Založ si blog

Kaliňákova reforma verejnej správy skutočne ušetrila miliardu €!

Reforma, ktorú kedysi odštartoval exminister vnútra priniesla naozajstnú, ústami Kornela „skutečnú a opravdyckú“ úsporu milardu €. A možno aj viac! Aspoň takto nám to vysvetlil v našej krčme Imro a tým začal v pondelok zasadanie hodnotiaceho výboru udalostí posledného týždňa. Tá úspora nám totiž roky nešla do hláv, (dokonca ani do Einsteinovej a to už je čo povedať!), lebo nech sme počítali na kalkulačke, na papieri, alebo na prstoch, vždy sme skončili v mínuse. Imro sa teda podujal na neľahkú, vlastnými slovami syfilitickú úlohu, ktorú neskôr opravil na syzifovskú, aby nám tupcom objasnil onen profit z predaja štátnych budov a ich následných prenájmov Kaliňákovým rezortom. „Ono je to naozaj veľmi jednoduché-začal Imro. Je to presne podľa jedného škótskeho vtipu, v ktorom sa malý rozradostnený John chváli svojmu otcovi. Tato, dnes som ušetril presne libru! A ako?-pýta sa apo, zjavne hrdý na šetrnosť svojho potomka. Vieš, vraví John. Dnes som nešiel domov zo školy autobusom, ale celú cestu som za ním bežal! John senior sa chvíľu zamyslí a vytne synovi facku okolo celej hlavy! Ty truľo! Keby si bol utekal za taxíkom, mohol si tých libier ušetriť 10!“ Po tejto ekonomickej analýze Kaliňákovej úspory sme skonštatovali, že ak by zostal ministrom ešte aspoň 10 rokov ušetril by nám toľko peňazí, koľko by sme len chceli. Ale skôr nechceli, ako zase skonštatoval Karol.

Utorok : V Strážnom na východe Slovenska úradne utratili všetky ošípané, lebo boli nakazené prasačím morom. Ten nie je prenosný na človeka, čo spravilo smutným Jana, ktorý sa na to podľa vlastných slov dosť spoliehal. A potom zo žiaľu a bezmocnosti roztrhal fotografie všetkých ministrov a koaličných poslancov, pričom vykrikoval : Aspoň takto, keď už ani podľa veterinárov nie sú svine…!

Streda : V ruskej Sibíri horí už 3 týždne les na rozlohe ako bývalé Československo. Hasičov trápi nedostatok hasiacej techniky, ale aj hasičov samotných. Kým oni sa boria s problém ohňa v tajge, na Červenom námestí v Moskve Putinovi policajti hasia pelendrekmi už každý víkend demonštrácie proti vyraďovaniu kandidátov opozície z komunálnych volieb. Ďuso povedal, že mu nejde do hlavy, ako môže na námestí, ktoré je celé vyložené kameňom, niekto hasiť požiar? Jožo ho upokojil, aby sa tým netrápil, lebo ani jemu nejde do hlavy, ako mohli slovenskí miliardári založiť „sociálny“Smer. Proste sú veci, ktoré v novodobých dejinách nevysvetlíš…

Štvrtok : Marián Kočner si živo, družne a predovšetkým veľmi priateľsky esemeskoval s Norbertom Bődőrom z Bonulu. Z toho Bonulu, ktorý pomaly vyhrával už aj štátne tendre na pôrodnícke služby. Ich priateľsko-obchodná komunikácia trvala niekoľko rokov a riešili v nej také „drobnosti“, ako falšované zmenky za miliardy korún, alebo kto bude vybrané prípady súdiť, respektíve ktorý vyšetrovateľ, alebo prokurátor dostane na zahladenie konkrétny prípad konkrétneho zločinu. Inými slovami, ale aj slovami Zoliho sa potvrdilo, že Slovensku vládla a vládne mafia po vedením Smeru, za aktívnej účasti SNS a Most-hyd. Aspoň takto to žiadal uviesť do zápisnice Zoli. Najprv sme si mysleli, že v tom hyde má hrúbku, keďže je maďarskej národnosti, ale ubezpečil nás, že takto je to síce gramaticky nesprávne, ale významovo absolútne výstižné.

