Založ si blog

Kaliňákova reforma verejnej správy skutočne ušetrila miliardu €!

Reforma, ktorú kedysi odštartoval exminister vnútra priniesla naozajstnú, ústami Kornela „skutečnú a opravdyckú“ úsporu milardu €. A možno aj viac! Aspoň takto nám to vysvetlil v našej krčme Imro a tým začal v pondelok zasadanie hodnotiaceho výboru udalostí posledného týždňa. Tá úspora nám totiž roky nešla do hláv, (dokonca ani do Einsteinovej a to už je čo povedať!), lebo nech sme počítali na kalkulačke, na papieri, alebo na prstoch, vždy sme skončili v mínuse. Imro sa teda podujal na neľahkú, vlastnými slovami syfilitickú úlohu, ktorú neskôr opravil na syzifovskú, aby nám tupcom objasnil onen profit z predaja štátnych budov a ich následných prenájmov Kaliňákovým rezortom. „Ono je to naozaj veľmi jednoduché-začal Imro. Je to presne podľa jedného škótskeho vtipu, v ktorom sa malý rozradostnený John chváli svojmu otcovi. Tato, dnes som ušetril presne libru! A ako?-pýta sa apo, zjavne hrdý na šetrnosť svojho potomka. Vieš, vraví John. Dnes som nešiel domov zo školy autobusom, ale celú cestu som za ním bežal! John senior sa chvíľu zamyslí a vytne synovi facku okolo celej hlavy! Ty truľo! Keby si bol utekal za taxíkom, mohol si tých libier ušetriť 10!“ Po tejto ekonomickej analýze Kaliňákovej úspory sme skonštatovali, že ak by zostal ministrom ešte aspoň 10 rokov ušetril by nám toľko peňazí, koľko by sme len chceli. Ale skôr nechceli, ako zase skonštatoval Karol.

Utorok : V Strážnom na východe Slovenska úradne utratili všetky ošípané, lebo boli nakazené prasačím morom. Ten nie je prenosný na človeka, čo spravilo smutným Jana, ktorý sa na to podľa vlastných slov dosť spoliehal. A potom zo žiaľu a bezmocnosti roztrhal fotografie všetkých ministrov a koaličných poslancov, pričom vykrikoval : Aspoň takto, keď už ani podľa veterinárov nie sú svine…!

Streda : V ruskej Sibíri horí už 3 týždne les na rozlohe ako bývalé Československo. Hasičov trápi nedostatok hasiacej techniky, ale aj hasičov samotných. Kým oni sa boria s problém ohňa v tajge, na Červenom námestí v Moskve Putinovi policajti hasia pelendrekmi už každý víkend demonštrácie proti vyraďovaniu kandidátov opozície z komunálnych volieb. Ďuso povedal, že mu nejde do hlavy, ako môže na námestí, ktoré je celé vyložené kameňom, niekto hasiť požiar? Jožo ho upokojil, aby sa tým netrápil, lebo ani jemu nejde do hlavy, ako mohli slovenskí miliardári založiť „sociálny“Smer. Proste sú veci, ktoré v novodobých dejinách nevysvetlíš…

Štvrtok : Marián Kočner si živo, družne a predovšetkým veľmi priateľsky esemeskoval s Norbertom Bődőrom z Bonulu. Z toho Bonulu, ktorý pomaly vyhrával už aj štátne tendre na pôrodnícke služby. Ich priateľsko-obchodná komunikácia trvala niekoľko rokov a riešili v nej také „drobnosti“, ako falšované zmenky za miliardy korún, alebo kto bude vybrané prípady súdiť, respektíve ktorý vyšetrovateľ, alebo prokurátor dostane na zahladenie konkrétny prípad konkrétneho zločinu. Inými slovami, ale aj slovami Zoliho sa potvrdilo, že Slovensku vládla a vládne mafia po vedením Smeru, za aktívnej účasti SNS a Most-hyd. Aspoň takto to žiadal uviesť do zápisnice Zoli. Najprv sme si mysleli, že v tom hyde má hrúbku, keďže je maďarskej národnosti, ale ubezpečil nás, že takto je to síce gramaticky nesprávne, ale významovo absolútne výstižné.

Piatok : Neudialo sa vlastne nič, lebo tí, čo mali byť podľa Ďusa dávno v lochu, vrátane konkrétnych vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov v lochu nie sú, ale ako vraví Ďuri : Dovtedy sa chodí s džbánom po vodu, kým vodári nezistia, že si načierno pripojený.

Sobota : Ďuso ešte povedal, že keď sme boli malí chlapci, ukazovali sme si, kto má väčší. Teraz sa vládni politici predbiehajú, kto má menší. Počet esemesiek od Kočnera.

Tým sme vyčerpali celotýždňový program a hlavne každý z nás aj zvyšky osobného rozpočtu, takže pokračovanie až nabudúce.

 

Zlatá rybka zo Smeru nám ide splniť tri želania.

18.02.2020

Keďže sa tak má udiať až dnes, my sme smerákov v našej krčme o niečo predbehli. S týmto nápadom prišiel bezdomovec Karol a hneď ako nám ho oznámil, všetci sme padli do kolien a traja o viac »

Ak je prezidentka Zuzana Čaputová z pezinskej skládky, Fico je z politickej kafilérie.

14.02.2020

"Pani excelencia zo skládky pezinskej nech sa rozhodne, čo urobí". Odkaz Roberta Fica prvej dáme a ústavnému činiteľovi číslo 1 Slovenskej republiky, už prerazil dno smeráckej žumpy. Vlastne viac »

A všetkým chlapom bude stáť! Sľúbila vláda!

13.02.2020

S touto senzačnou správou rozrazil dvere na našej krčme Einstein a valil sa rovno k pultu. "Veď som vám vravel, tupci, že Robo na nás nezabudne". To sme sa dosť preľakli, lebo sme si mysleli, viac »

väznica, väzenie, basa, Leopoldov, väznica v Leopoldove,

Kde by mohli Kočner s Ruskom sedieť?

28.02.2020 00:00

Pavol Rusko a Marian Kočner by si svoje tresty mali odpykať v zariadení s najvyšším stupňom stráženia. Kde také väzenia sú?

sýria, idlib, výbuch

Turecko otvára sýrskym utečencom cestu do Európy

28.02.2020 00:00

Turecko už nebude zastavovať sýrskych utečencov, ktorí sa snažia dostať do Európy.

Izrael / Benjamin Netanjahu /

Netanjahu sa chce zapáčiť izraelským Arabom

27.02.2020 22:17

Predčasné parlamentné voľby sa v Izraeli budú konať 2. marca.

Pažiť

Banskobystričan skoro zrazil policajta

27.02.2020 21:36

Po niekoľkých hodinách bol 21-ročný muž v ich rukách polície.