Založ si blog

Sú členovia disiplinárneho senátu Súdnej rady spolupáchatelia Jankovskej, alebo musia vrátiť diplomy? Alebo oboje?

Neuveriteľné, čo všetko je možné v slovenskom súdnictve, resp. v jeho časti. Disciplinárny senát strčil hlavu do piesku v prípade bývalej štátnej tajomníčky Jankovskej. Vraj a teraz sa skutočne hlboko nadýchnite! „!Novo oznámenou prekážkou využitia ich kompetencie už nie na zisťovanie previnení, ale priamo na uplatnenie zodpovednosti sudcu za previnenie je zásada trestného konania nebyť dvakrát potrestaný za ten istý skutok. A preto je vraj v tomto prípade na mieste opatrnosť pri využití oprávnenia podať disciplinárny návrh voči sudcom, aby sa nestalo, že po právoplatnom rozhodnutí disciplinárneho súdu by už za ten istý skutok títo sudcovia nemohli byť súdení a odsúdení v neskoršom trestnom konaní“.Presne takto to vyhodnotila bývalá ombudsmanka Jana Dubovcová Tento postoj členov senátu svedčí buď o absolútnej neznalosti práva, alebo má úplne iný, skrytý význam. K tomu však neskôr. Disciplinárne konanie voči sudcovi totiž nie je konaním trestným v zmysle trestného práva, ale opakujem, disciplinárnym! Ak toto sudcovia nechápu, mali by ukončiť nielen svoje členstvo v onom senáte, ale aj v justícii ako celku. Toto by ich muselo diskvalifikovať aj z pozície podnikového právnika JRD Dolné Trubirohovce. Podľa takéhoto názoru by sa totiž mohli udiať neuveriteľné veci. Opitý vodič zabije chodca. Príde polícia a dá mu pokutu 500,.€ a odoberie mu navždy vodičský preukaz. Keďže bol už potrestaný, prokurátor nepodá obžalobu za usmrtenie z nedbanlivosti, lebo veď už bol potrestaný! A dva razy za ten istý skutok nemôže byť podľa sudcov disciplinárneho senátu odsúdený! Že je to zvrhlosť a hlúposť? Samozrejme že je! Ale práve takto argumentuje disciplinárny senát!

V skutočnosti sa tu hrá o niečo úplne iné. O premlčanie lehoty, počas ktorej môžu Jankovskú disciplinárne riešiť. Lehotu nechajú márne uplynúť, čím nechajú Jankovskej otvorené dvoje dvere. Buď stihne odísť sama z justície aj so všetkými výhodami, alebo sa spoliehajú na nekonečné konanie v trestnej veci, kde už nebude Jankovská pod priamym tlakom hroziaceho vyhadzovu. A ak by sa aj zjavne blížilo jej odsúdenie, stále má možnosť odísť aj so všetkými výhodami sama, až do vynesenia právoplatného rozsudku.

Takže ak toto neprekáža Súdnej rade, musí to začať prekážať ministrovi spravodlivosti. A čím skôr. Lebo v opačnom prípade ho môže Disciplinárny senát priamo kooptovať za člena!

Ako sa z tieňového Pellegriniho stáva originálny Fico.

13.01.2020

Ruky hore, gate dole! Ideme cez mesto! Toto bola naša detská riekanka, keď sme sa hrali na Nemcov a partizánov. Nemci boli zajatci, ktorých sme hnali cez mesto a v našich "partizánskych" predstavách viac »

Ako Robert Fico ďakoval mafii.

12.01.2020

A nie je to tak dávno. Dá sa povedať že sa to odohralo včera, najneskôr predvčerom. Keď Monika Jankovská, bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti(!), dostala pri potupnom odchode viac »

Mafia na štyri? Smer.

15.12.2019

Touto tajničkárskou otázkou sme odštartovali v našej krčme politologické, ekonomické, právnické, ideologické a idiotské hodnotenie činov, počinov a zločinov politikov v uplynulom týždni.. viac »

USA / armáda / vojak /

Pri raketovom útoku Iránu sa zranilo 34 amerických vojakov

24.01.2020 21:04

Vojakom bol diagnostikovaný otras mozgu alebo traumatické poranenie mozgu.

súd / polícia / policajt / policajti /

Češka, ktorú našli v bratislavskom byte v zlom zdravotnom stave, zomrela

24.01.2020 20:49

Ženu po nájdení previezli do nemocnice s poruchou vedomia.

zuzana čaputová,

Prezidentka Čaputová pozvala izraelského prezidenta na návštevu SR

24.01.2020 20:36

Slovenská prezidentka sa na stretnutí s Rivlinom rozprávala predovšetkým o dôležitosti pamätať si históriu a o hodnotách.

Lászlo Sólymos

Demisia Sólymosa už bola doručená do prezidentského paláca

24.01.2020 20:16

Minister Sólymos podal demisiu po tom, ako sa v stredu zapojil v ázijskej reštaurácii v Bratislave do roztržky