Piatok : Neudialo sa vlastne nič, lebo tí, čo mali byť podľa Ďusa dávno v lochu, vrátane konkrétnych vyšetrovateľov, prokurátorov a sudcov v lochu nie sú, ale ako vraví Ďuri : Dovtedy sa chodí s džbánom po vodu, kým vodári nezistia, že si načierno pripojený.

Sobota : Ďuso ešte povedal, že keď sme boli malí chlapci, ukazovali sme si, kto má väčší. Teraz sa vládni politici predbiehajú, kto má menší. Počet esemesiek od Kočnera.

Tým sme vyčerpali celotýždňový program a hlavne každý z nás aj zvyšky osobného rozpočtu, takže pokračovanie až nabudúce.

 

Ruskí „mierotvorcovia“ sa pripravujú na ďalšiu misiu.

20.04.2021

V súlade so zvyklosťami ruskej imepriálnej politiky, sa aj dnes nazývajú ruské dobyvačné vojská mierotvorcovia, hoci tento názov je rovnako priliehavý, ako keby sme pedofila nazvali úprimným milovníkom detí, alebo feťákov, opilcov a násilníkov od Kotlebu či Mazureka kresťanmi, bojujúcimi za tradičnú rodinu. Ruskí „mierotvorcovia“sa chystajú pri [...]

Starosta Dvorov nad Žitavou gynekológom, primátor Žiaru nad Hronom neurochirurg.

28.03.2021

A obaja minimálne podpredsedovia Slovenskej akadémie vied pre virológiu a medicínu.. Takto nejako by mohla vyzerať budúcnosť Branislava Becíka a Petra Antala. A tak strašne aj naša. Aj jeden, aj druhý sa v posledných týždňoch „preslávili“tým, že hoci svoje vzdelanie ani náhodou nezískali v žiadnom medicínskom odbore a o žiadny z týchto oborov ani len [...]

Otvorený list Slovenskej advokátskej komore.

07.02.2021

Pôvodne som chcel svoj list začať oslovením „Vážené dámy, vážení páni“. Avšak vzhľadom na obsah ďalších riadkov by vyznelo toto oslovenie, ako nemiestna a absolútna irónia. Preto začnem neutrálne. Dámy a páni. V poslednej dobe sa až príliš často opakujú situácie, keď členovia Vašej Advokátskej komory na základe vlastných, ničím nepodložených [...]

paksi, kováčik

Prokurátor žiada zatykač na bývalého šéfa operatívy NAKA Jána Kaľavského

27.09.2021 16:02

Obvinený, ktorý vystupuje ako svedok v kauze štyroch obvinených vyšetrovateľov NAKA, sa podľa medializovaných informácií nachádza v zahraničí.

Za ľudí / Veronika Remišová /

Za ľudí dementovala slová Pčolinského o odchode dvoch jej poslancov do KDH

27.09.2021 15:11

"Nikto nikam neodchádza...strana Za ľudí má 700 členov, riadne pracuje a predkladá konštruktívne a rozumné návrhy na zlepšenie Slovenska," zdôraznilo tlačové oddelenie strany.

Auto / Nehoda /

V okrese Lučenec si sadol za volant iba 15-ročný chlapec. Spôsobil nehodu, namerali mu 2,33 promile

27.09.2021 14:50

Chlapec bol po nehode so zraneniami prevezený do nemocnice.

Robert Fico

Remišová si nemyslí, že Sme rodina odíde z koalície. Zo situácie podľa nej ťaží hlavne Fico

27.09.2021 13:43

„Treba si uvedomiť, kto je naším partnerom, pretože my bojujeme proti systému, ktorý tu vytvorili práve Fico s Pellegrinim," uviedla líderka Za ľudí Remišová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 277
Celková čítanosť: 1296901x
Priemerná čítanosť článkov: 4682x

Autor blogu

Kategórie