Založ si blog

Rok 2019 sme v našej krčme vyhlásili za Rok Smeru a Rok prasaťa.

Urobili sme tak po búrlivej diskusii, ktorej predchádzal návrh Pištu, dnes už mäsiara na penzii. Pišta okrem toho, že je známy výrobou fantastických klobás, je zároveň obdivovateľom ázijských kultúr. A medzi ne samozrejme patrí aj čínska. A práve tento rok je podľa čínskeho kalendára rokom prasaťa. Aj keď sme Pištov návrh spočiatku brali dosť opatrne, potom ako nám vysvetlil zmysel Roku Smeru, ktorý navrhol oslavovať súbežne s Rokom prasaťa, sme napokon súhlasili. Vysvetlil nám totiž vzťah Roku Smeru a Roku prasaťa. Rok prasaťa podľa čínskeho kalendára padne na dátumy  5.2.2019 – 24.1.2020.

„Rok Prasaťa je považovaný za najlepší rok dvanásťročného cyklu. A Prasa za najštedrejšieho vládcu čínskeho zvieratníka. Všeobecnou vlastnosťou Prasaťa je jeho zmyselnosť a pôžitkárstvo, najmä čo sa týka dobrého jedla a stolovania.Vďaka svojej schopnosti vnímať krásno, utráca rád za luxus a nezaujíma ho, že sa v tomto ohľade chová neprakticky. Je nerád sám a aktívne hľadá svoju druhú polovičku. Keď uzavrie sobáš, urobí všetko pre to, aby jeho manželstvo bolo trvalé a šťastné“.(moneo.sk Horoskop)

Pišta sa pustil do objasňovania súvislostí :“Smer končí svoj 12 ročný volebný cyklus takmer identicky začiatkom roku 2020. Tento rok a začiatkom budúceho ešte bude hodovať a stolovať na eurofondoch. Bude si pôžitkársky vychutnávať dobroty z bruselskej pokladnice. Keďže sobáš uzavrel pred tromi rokmi s Mostom, Sieťou, SNS a poslancami okolo Marčeka a vo štvrtok už pribral na tento politický grupák aj fašistov od Kotlebu, mohli by sme to nazvať politickou bigamiou. Bigamia je síce trestný čin pri sobáši s dvoma partnermi, ale nie je trestným činom v politike, ak každý dáva každému“. Po tejto hutnej právnej analýze takmer harabinovskej úrovne, sme ostali nemo stáť, Imro, Jožo a Paľo sedieť pri pulte a Karol ležať pred ním, s otvorenými ústami. Hlasovaním sme nielenže zobrali Pištov návrh na vedomie, ale nechali sme ho Ferimu, ktorý je výrobcom náhrobných kameňov, rovno vytesať do základov krčmy. Pôvodne sme chceli na krčmu osadiť mosadznú tabuľu, ale keďže sme minule videli obšmietať sa okolo Aladára, známeho zberateľa drahých kovov, upustili sme z praktických dôvodov od tejto myšlienky.  Zoli odporučil, aby sme zápis v základoch nechali vyhotoviť v dvoch exemplároch. Jeden by bol ten, ktorý hovorí o čínskom Roku prasaťa a druhý, ktorý hovorí o Roku Smeru ako o Roku svíň. Einstein síce protestoval, ale keďže sme ho zbavili súbežne práva podávať návrhy a práva hlasovať hneď potom, ako ho psychiatri zbavili svojprávnosti, nedali sme jeho protest ani do zápisnice.

Takže definitívny záver znie, že máme Rok prasaťa a Rok  svíň zo Smeru, lebo Feri nám tvrdil, že v inom znení mu to dláto do kameňa nevytepe.

Úplne na záver sme rozmýšľali, ktorú sviňu zavoláme na slávnostné strihanie pásky pri odhaľovaní nášho malého pamätníka. Narazili sme však na personálny problém, lebo tí, ktorých sme chceli osloviť sú momentálne v lochu a zdá sa, že tam ešte dlho(a niektorí aj na furt) ostanú a keď sme chceli niekoho požiadať o záskok, neuspeli sme rovnako.  Podmienkou totiž bolo, aby mali aspoň 100 vymenených sms s Mariánom, alebo minimálne 50 fotografií v negližé od Aleny. Z tridsiatich oslovených poslancov dvadsiati tvrdili, že nikdy nemali a nemajú mobil a desiati zase prisahali, že nevedia ani telefonovať.

Tak sme sa napokon rozhodli, že ten Rok svíň oslávime sami. Veď napokon všetci dúfame, že bude už posledný.

Na obrázku č. 1 vidíte originálne čínske prasa, na obrázku č.2 sa tiesnia pri eurohrante… Nože uhádnite, ktoré prasatá?

Foto : Pravda.sk

Zlatá rybka zo Smeru nám ide splniť tri želania.

18.02.2020

Keďže sa tak má udiať až dnes, my sme smerákov v našej krčme o niečo predbehli. S týmto nápadom prišiel bezdomovec Karol a hneď ako nám ho oznámil, všetci sme padli do kolien a traja o viac »

Ak je prezidentka Zuzana Čaputová z pezinskej skládky, Fico je z politickej kafilérie.

14.02.2020

"Pani excelencia zo skládky pezinskej nech sa rozhodne, čo urobí". Odkaz Roberta Fica prvej dáme a ústavnému činiteľovi číslo 1 Slovenskej republiky, už prerazil dno smeráckej žumpy. Vlastne viac »

A všetkým chlapom bude stáť! Sľúbila vláda!

13.02.2020

S touto senzačnou správou rozrazil dvere na našej krčme Einstein a valil sa rovno k pultu. "Veď som vám vravel, tupci, že Robo na nás nezabudne". To sme sa dosť preľakli, lebo sme si mysleli, viac »

väznica, väzenie, basa, Leopoldov, väznica v Leopoldove,

Kde by mohli Kočner s Ruskom sedieť?

28.02.2020 00:00

Pavol Rusko a Marian Kočner by si svoje tresty mali odpykať v zariadení s najvyšším stupňom stráženia. Kde také väzenia sú?

sýria, idlib, výbuch

Turecko otvára sýrskym utečencom cestu do Európy

28.02.2020 00:00

Turecko už nebude zastavovať sýrskych utečencov, ktorí sa snažia dostať do Európy.

Izrael / Benjamin Netanjahu /

Netanjahu sa chce zapáčiť izraelským Arabom

27.02.2020 22:17

Predčasné parlamentné voľby sa v Izraeli budú konať 2. marca.

Pažiť

Banskobystričan skoro zrazil policajta

27.02.2020 21:36

Po niekoľkých hodinách bol 21-ročný muž v ich rukách polície.