Založ si blog

Sú členovia disiplinárneho senátu Súdnej rady spolupáchatelia Jankovskej, alebo musia vrátiť diplomy? Alebo oboje?

Neuveriteľné, čo všetko je možné v slovenskom súdnictve, resp. v jeho časti. Disciplinárny senát strčil hlavu do piesku v prípade bývalej štátnej tajomníčky Jankovskej. Vraj a teraz sa skutočne hlboko nadýchnite! „!Novo oznámenou prekážkou využitia ich kompetencie už nie na zisťovanie previnení, ale priamo na uplatnenie zodpovednosti sudcu za previnenie je zásada trestného konania nebyť dvakrát potrestaný za ten istý skutok. A preto je vraj v tomto prípade na mieste opatrnosť pri využití oprávnenia podať disciplinárny návrh voči sudcom, aby sa nestalo, že po právoplatnom rozhodnutí disciplinárneho súdu by už za ten istý skutok títo sudcovia nemohli byť súdení a odsúdení v neskoršom trestnom konaní“.Presne takto to vyhodnotila bývalá ombudsmanka Jana Dubovcová Tento postoj členov senátu svedčí buď o absolútnej neznalosti práva, alebo má úplne iný, skrytý význam. K tomu však neskôr. Disciplinárne konanie voči sudcovi totiž nie je konaním trestným v zmysle trestného práva, ale opakujem, disciplinárnym! Ak toto sudcovia nechápu, mali by ukončiť nielen svoje členstvo v onom senáte, ale aj v justícii ako celku. Toto by ich muselo diskvalifikovať aj z pozície podnikového právnika JRD Dolné Trubirohovce. Podľa takéhoto názoru by sa totiž mohli udiať neuveriteľné veci. Opitý vodič zabije chodca. Príde polícia a dá mu pokutu 500,.€ a odoberie mu navždy vodičský preukaz. Keďže bol už potrestaný, prokurátor nepodá obžalobu za usmrtenie z nedbanlivosti, lebo veď už bol potrestaný! A dva razy za ten istý skutok nemôže byť podľa sudcov disciplinárneho senátu odsúdený! Že je to zvrhlosť a hlúposť? Samozrejme že je! Ale práve takto argumentuje disciplinárny senát!

V skutočnosti sa tu hrá o niečo úplne iné. O premlčanie lehoty, počas ktorej môžu Jankovskú disciplinárne riešiť. Lehotu nechajú márne uplynúť, čím nechajú Jankovskej otvorené dvoje dvere. Buď stihne odísť sama z justície aj so všetkými výhodami, alebo sa spoliehajú na nekonečné konanie v trestnej veci, kde už nebude Jankovská pod priamym tlakom hroziaceho vyhadzovu. A ak by sa aj zjavne blížilo jej odsúdenie, stále má možnosť odísť aj so všetkými výhodami sama, až do vynesenia právoplatného rozsudku.

Takže ak toto neprekáža Súdnej rade, musí to začať prekážať ministrovi spravodlivosti. A čím skôr. Lebo v opačnom prípade ho môže Disciplinárny senát priamo kooptovať za člena!

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

10.10.2019

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní. 1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil viac »

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

08.10.2019

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej viac »

Splodil ju Harabin, adoptoval si ju Smer. Monika Jankovská.

05.10.2019

Hovorí sa, že akýkoľvek slabý štát je silnejší, ako akákoľvek silná mafia. Zdá sa, že toto tvrdenie vôbec nemusí platiť absolútne. Najmä ak sa vlastníctvom mafie stal samotný štát.Nie viac »

Bielorusko volby

V Bielorusku sa konajú parlamentné voľby

17.11.2019 08:21

Volia sa poslanci dolnej komory parlamentu. Právo voliť v týchto voľbách má zhruba 6,88 milióna voličov.

Donald Trump, Recep Tayyip Erdogan

Vokswagen váha prideliť Slovensku výrobu VW Passat

17.11.2019 08:00

Výroba luxusných manažérskych vozidiel Vokswagen Passat nakoniec môže skončiť mimo Slovenska.

November

Čo formovalo tvár Slovenska?

17.11.2019 08:00

Pred 30 rokmi padol v Československu socialistický režim. Len o tri roky neskôr sa Slovensko vydalo cestou samostatnosti. Ktoré udalosti ho počas troch desiatok rokov slobody najviac ovplyvnili?

logo, nežná revolúcia, November 1989, 17. november 1989

Tridsať rokov slobody

17.11.2019 06:00

Pred tridsiatimi rokmi prišla na Slovensko sloboda a demokracia. Preto je výročie 17. novembra 1989 dôležité. Sloboda a demokracia dali obyvateľom krajiny ozajstné ľudské a politické práva.