Založ si blog

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej reálneho uvažovania, neschopnej vnímať nielen nezmyselnosť tohoto aktu, ale zrejme aj absenciou základnej slušnosti. Minimálne preto, že zradil svojich najvernejších spojencov v boji proti Islamskému štátu. Kurdi boli tí, ktorí sa prví postavili na odpor vrahom, násilníkom, sexuálnym deviantom, sadistom. Lebo to bolo jediné, čím sa títo zločinci prezentovali v boji za „skutočný islam“. Dovoľujem si dokonca tvrdiť, že 95% z nich malo o islame rovnaké vedomosti ako autor týchto riadkov. Takže takmer žiadne. Trumpov krok sa dá pomenovať rôzne. Zrada je ten najjemnejší výraz. Potom sa už tlačia na jazyk iba zhovädilosť, špinavosť, svinstvo, chrapúnstvo, bezcharakternosť…. A mnoho, premnoho ďalších.

Donald Trump prekvapoval od svojho zvolenia svet výrokmi, ktoré najradšej oznamoval cez Twitter. Mnoho politických analytikov sa trápilo ich dešifrovaním, resp. dešifrovaním napísaného. Robili tak preto, že boli zvyknutí rozpitvávať slová všetkých svetových politikov a hľadali v nich odkazy a symboliku. A vždy ju aj našli. Až prišiel Donald. Po troch rokoch jeho vládnutia prišli na to, čo je skutočným obsahom jeho posolstiev. Nič. Prázdno, často hlúposť a ničota. Prišli na to, že je to vlastne hochštapler, ktorý riadením osudu neskončil vo federálnej väznici za čudesné obchodné praktiky a ešte čudesnejšie míňanie peňazí investorov, ktorých nalákal na svoje „mega projekty“. Zistili, že jeho slová netreba analyzovať, pretože ako sa dajú rozmeniť výroky poloblázna?

Prišli na to, na čo prišli mnohí Američania už pár rokov dozadu. Za prezidenta si zvolili kreatúru. Mentálnu, ľudskú, politickú.

Prišli na to, že treba pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami treba na Ameriku a jej voličov zvolať : Hoďte na neho sieť!

Česi nám vydajú Majského. Majú však jednu podmienku.

13.08.2020

Plenárne zasadnutie v našej krčme, kde sme hodnotili triezvym pohľadom, no dobre, iba pohľadom na udalosti minulých dní, sme začali voľbou nášho hovorcu. Motivovali nás k tomu 2 veci. Snaha ísť s dobou a ten druhý bol zase úplne praktický. Za hovorcu sme si totiž zvolili Paliho, ktorý koktá. Takže keď mu niekto volá a chce o nás nejakú informáciu v zmysle infozákona, [...]

Strana Vlasť sa nevymyká z podvodov iných „vlastencov“.

21.07.2020

„Takže Vlasť ste nasmerovali do likvidácie, pani Žatková“, dal by sa parafrázovať večný výrok z Dobrého vojaka Švejka. Strana bývalého predsedu Najvyššieho súdu Štefana Harabina sa pohla tam, kde sa to dalo očakávať od jej vzniku. Do likvidácie. A presne spôsobom, ktorý je typický aj pre iné podvodné projekty. S pôžičkami a dlžobami, ktoré už nikto [...]

Fico sa na sneme rozhodol pre spoločenstvo so zločincami.

19.07.2020

Taký je jeden z odkazov včerajšieho snemu Smeru, vraj sociálnej demokracie. Ale k tomu neskôr. Resumé snemovania znie, že okrem novozvolených podpredsedov sa vlastne nič neudialo. A keďže vieme, že voľba funkcionárov Smeru je rovnako demokratická, ako voľba generálneho tajomníka komunistickej strany Severnej Kórei, mohli si účastníci zájazdu ušetriť čas a voliť mali z [...]

polícia, zatknutie

Božie mlyny, Očistec, Judáš. Polícia nemilosrdne, ako starozákonný boh

03.12.2020 07:45, aktualizované: 09:01

Po rokoch zhovievavosti v štýle „skutok sa nestal“ chce polícia radšej pôsobiť ako starozákonný boh - nemilosrdne a bez zľutovania.

koronavírus, vakcína, Pfizer a BioNTech

ONLINE: Pandémia sa nekončí, očkovanie pribrzdí COVID-19 až po mesiacoch

03.12.2020 07:00, aktualizované: 07:28

Prudký nárast covidových infekcií bude pokračovať ešte mesiace, aj keď sa bude proti nim očkovať. Podľa WHO nebude vakcín dostatok na ich zabrzdenie.

matovič testovanie test

Matovič ide testovať školu, kam chodia jeho dcéry

03.12.2020 07:00

Berie to do vlastných rúk. Premiér chce pilotne otestovať školu, do ktorej chodia jeho dcéry. Jej spoluvlastníkom je majiteľ firmy, ktorá dodala antigénové testy na plošné testovanie.

Marihuana

Úrad OSN vyradil marihuanu zo zoznamu najnebezpečnejších drog

03.12.2020 06:30

Komisia OSN pre narkotiká vyradila marihuanu zo zoznamu najnebezpečnejších drog, na ktorom figurujú aj heroín a syntetické opioidy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 1234349x
Priemerná čítanosť článkov: 4505x

Autor blogu

Kategórie