Založ si blog

Sú členovia disiplinárneho senátu Súdnej rady spolupáchatelia Jankovskej, alebo musia vrátiť diplomy? Alebo oboje?

Neuveriteľné, čo všetko je možné v slovenskom súdnictve, resp. v jeho časti. Disciplinárny senát strčil hlavu do piesku v prípade bývalej štátnej tajomníčky Jankovskej. Vraj a teraz sa skutočne hlboko nadýchnite! „!Novo oznámenou prekážkou využitia ich kompetencie už nie na zisťovanie previnení, ale priamo na uplatnenie zodpovednosti sudcu za previnenie je zásada trestného konania nebyť dvakrát potrestaný za ten istý skutok. A preto je vraj v tomto prípade na mieste opatrnosť pri využití oprávnenia podať disciplinárny návrh voči sudcom, aby sa nestalo, že po právoplatnom rozhodnutí disciplinárneho súdu by už za ten istý skutok títo sudcovia nemohli byť súdení a odsúdení v neskoršom trestnom konaní“.Presne takto to vyhodnotila bývalá ombudsmanka Jana Dubovcová Tento postoj členov senátu svedčí buď o absolútnej neznalosti práva, alebo má úplne iný, skrytý význam. K tomu však neskôr. Disciplinárne konanie voči sudcovi totiž nie je konaním trestným v zmysle trestného práva, ale opakujem, disciplinárnym! Ak toto sudcovia nechápu, mali by ukončiť nielen svoje členstvo v onom senáte, ale aj v justícii ako celku. Toto by ich muselo diskvalifikovať aj z pozície podnikového právnika JRD Dolné Trubirohovce. Podľa takéhoto názoru by sa totiž mohli udiať neuveriteľné veci. Opitý vodič zabije chodca. Príde polícia a dá mu pokutu 500,.€ a odoberie mu navždy vodičský preukaz. Keďže bol už potrestaný, prokurátor nepodá obžalobu za usmrtenie z nedbanlivosti, lebo veď už bol potrestaný! A dva razy za ten istý skutok nemôže byť podľa sudcov disciplinárneho senátu odsúdený! Že je to zvrhlosť a hlúposť? Samozrejme že je! Ale práve takto argumentuje disciplinárny senát!

V skutočnosti sa tu hrá o niečo úplne iné. O premlčanie lehoty, počas ktorej môžu Jankovskú disciplinárne riešiť. Lehotu nechajú márne uplynúť, čím nechajú Jankovskej otvorené dvoje dvere. Buď stihne odísť sama z justície aj so všetkými výhodami, alebo sa spoliehajú na nekonečné konanie v trestnej veci, kde už nebude Jankovská pod priamym tlakom hroziaceho vyhadzovu. A ak by sa aj zjavne blížilo jej odsúdenie, stále má možnosť odísť aj so všetkými výhodami sama, až do vynesenia právoplatného rozsudku.

Takže ak toto neprekáža Súdnej rade, musí to začať prekážať ministrovi spravodlivosti. A čím skôr. Lebo v opačnom prípade ho môže Disciplinárny senát priamo kooptovať za člena!

Česi nám vydajú Majského. Majú však jednu podmienku.

13.08.2020

Plenárne zasadnutie v našej krčme, kde sme hodnotili triezvym pohľadom, no dobre, iba pohľadom na udalosti minulých dní, sme začali voľbou nášho hovorcu. Motivovali nás k tomu 2 veci. Snaha ísť s dobou a ten druhý bol zase úplne praktický. Za hovorcu sme si totiž zvolili Paliho, ktorý koktá. Takže keď mu niekto volá a chce o nás nejakú informáciu v zmysle infozákona, [...]

Strana Vlasť sa nevymyká z podvodov iných „vlastencov“.

21.07.2020

„Takže Vlasť ste nasmerovali do likvidácie, pani Žatková“, dal by sa parafrázovať večný výrok z Dobrého vojaka Švejka. Strana bývalého predsedu Najvyššieho súdu Štefana Harabina sa pohla tam, kde sa to dalo očakávať od jej vzniku. Do likvidácie. A presne spôsobom, ktorý je typický aj pre iné podvodné projekty. S pôžičkami a dlžobami, ktoré už nikto [...]

Fico sa na sneme rozhodol pre spoločenstvo so zločincami.

19.07.2020

Taký je jeden z odkazov včerajšieho snemu Smeru, vraj sociálnej demokracie. Ale k tomu neskôr. Resumé snemovania znie, že okrem novozvolených podpredsedov sa vlastne nič neudialo. A keďže vieme, že voľba funkcionárov Smeru je rovnako demokratická, ako voľba generálneho tajomníka komunistickej strany Severnej Kórei, mohli si účastníci zájazdu ušetriť čas a voliť mali z [...]

polícia, zatknutie

Božie mlyny, Očistec, Judáš. Polícia nemilosrdne, ako starozákonný boh

03.12.2020 07:45

Po rokoch zhovievavosti v štýle „skutok sa nestal“ chce polícia radšej pôsobiť ako starozákonný boh - nemilosrdne a bez zľutovania.

koronavírus, vakcína, Pfizer a BioNTech

ONLINE: Pandémia sa nekončí, očkovanie pribrzdí COVID-19 až po mesiacoch

03.12.2020 07:00, aktualizované: 07:28

Prudký nárast covidových infekcií bude pokračovať ešte mesiace, aj keď sa bude proti nim očkovať. Podľa WHO nebude vakcín dostatok na ich zabrzdenie.

matovič testovanie test

Matovič ide testovať školu, kam chodia jeho dcéry

03.12.2020 07:00

Berie to do vlastných rúk. Premiér chce pilotne otestovať školu, do ktorej chodia jeho dcéry. Jej spoluvlastníkom je majiteľ firmy, ktorá dodala antigénové testy na plošné testovanie.

Marihuana

Úrad OSN vyradil marihuanu zo zoznamu najnebezpečnejších drog

03.12.2020 06:30

Komisia OSN pre narkotiká vyradila marihuanu zo zoznamu najnebezpečnejších drog, na ktorom figurujú aj heroín a syntetické opioidy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 1234335x
Priemerná čítanosť článkov: 4505x

Autor blogu

Kategórie