Založ si blog

Smer ukázal, čo nosí pod trenírkami. Fašistického . ..

Existuje láska v politike? No, možná skutočná nie, ale tej pragmatickej máme na Slovensku hŕbu. Pragmatickou myslím napríklad návštevu politikov v nejakom verejnom dome, ktorý patrí inej strane. Naposledy sa taká udiala pred pár dňami, keď „nadržanci“zo Smeru navštívili dom s červenými svetlami, ktorý prevádzkujú Kotlebovi fašisti. Ako prieskumník tam vyrazil smerácky zákonodarca Ján Podmanický, ktorý mal zistiť, aké služby tam ponúkajú a samozrejme cenu, ktorú si vypýtajú. Misia boila úspešná. Poslanci Smeru, fašisti, kollárovci a niekoľko emisárov Bélovho „charakteru“podporili zastropovanie dôchodkového veku ústavným zákonom. Navonok dojemná zhoda, ktorá má vyvolať zdanie, že nič tak neleží na srdci týmto ekonomickým magorom, ako spokojná staroba dôchodcov. V skutočnosti nejde o nič iné, ako o výhradne populistický ťah, ktorý sa v konečnom dôsledku obráti práve voči novým penzistov. Z jednoduchého dôvodu. Penzie budú mať podstatne nižšie, ako by ich mali pri normálnom, postupnom a racionálnom odchádzaní do dôchodku. Ficom ohlasovaný ústavný zákon o zákaze adopcií detí pármi rovnakého pohlavia má opäť iba jeden jediný spôsob vysvetlenia. Smer sa už otvorene spojil s fašistami a testuje si povolebnú spoluprácu, možno aj spoločné vládnutie. Proste ukázal, čo roky nosil pod trenírkami. Hnedého pipíša. Ak si myslíte, že sa tomu snáď nejakí poslanci vzpriečia, prosím napíšte mi ich mená. Podmanický, Glvač, Blaha, Jarjabek, Valová…. Títo to určite nebudú. A ani žiaden iný! Moc je moc! Smer si ide opakovane vyskúšať útok na najprízemnejšie pudy časti voličov. Ústavným zákonom, znovu v spolupráci s fašistami chce ukotviť, že „ani buzeranti, ani lezby nesmia vychovávať žiadne deti“! Veď čo by v takej rodine mohlo z nich vyrásť? Tiež iba gejovia a lezbičky, tvrdí Smer! Alebo nedajboh násilníci, podvodníci a vrahovia! Aj keď je pravdou, že Štefanov, Baštrnák, Černák, Rigo, Polgári, Kočner nevyrastali pri homosexuálnom rodinnom krbe. Ale myslíte si, že to budú mať na mysli voliči inklinujúci ku „kresťanskému a bohabojnému“Slovensku? Určite nie, lebo oni samotní sú rovnako „kresťanskí a bohabojní“, ako je Smer sociálny. Už onedlho sa možno dočkáme aj novelizácie Ústavy, v ktorej trojka, možno až štvorka Smer, SNS, Most a fašisti ukotvia na Slovensku večný blahobyt a zakážu chudobu. Presne podľa bývalého zimbabwianskeho prezidenta Mugabeho, ktorý s týmto ekonomickým zlepšovákom prišiel už pred niekoľkými rokmi. A inflácia meny v Zimbabwe dosahovala milióny %. Ale bude nám fajn. Nikto nebude chudobný, všetci budeme žiť v blahobyte, všetci budeme kapitáni a budeme mať komu zavolať do Talianska.

Proste politický grupák klope na dvere.

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

10.10.2019

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní. 1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil viac »

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

08.10.2019

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej viac »

Splodil ju Harabin, adoptoval si ju Smer. Monika Jankovská.

05.10.2019

Hovorí sa, že akýkoľvek slabý štát je silnejší, ako akákoľvek silná mafia. Zdá sa, že toto tvrdenie vôbec nemusí platiť absolútne. Najmä ak sa vlastníctvom mafie stal samotný štát.Nie viac »

Ukrajina / vojak /

Plán na stiahnutie ťažkých zbraní na východe Ukrajiny zostal na mŕtvom bode

15.10.2019 20:28

Zástupcovia separatistov, Ukrajiny a Ruska v kontaktnej skupine totiž nenašli na utorňajšom kole rozhovorov v bieloruskej metropole Minsk spoločnú reč.

Rumunsko parlament vláda nedôvera vyslovenie

Rumunský prezident poveril lídra opozičnej strany zostavením novej vlády

15.10.2019 19:30

Stalo sa tak po tom, čo parlament minulý týždeň vyslovil nedôveru vláde vedenej sociálnodemokratickou premiérkou Vioricou Dancilaovou.

Gábor Gál / minister spravodlivosti /

Začne Gál disciplinárky voči sudkyniam?

15.10.2019 19:00

Sudkyne Jankovská a Maruniaková čelia podozreniam, že v súdnych sporoch konali v prospech Mariana Kočnera, ktorý je obvinený z viacerých ekonomických trestných činov a objednávky vraždy.

Euro, peniaze, bankovky

Slovenská ekonomika bude rásť len o 2,6 %, prognózuje MMF

15.10.2019 17:48

Slovenská ekonomika podľa predpovede Medzinárodného menového fondu (MMF) v tomto roku reálne posilní iba o 2,6 percenta.