Založ si blog

Čaputová nemá podľa Smeru skúsenosti. S telefonovaním do Talianska?

Vedúci Pellegríni a jeho zástupca v krúžku šikovných a lepkavých rúk Raši podrobili prezidentskú kandidátku Zuzanu Čaputovú „zdrvujúcej“kritike. Vraj má málo skúseností a je ako nepopísaný papier, ktorý neváhal na ilustráciu vytiahnuť v televíznej diskusii Raši na kameru. No a to je práve to, čím sa odlišuje od Smeru a zároveň základný problém smerákov. Čaputovej skúsenosti sú podľa nich výlučne „motaním sa okolo akejsi skládky v Pezinku“. Takže si to zosumarizujme. To „motanie sa“ Čaputovej zabránilo výstavbe skládky odpadu takmer priamo v centre Pezinka! Celá príprava tohoto obludného útoku na kvalitu života Pezinčanov boila v réžii dvoch smerákov Manovcov! Čaputová napokon ako právna zástupkyňa občanov združených v zoskupení „Skládka nepatrí do mesta“ uspela na Ústavnom súde. A smerákom možno prvý raz cvakli naprázdno tesáky!

Zaujímavá na celej veci je paralela s podobnými prípadmi v zahraničí. Napríklad v Taliansku, kde predovšetkým na juhu krajiny a na ostrove Sicília bohatla mafia na nelegálnych skládkach s odpadom nielen biologického, ale aj stavebného materiálu. A chemického nevynímajúc. Keď sa pozrieme na nedávno zatknutého talianskeho mafiána Vadalu, jeho úzke väzby na politikov Smeru, spoločné fotografie bossa mafie Vadalu s bossmi Smeru, na ktorých všetci žiaria spokojnosťou a šťastím, človek samozrejme začína uvažovať, či im know-how a s ním spojené skúsenosti neponúkol niekto z juhu Talianska. Ak navyše talianske médiá zverejnili informáciu, podľa ktorej expremiér Fico a ďalší smeráci opakovane telefonovali s Vadalom. „Rozhovory sa niesli v priateľskom duchu“, zdôraznili talianski novinári. „V priateľskom duchu“, zdôrazňujem aj ja.

Takže ak by sme ku „neskúsenostiam“ Zuzany Čaputovej pristupovali takto, tak potom je skutočne neskúsená. Nepozná telefonickú predvoľbu +39. Taliansko. Na rozdiel od množstva smerákov na čele s ich predsedom. Ale túto neskúsenosť jej všetci slušní ľudia vo voľbách veľmi radi odpustia.

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

10.10.2019

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní. 1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil viac »

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

08.10.2019

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej viac »

Splodil ju Harabin, adoptoval si ju Smer. Monika Jankovská.

05.10.2019

Hovorí sa, že akýkoľvek slabý štát je silnejší, ako akákoľvek silná mafia. Zdá sa, že toto tvrdenie vôbec nemusí platiť absolútne. Najmä ak sa vlastníctvom mafie stal samotný štát.Nie viac »

Rumunsko parlament vláda nedôvera vyslovenie

Rumunský prezident poveril lídra opozičnej strany zostavením novej vlády

15.10.2019 19:30

Stalo sa tak po tom, čo parlament minulý týždeň vyslovil nedôveru vláde vedenej sociálnodemokratickou premiérkou Vioricou Dancilaovou.

Gábor Gál / minister spravodlivosti /

Začne Gál disciplinárky voči sudkyniam?

15.10.2019 19:00

Sudkyne Jankovská a Maruniaková čelia podozreniam, že v súdnych sporoch konali v prospech Mariana Kočnera, ktorý je obvinený z viacerých ekonomických trestných činov a objednávky vraždy.

Euro, peniaze, bankovky

Slovenská ekonomika bude rásť len o 2,6 %, prognózuje MMF

15.10.2019 17:48

Slovenská ekonomika podľa predpovede Medzinárodného menového fondu (MMF) v tomto roku reálne posilní iba o 2,6 percenta.

peniaze, kalkulačka

Niektoré firmy nebudú musieť overovať účtovné závierky

15.10.2019 17:43

Niektorým firmám ubudnú povinnosti v oblasti účtovníctva. Počíta s tým novela zákona z dielne ministerstva financií, ktorú schválil parlament.