosených dámskych nohavičiek. Sú zase aj takí, ktorí sa umývajú vlastným močom. Alebo takí, ktorých vzrušuje požiar a tak ho pre nedostatok iných požiarov sami aj založia. Takže v každom z nás drieme nejaký úchyl. Prečo by teda niekto nemohol mať úchylku voliť Vlasť, alebo Kotlebu“? To sme mu nedokázali vyvrátiť, iba Imro povedal, že aj úchylky a úchyláci by mali mať svoje hranice. Vrátane politiky.

Pondelok. Na svetlo sveta sa dostala spáva, podľa ktorej si bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská vymenila s Kočnerom asi 6 000(slovom šesť tisíc) sms cez Threemu. Ona to samozrejme poprela, ale keďže predtým už poprela aj stretnutie s Bžánom, u ktorého pritom letovala na jeho haciende na Jadrane, boli sme k jej obhajobe opatrní. To, že sa medzitým skoro tajne stala sudkyňou krajského súdu v Bratislave nás vyburcovalo k presvedčeniu, že to je súd, ktorému šéfuje nejaký úd. Mysleli sme tým pochopiteľne človeka s pevnou rukou, ktorá je tiež údom. Iba Fero zamrmlal, že on si pod tým údom predstavuje niečo úplne iné. Keď sme sa ho spýtali či nohu, už nám neodpovedal…

Štvrtok : Antonio Vadala, taliansky mafián, s ktorým sa na Slovensku nikto nepozná, dostal na talianskom súde 9 rokov basy natvrdo za pašovanie drog. Správy o tom, že si telefonoval s bývalou štátnou radkyňou Troškovou niekoľko sto razy a tie, podľa ktorých udržiaval veľmi tesné kontakty(napriek tomu, že nie gej) s mnohými potentátmi Smeru pokladáme za rovnako nedôverivé, ako napríklad  fotografiu jeho talianskeho mafiánskeho parťáka so smeráckym poslancom Madejom, na ktorej sa spolu tešia na plese. Rovnako neveríme ani tomu, že mal „chytených“ na Slovensku colníkov a policajtov. Aj Ďuso povedal, že ak ich mal chytených, museli by byť predsa chytení spolu s ním. Karol na adresu Ďusa iba zabrblal : „Kam sa ponáhľaš“?

Turecké armáda začala na severe Sýrie inváziu a zaútočila na Kurdov, žijúcich v tejto oblasti už stáročia. Kurdi boli najväčšími spojencami USA v boji proti masovým vrahom, sexuálnym deviantom a sadistom z ISIL-u. Americký prezident Trump ešte pred ofenzívou nariadil stiahnutie svojich vojsk z oblasti, čím vyprázdnil pre svojho tureckého kolegu Erdogana „tanečný parket“. Juro povedal, že toto je pre Kurdov vlastne Mníchovská zrada, s čím sme všetci súhlasili. Na základe tohoto politologického hodnotenia sme sa rozhodli udeliť Donaldovi ocenenie Politický humusák desaťročia. Chceli by sme mu ho odovzdať osobne v našej krčme, ale narazili sme na niekoľko technických problémov. Ondro ako bývalý legionár vyhlásil, že by sa mohlo stať, že sa „prisámbohu neudrží“ a navyše do toho vstúpil aj krčmár ktorý vyhlásil, že „táto čitáreň je iba pre slušných ľudí a pre vás“.

Zajtra sa teší polovica z nás na vzácnu návštevu. Príde poštárka s dôchodkami a my sme si túto udalosť už dávno pomenovali Deň vďakyvzdania. Pretože tí, ktorí dôchodok dostanú, budú vďační Slovenskej pošte a tí ktorí ho ešte nedostanú, budú z dôvodov istoty zachovania stabilnej úrovne pitného režimu ďakovať nám.

 

Ruskí „mierotvorcovia“ sa pripravujú na ďalšiu misiu.

20.04.2021

V súlade so zvyklosťami ruskej imepriálnej politiky, sa aj dnes nazývajú ruské dobyvačné vojská mierotvorcovia, hoci tento názov je rovnako priliehavý, ako keby sme pedofila nazvali úprimným milovníkom detí, alebo feťákov, opilcov a násilníkov od Kotlebu či Mazureka kresťanmi, bojujúcimi za tradičnú rodinu. Ruskí „mierotvorcovia“sa chystajú pri [...]

Starosta Dvorov nad Žitavou gynekológom, primátor Žiaru nad Hronom neurochirurg.

28.03.2021

A obaja minimálne podpredsedovia Slovenskej akadémie vied pre virológiu a medicínu.. Takto nejako by mohla vyzerať budúcnosť Branislava Becíka a Petra Antala. A tak strašne aj naša. Aj jeden, aj druhý sa v posledných týždňoch „preslávili“tým, že hoci svoje vzdelanie ani náhodou nezískali v žiadnom medicínskom odbore a o žiadny z týchto oborov ani len [...]

Otvorený list Slovenskej advokátskej komore.

07.02.2021

Pôvodne som chcel svoj list začať oslovením „Vážené dámy, vážení páni“. Avšak vzhľadom na obsah ďalších riadkov by vyznelo toto oslovenie, ako nemiestna a absolútna irónia. Preto začnem neutrálne. Dámy a páni. V poslednej dobe sa až príliš často opakujú situácie, keď členovia Vašej Advokátskej komory na základe vlastných, ničím nepodložených [...]

Boris Kollár

Kam sa stratil z parlamentu Boris Kollár? Podľa Fica zmizol na dovolenku

24.07.2021 20:42

Robert Fico vystúpil s procedurálnym návrhom, aby sa prerušilo rokovanie parlamentu, kým sa nevráti do sály jeho predseda Boris Kollár.

búrka, počasie, blesky

Českom sa cez víkend preženú intenzívne búrky sprevádzané silným vetrom

24.07.2021 17:54

Nad južnou polovicou krajiny sa búrky preženú už v sobotu večer. V nedeľu a v noci na pondelok sa rozšíria už na celé územie ČR.

miniorloj

Valča má kurióznu atrakciu: Nezáživný miniorloj pre vnímavých

24.07.2021 16:00

Nová atrakcia - rovnobežkový miniorloj zo surovín, ktoré mali skončiť v odpade - je poučná a príjemne sa pri nej oddychuje.

Rakúsko, armáda, dráma, streľba, pytliak

Rakúsko pre opätovnú migračnú vlnu posilňuje ochranu svojich hraníc

24.07.2021 14:29

Spočiatku bude do pohraničného pásma vyslaných dodatočných 400 vojakov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 277
Celková čítanosť: 1286067x
Priemerná čítanosť článkov: 4643x

Autor blogu

Kategórie