Založ si blog

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej reálneho uvažovania, neschopnej vnímať nielen nezmyselnosť tohoto aktu, ale zrejme aj absenciou základnej slušnosti. Minimálne preto, že zradil svojich najvernejších spojencov v boji proti Islamskému štátu. Kurdi boli tí, ktorí sa prví postavili na odpor vrahom, násilníkom, sexuálnym deviantom, sadistom. Lebo to bolo jediné, čím sa títo zločinci prezentovali v boji za „skutočný islam“. Dovoľujem si dokonca tvrdiť, že 95% z nich malo o islame rovnaké vedomosti ako autor týchto riadkov. Takže takmer žiadne. Trumpov krok sa dá pomenovať rôzne. Zrada je ten najjemnejší výraz. Potom sa už tlačia na jazyk iba zhovädilosť, špinavosť, svinstvo, chrapúnstvo, bezcharakternosť…. A mnoho, premnoho ďalších.

Donald Trump prekvapoval od svojho zvolenia svet výrokmi, ktoré najradšej oznamoval cez Twitter. Mnoho politických analytikov sa trápilo ich dešifrovaním, resp. dešifrovaním napísaného. Robili tak preto, že boli zvyknutí rozpitvávať slová všetkých svetových politikov a hľadali v nich odkazy a symboliku. A vždy ju aj našli. Až prišiel Donald. Po troch rokoch jeho vládnutia prišli na to, čo je skutočným obsahom jeho posolstiev. Nič. Prázdno, často hlúposť a ničota. Prišli na to, že je to vlastne hochštapler, ktorý riadením osudu neskončil vo federálnej väznici za čudesné obchodné praktiky a ešte čudesnejšie míňanie peňazí investorov, ktorých nalákal na svoje „mega projekty“. Zistili, že jeho slová netreba analyzovať, pretože ako sa dajú rozmeniť výroky poloblázna?

Prišli na to, na čo prišli mnohí Američania už pár rokov dozadu. Za prezidenta si zvolili kreatúru. Mentálnu, ľudskú, politickú.

Prišli na to, že treba pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami treba na Ameriku a jej voličov zvolať : Hoďte na neho sieť!

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

10.10.2019

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní. 1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil viac »

Splodil ju Harabin, adoptoval si ju Smer. Monika Jankovská.

05.10.2019

Hovorí sa, že akýkoľvek slabý štát je silnejší, ako akákoľvek silná mafia. Zdá sa, že toto tvrdenie vôbec nemusí platiť absolútne. Najmä ak sa vlastníctvom mafie stal samotný štát.Nie viac »

Harabina zoslal Slovensku samotný Pán Boh!

03.10.2019

Nijako inak sa to nemohlo udiať. Proste vyššia moc a vôľa Božia spáchali tento zázrak. Takto sme sa priblížili k starému Egyptu, na ktorý zoslal pánbožko rovno 10 rán morových. Krv, žaby, viac »

Sýria / vojak / vojaci /

Ministri obrany Ruska a USA diskutovali o situácii v Sýrii

15.10.2019 21:44

Ruský minister obrany Sergej Šojgu diskutoval so svojím americkým rezortným kolegom Markom Esperom o otázkach spoločného záujmu v kontexte situácie v Sýrii".

Ukrajina / vojak /

Plán na stiahnutie ťažkých zbraní na východe Ukrajiny zostal na mŕtvom bode

15.10.2019 20:28

Zástupcovia separatistov, Ukrajiny a Ruska v kontaktnej skupine totiž nenašli na utorňajšom kole rozhovorov v bieloruskej metropole Minsk spoločnú reč.

Rumunsko parlament vláda nedôvera vyslovenie

Rumunský prezident poveril lídra opozičnej strany zostavením novej vlády

15.10.2019 19:30

Stalo sa tak po tom, čo parlament minulý týždeň vyslovil nedôveru vláde vedenej sociálnodemokratickou premiérkou Vioricou Dancilaovou.

Gábor Gál / minister spravodlivosti /

Začne Gál disciplinárky voči sudkyniam?

15.10.2019 19:00

Sudkyne Jankovská a Maruniaková čelia podozreniam, že v súdnych sporoch konali v prospech Mariana Kočnera, ktorý je obvinený z viacerých ekonomických trestných činov a objednávky vraždy.