Založ si blog

Rok 2019 sme v našej krčme vyhlásili za Rok Smeru a Rok prasaťa.

Urobili sme tak po búrlivej diskusii, ktorej predchádzal návrh Pištu, dnes už mäsiara na penzii. Pišta okrem toho, že je známy výrobou fantastických klobás, je zároveň obdivovateľom ázijských kultúr. A medzi ne samozrejme patrí aj čínska. A práve tento rok je podľa čínskeho kalendára rokom prasaťa. Aj keď sme Pištov návrh spočiatku brali dosť opatrne, potom ako nám vysvetlil zmysel Roku Smeru, ktorý navrhol oslavovať súbežne s Rokom prasaťa, sme napokon súhlasili. Vysvetlil nám totiž vzťah Roku Smeru a Roku prasaťa. Rok prasaťa podľa čínskeho kalendára padne na dátumy  5.2.2019 – 24.1.2020.

„Rok Prasaťa je považovaný za najlepší rok dvanásťročného cyklu. A Prasa za najštedrejšieho vládcu čínskeho zvieratníka. Všeobecnou vlastnosťou Prasaťa je jeho zmyselnosť a pôžitkárstvo, najmä čo sa týka dobrého jedla a stolovania.Vďaka svojej schopnosti vnímať krásno, utráca rád za luxus a nezaujíma ho, že sa v tomto ohľade chová neprakticky. Je nerád sám a aktívne hľadá svoju druhú polovičku. Keď uzavrie sobáš, urobí všetko pre to, aby jeho manželstvo bolo trvalé a šťastné“.(moneo.sk Horoskop)

Pišta sa pustil do objasňovania súvislostí :“Smer končí svoj 12 ročný volebný cyklus takmer identicky začiatkom roku 2020. Tento rok a začiatkom budúceho ešte bude hodovať a stolovať na eurofondoch. Bude si pôžitkársky vychutnávať dobroty z bruselskej pokladnice. Keďže sobáš uzavrel pred tromi rokmi s Mostom, Sieťou, SNS a poslancami okolo Marčeka a vo štvrtok už pribral na tento politický grupák aj fašistov od Kotlebu, mohli by sme to nazvať politickou bigamiou. Bigamia je síce trestný čin pri sobáši s dvoma partnermi, ale nie je trestným činom v politike, ak každý dáva každému“. Po tejto hutnej právnej analýze takmer harabinovskej úrovne, sme ostali nemo stáť, Imro, Jožo a Paľo sedieť pri pulte a Karol ležať pred ním, s otvorenými ústami. Hlasovaním sme nielenže zobrali Pištov návrh na vedomie, ale nechali sme ho Ferimu, ktorý je výrobcom náhrobných kameňov, rovno vytesať do základov krčmy. Pôvodne sme chceli na krčmu osadiť mosadznú tabuľu, ale keďže sme minule videli obšmietať sa okolo Aladára, známeho zberateľa drahých kovov, upustili sme z praktických dôvodov od tejto myšlienky.  Zoli odporučil, aby sme zápis v základoch nechali vyhotoviť v dvoch exemplároch. Jeden by bol ten, ktorý hovorí o čínskom Roku prasaťa a druhý, ktorý hovorí o Roku Smeru ako o Roku svíň. Einstein síce protestoval, ale keďže sme ho zbavili súbežne práva podávať návrhy a práva hlasovať hneď potom, ako ho psychiatri zbavili svojprávnosti, nedali sme jeho protest ani do zápisnice.

Takže definitívny záver znie, že máme Rok prasaťa a Rok  svíň zo Smeru, lebo Feri nám tvrdil, že v inom znení mu to dláto do kameňa nevytepe.

Úplne na záver sme rozmýšľali, ktorú sviňu zavoláme na slávnostné strihanie pásky pri odhaľovaní nášho malého pamätníka. Narazili sme však na personálny problém, lebo tí, ktorých sme chceli osloviť sú momentálne v lochu a zdá sa, že tam ešte dlho(a niektorí aj na furt) ostanú a keď sme chceli niekoho požiadať o záskok, neuspeli sme rovnako.  Podmienkou totiž bolo, aby mali aspoň 100 vymenených sms s Mariánom, alebo minimálne 50 fotografií v negližé od Aleny. Z tridsiatich oslovených poslancov dvadsiati tvrdili, že nikdy nemali a nemajú mobil a desiati zase prisahali, že nevedia ani telefonovať.

Tak sme sa napokon rozhodli, že ten Rok svíň oslávime sami. Veď napokon všetci dúfame, že bude už posledný.

Na obrázku č. 1 vidíte originálne čínske prasa, na obrázku č.2 sa tiesnia pri eurohrante… Nože uhádnite, ktoré prasatá?

Foto : Pravda.sk

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

10.10.2019

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní. 1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil viac »

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

08.10.2019

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej viac »

Splodil ju Harabin, adoptoval si ju Smer. Monika Jankovská.

05.10.2019

Hovorí sa, že akýkoľvek slabý štát je silnejší, ako akákoľvek silná mafia. Zdá sa, že toto tvrdenie vôbec nemusí platiť absolútne. Najmä ak sa vlastníctvom mafie stal samotný štát.Nie viac »

Ukrajina / vojak /

Plán na stiahnutie ťažkých zbraní na východe Ukrajiny zostal na mŕtvom bode

15.10.2019 20:28

Zástupcovia separatistov, Ukrajiny a Ruska v kontaktnej skupine totiž nenašli na utorňajšom kole rozhovorov v bieloruskej metropole Minsk spoločnú reč.

Rumunsko parlament vláda nedôvera vyslovenie

Rumunský prezident poveril lídra opozičnej strany zostavením novej vlády

15.10.2019 19:30

Stalo sa tak po tom, čo parlament minulý týždeň vyslovil nedôveru vláde vedenej sociálnodemokratickou premiérkou Vioricou Dancilaovou.

Gábor Gál / minister spravodlivosti /

Začne Gál disciplinárky voči sudkyniam?

15.10.2019 19:00

Sudkyne Jankovská a Maruniaková čelia podozreniam, že v súdnych sporoch konali v prospech Mariana Kočnera, ktorý je obvinený z viacerých ekonomických trestných činov a objednávky vraždy.

Euro, peniaze, bankovky

Slovenská ekonomika bude rásť len o 2,6 %, prognózuje MMF

15.10.2019 17:48

Slovenská ekonomika podľa predpovede Medzinárodného menového fondu (MMF) v tomto roku reálne posilní iba o 2,6 percenta.