Založ si blog

Fico nechá doviezť z Anglicka zlato, Imro z nemocnice svoju svokru so zlatou žilou.

Týždeň sme v našej krčme začali mohutnou diskusiou na tému, či Fico chráni mafiu, alebo mafia Fica? Nevedeli sme sa zhodnúť preto, lebo predĺženej ruke mafiána Kočnera Monike Jankovskej sa ešte len toť nedávno expremiér poďakoval za prácu, ktorú vraj odviedla vo svojej funkcii. Keďže sa potom ukázalo, že jediným, pre koho skutočne pracovala bol grázel Kočner, dodnes sme sprostí z toho, kto koho chráni…

Keď na podobnú lásku k Bruchovi doplatil aj inak „veľmi seriózny, ľudský, sociálne cítiaci a charizmatický Glváč“(citujem Einsteina), už sme si začali myslieť, že osud sa musel spriahnuť proti Smeru viac, ako by to dokázali Satanáš s Luciferom! A keď policajti nasadili klepetá generálnemu riaditeľovi Tiposu Barczimu, ďalšiemu z plejády sociálne cítiacich smerákov, začali sme vetriť za tým Sorosovho bratranca, tetu, sesternicu… Karol síce povedal, že jediné, čo sa z toho dá zaňuchať je smerácky smrad, ale to sme hlasovaním odmietli. Po prvé preto, že sme všetci mali nádchu a po druhé preto, že Einstein presadil dodatok k uzneseniu, podľa ktorého „smerácky smrad nesmrdí, ale smerácky smrad vonia.“ Bola to pre nás ťažko pochopiteľná formulácia, ale prikladali sme to skutočnosti, že sme uznesenie prijali 15 minút po záverečnej…

Šéf Sociálnej poisťovne Ľubomír Vážny, kedysi minister dopravy vyslovil počudovanie nad tým, že podpísal takú nevýhodnú zmluvu na diaľničné mýto. Ernest povedal, že ak by sa to stalo v Číne, nezaslúžil by si ani popravu na hlavnom štadióne. Iba na nejakom okresnom. Náš odborník na motorizmus Pišta(určili sme ho za tímlídra pre dopravu, lebo mal 5 razy odobratý vodičský preukaz)povedal, že toto sa môže stať iba v dvoch krajinách na svete. Na Slovensku a potom ešte na Slovensku. A vždy musí vládnuť Smer.

Najvyšší kontrolný úrad skonštatoval, že Finančná správa si objednávala informačné systémy od firmy Allexis spôsobom, ktorý až príliš pripomínal obstarávacie grázlovstvo. Zmluvy boli tajné, aby sa vyhli verejnému obstarávaniu, uzatváral ich bývalý šéf Finančnej správy Imrécze, boli za desiatky miliónov € a nikto vlastne ani nevie, načo sú tie programy potrebné a či ich vôbec Finančná správa využíva. Ferdo, tímlíder pre informatizáciu našej krčmy(bol vedený vo zväzkoch ŠTB ako informátor) si dovolil v tejto súvislosti zacitovať jedného z najväčších mysliteľov Smeru(Ááále až po precedovi!-zvolal zdesene Einstein), poslanca Jarjabka, ktorý svojho času pri podvodoch s piešťanským CT vyhlásil : „Nie je dôležité, či bolo niečo predražené, alebo nie. Dôležité je, či peniaze prišli tam, kam mali prísť.“ Tým sme problémy mýto a Imréczeho zmluvy považovali za vybavené, aj keď Karol tvrdí, že za vybavené ich nesmie považovať ani prokuratúra, ani polícia.

Záver týždňa týždňa sa blíži mohutnými krokmi a voľby ešte mohutnejšími, takže Robert Fico stihol vyjsť s požiadavkou, aby boli naše zlaté rezervy prevezené z Anglicka na Slovensko. Jano krútil hlavou, že nechápe tú zbytočnú medzi zastávku, lebo ak dostane prevoz pod patronát niekto zo Smeru, aj tak skončí to zlato na Belize. Imro povedal, že on k tej zásielke zlata pribalí aj svoju svokru, ktorú dnes privezie z nemocnice domov, kde bola hospitalizovaná so zlatou žilou.

Týmto Imrovým návrhom k doplneniu slovenského zlatého pokladu sa s vami lúčim a ostávam s pozdravom, ktoré prijalo naše plenárne zasadnutie a naša valná hromada(Karol a Igor sa v čase hlasovania už váľali pod stolom)  : Cudzie nechceme, svoje si nedáme! Ani za všetko zlato sveta, ani za všetky zlaté žily!

Ako sa z tieňového Pellegriniho stáva originálny Fico.

13.01.2020

Ruky hore, gate dole! Ideme cez mesto! Toto bola naša detská riekanka, keď sme sa hrali na Nemcov a partizánov. Nemci boli zajatci, ktorých sme hnali cez mesto a v našich "partizánskych" predstavách viac »

Ako Robert Fico ďakoval mafii.

12.01.2020

A nie je to tak dávno. Dá sa povedať že sa to odohralo včera, najneskôr predvčerom. Keď Monika Jankovská, bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti(!), dostala pri potupnom odchode viac »

Mafia na štyri? Smer.

15.12.2019

Touto tajničkárskou otázkou sme odštartovali v našej krčme politologické, ekonomické, právnické, ideologické a idiotské hodnotenie činov, počinov a zločinov politikov v uplynulom týždni.. viac »

kačka, káčer, voda, vták, jazero, rybník

ZOO v Bojniciach preventívne zatvorili

24.01.2020 18:54, aktualizované: 19:05

V bojnickej zoologickej záhrade uhynula kačica. Test má ukázať, či bola nakazená vírusom vtáčej chrípky.

Pellegrini - Danko

SNS si vie v novej vláde predstaviť Smer, Most-Híd a KDH

24.01.2020 18:50

ĽSNS opisujú národniari ako stranu, ktorá má na kandidátke množstvo trestne stíhaných ľudí.

U.S. Steel Košice

Hutníkom z košického U.S. Steel skrátia pracovný čas aj vo februári

24.01.2020 18:14

Na žiadosť odborov bude toto skrátenie oproti minulým mesiacom v menšej miere.