Založ si blog

Ako sa z Tibora Gašpara stáva gašparko.

Na svojej facebookovej stráke oznámil bývalý prezident Policajného zboru SR súhrn trestných oznámení, ktorými zavaľuje Inšpekciu ministra vnútra a smeuje ich výhradne voči tým ktorí si dovolili písať o mafiánskych praktikách, panujúcich v polícii v čase, keď jej šéfoval práve Gašpar. Niežeby by mu malo byť upreté právo na podávanie trestných oznámení, ale ako bývalý vrchný policajt by nemal robiť zo seba pajáca. Stačí si pozrieť jeho oznámenie o jednom z mnohých jeho podaní : „Trestné oznámenie na neznámeho páchateľa (pravdepodobne hlavného vyšetrovateľa Juhásza) z tímu, ktorý vyšetruje vraždu novinára a jeho priateľky, pre podozrenie zo zneužitia právomocí verejného činiteľa za nevyužívanie zákonnej možnosti odmietnuť nahliadnutie do vyšetrovacieho spisu oprávneným osobám (napr. Lipšicovi, Kvasnicovi). V tomto konaní dochádza veľmi závažným spôsobom k mareniu priebehu vyšetrovania práve zo strany splnomocnencov poškodených, ktorí verejne deklarovali, že budú informácie zo spisu poskytovať vybraným médiám (Denník N, Aktuality.sk, SME)“.

A teraz si to rozmeňme na drobné . „trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, pravdepodobne hlavného vyšetrovateľa Juhásza“. Toto môže naozaj napísať iba schizofrenik. Na jednej strane tvrdí, že ide o neznámeho páchateľa, aby ho súčasne identifikoval ako Juhásza.

Alebo „nevyužívanie zákonnej možnosti odmietnuť nahliadnutie do spisu“. Možnosti, zdôrazňujem! Ak teda vyšetrovateľ nevyužije nejakú možnosť(nie povinnosť!)podľa Gašparových chúťok, podľa samotného Gašpara sa dopúšťa trestného činu! Ak by takto odpovedal na skúške prvák na právnickej fakulte, nepochybne by si musel hľadať inú školu! A ďalej tvrdí, že takýmto „konaním dochádza závažným spôsobom k mareniu vyšetrovania“. On to neuvádza ako domnienku, alebo podozrenie, ale konštatuje to ako skutočnosť. Otázkou teda je, ako, alebo odkiaľ to vie? Veď on prístup do vyšetrovacieho spisu nemá. To znamená, že buď mu z neho vynáša informácie nejaký jemu ešte stále verný policajt a tým obaja páchajú trestný čin, alebo si Gašpar v živote neprečítal vcelku Trestný zákon a Trestný poriadok. A proste tliacha. Ja si myslím, že pravdepodobnejšia je varianta číslo 2. Chápem, že Gašpar je prekvapený, že v polícii sú aj kriminalisti a vyšetrovatelia, ktorí dokážu vyriešť dvojnásobnú vraždu na objednávku, alebo prípad falšovaných zmeniek za desiatky miliónov €. Zrejme viedol policajtov ako ich najvyšší šéf k tomu, aby ich najväčším úspechom bolo odhalenie študentov z Nitry, ktorí si chceli zabezpečiť skúšku klobáskami pedagógovi.

Hlavne by však mal dbať na to, aby nerobil dobrovoľne zo seba gašparka.

Sú členovia disiplinárneho senátu Súdnej rady spolupáchatelia Jankovskej, alebo musia vrátiť diplomy? Alebo oboje?

18.10.2019

Neuveriteľné, čo všetko je možné v slovenskom súdnictve, resp. v jeho časti. Disciplinárny senát strčil hlavu do piesku v prípade bývalej štátnej tajomníčky Jankovskej. Vraj a teraz sa viac »

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

10.10.2019

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní. 1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil viac »

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

08.10.2019

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej viac »

okresny sud bratislava I.,  krajsky sud v bratislave

Threema: Kočner si vymenil šesťtisíc správ so sudcom Sklenkom

21.10.2019 21:03

Kočner zháňal informácie údajne aj na Najvyššom súde priamo od podpredsedníčky Jarmily Urbancovej.

GANC ganz

Netanjahu vrátil mandát na zostavenie vlády, poverenie dostane Ganc

21.10.2019 19:45

Izraelský premiér vrátil prezidentovi poverenie po tom, ako neuspel so snahami o sformovanie novej parlamentnej väčšiny.

Bratislava IPI Kuciak námestie snp

Advokát Kuruc: Súd bude v prípade Kuciak postupovať rýchlo

21.10.2019 19:15

Trestný právnik popisuje ďalší postup po podaní obžaloby a vysvetľuje, kedy a ako musia súdy rozhodnúť.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

Úrad pre dohľad je zbytočný, tvrdia odborári

21.10.2019 18:00

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou podľa odborárov nepomáha tam, kde by mal.