Založ si blog

Ako sa z Tibora Gašpara stáva gašparko.

Na svojej facebookovej stráke oznámil bývalý prezident Policajného zboru SR súhrn trestných oznámení, ktorými zavaľuje Inšpekciu ministra vnútra a smeuje ich výhradne voči tým ktorí si dovolili písať o mafiánskych praktikách, panujúcich v polícii v čase, keď jej šéfoval práve Gašpar. Niežeby by mu malo byť upreté právo na podávanie trestných oznámení, ale ako bývalý vrchný policajt by nemal robiť zo seba pajáca. Stačí si pozrieť jeho oznámenie o jednom z mnohých jeho podaní : „Trestné oznámenie na neznámeho páchateľa (pravdepodobne hlavného vyšetrovateľa Juhásza) z tímu, ktorý vyšetruje vraždu novinára a jeho priateľky, pre podozrenie zo zneužitia právomocí verejného činiteľa za nevyužívanie zákonnej možnosti odmietnuť nahliadnutie do vyšetrovacieho spisu oprávneným osobám (napr. Lipšicovi, Kvasnicovi). V tomto konaní dochádza veľmi závažným spôsobom k mareniu priebehu vyšetrovania práve zo strany splnomocnencov poškodených, ktorí verejne deklarovali, že budú informácie zo spisu poskytovať vybraným médiám (Denník N, Aktuality.sk, SME)“.

A teraz si to rozmeňme na drobné . „trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, pravdepodobne hlavného vyšetrovateľa Juhásza“. Toto môže naozaj napísať iba schizofrenik. Na jednej strane tvrdí, že ide o neznámeho páchateľa, aby ho súčasne identifikoval ako Juhásza.

Alebo „nevyužívanie zákonnej možnosti odmietnuť nahliadnutie do spisu“. Možnosti, zdôrazňujem! Ak teda vyšetrovateľ nevyužije nejakú možnosť(nie povinnosť!)podľa Gašparových chúťok, podľa samotného Gašpara sa dopúšťa trestného činu! Ak by takto odpovedal na skúške prvák na právnickej fakulte, nepochybne by si musel hľadať inú školu! A ďalej tvrdí, že takýmto „konaním dochádza závažným spôsobom k mareniu vyšetrovania“. On to neuvádza ako domnienku, alebo podozrenie, ale konštatuje to ako skutočnosť. Otázkou teda je, ako, alebo odkiaľ to vie? Veď on prístup do vyšetrovacieho spisu nemá. To znamená, že buď mu z neho vynáša informácie nejaký jemu ešte stále verný policajt a tým obaja páchajú trestný čin, alebo si Gašpar v živote neprečítal vcelku Trestný zákon a Trestný poriadok. A proste tliacha. Ja si myslím, že pravdepodobnejšia je varianta číslo 2. Chápem, že Gašpar je prekvapený, že v polícii sú aj kriminalisti a vyšetrovatelia, ktorí dokážu vyriešť dvojnásobnú vraždu na objednávku, alebo prípad falšovaných zmeniek za desiatky miliónov €. Zrejme viedol policajtov ako ich najvyšší šéf k tomu, aby ich najväčším úspechom bolo odhalenie študentov z Nitry, ktorí si chceli zabezpečiť skúšku klobáskami pedagógovi.

Hlavne by však mal dbať na to, aby nerobil dobrovoľne zo seba gašparka.

Ruskí „mierotvorcovia“ sa pripravujú na ďalšiu misiu.

20.04.2021

V súlade so zvyklosťami ruskej imepriálnej politiky, sa aj dnes nazývajú ruské dobyvačné vojská mierotvorcovia, hoci tento názov je rovnako priliehavý, ako keby sme pedofila nazvali úprimným milovníkom detí, alebo feťákov, opilcov a násilníkov od Kotlebu či Mazureka kresťanmi, bojujúcimi za tradičnú rodinu. Ruskí „mierotvorcovia“sa chystajú pri [...]

Starosta Dvorov nad Žitavou gynekológom, primátor Žiaru nad Hronom neurochirurg.

28.03.2021

A obaja minimálne podpredsedovia Slovenskej akadémie vied pre virológiu a medicínu.. Takto nejako by mohla vyzerať budúcnosť Branislava Becíka a Petra Antala. A tak strašne aj naša. Aj jeden, aj druhý sa v posledných týždňoch „preslávili“tým, že hoci svoje vzdelanie ani náhodou nezískali v žiadnom medicínskom odbore a o žiadny z týchto oborov ani len [...]

Otvorený list Slovenskej advokátskej komore.

07.02.2021

Pôvodne som chcel svoj list začať oslovením „Vážené dámy, vážení páni“. Avšak vzhľadom na obsah ďalších riadkov by vyznelo toto oslovenie, ako nemiestna a absolútna irónia. Preto začnem neutrálne. Dámy a páni. V poslednej dobe sa až príliš často opakujú situácie, keď členovia Vašej Advokátskej komory na základe vlastných, ničím nepodložených [...]

Robert Fico

Remišová si nemyslí, že Sme rodina odíde z koalície. Zo situácie podľa nej ťaží hlavne Fico

27.09.2021 13:43

„Treba si uvedomiť, kto je naším partnerom, pretože my bojujeme proti systému, ktorý tu vytvorili práve Fico s Pellegrinim," uviedla líderka Za ľudí Remišová.

korčok

Korčok: Multilaterálny systém je v defenzíve, prehrávame všetci

27.09.2021 13:03

Hľadajú sa skôr individuálne ako spoločné riešenia a výsledkom je to, že prehrávame všetci, uviedol minister zahraničných vecí Ivan Korčok.

Mária Kolíková

Kolíková je pripravená dať návrh na zmenu paragrafu 363 do legislatívneho procesu ešte tento týždeň

27.09.2021 13:02

Ministerka spravodlivosti uviedla, že v prípade úpravy tohto paragrafu sú viaceré alternatívy.

Maroš Žilinka

Prokurátori odmietajú rozhodovať po tlakom politikov, médií a verejnej mienky

27.09.2021 12:35

Uvádza sa to vo vyhlásení, ktoré podporilo viac ako 600 slovenských prokurátorov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 277
Celková čítanosť: 1296860x
Priemerná čítanosť článkov: 4682x

Autor blogu

Kategórie