Založ si blog

Robo bol v nevestinci, ale za neveru to nepovažuje.

Minulý týždeň začal v našej krčme pomerne razantne. Einstein hneď v pondelok oznámil bombastickú správu : „Budem voliť za prezidenta Harabína“. Jeho rozhodnutie sme zobrali mlčky na vedomie, iba Imro povedal : „Poznám desiatich ľudí, ktorí podpísali Harabínovi prezidentský hárok. Ale chcel by som spoznať osobne aj tých zvyšných 14 990. Fakt by som ich chcel spoznať“. Čo tým myslel nevieme, lebo Imro je tajuplný ako kastelán tajomného hradu v Karpatoch. Jožo, ktorý nikdy nechce zaostať, vytasil zase svojho favorita: Ja budem voliť Maroša Kšeftoviča. Šefčoviča, snažil sa ho oparviť Imro. Nie, Kšeftoviča! Trval na svojom Jožo. Ani tu sme netušili, o čo vlastne ide, ale keďže vieme, že Jožo je veĺmi na peniaze, tak šípi v Šefčovičvovej kandidatúre nejaký kšeft. Karol iba podotkol, že ak je Šefčovič nezávislý kandidát, tak nechápe, prečo visí na šnúrke smeráckych gatí? Ďalší, koho Šefčovičova potešila bol Robo a hneď sa zapojil do predvolebného boja svojím príbehom. „Keď to vezmeme z pohľadu morálky, ten Šefčovič je vlastne skvelý kandidát. Hovorí o sebe, že je nezávislý kandidát. Podpisy na prezidenta mu dali poslanci Smeru. Kampaň mu platí tiež Smer, za Smer je eurokomisár už asi desiaty raz, ani nevieme pre akú oblasť, na mítingy MDŽ chodí s Ficom, Takže čo môže byť väčším dôkazom nezávislého kandidáta ako toto? Najmä ak to sám tvrdí?! A nech si tu teraz nikto neotvorí hubu, že to tak nie je! Ja som napríklad bol asi pred 10 rokmi v nevestinci. Ale keďže tamojší relaxačný pobyt som si neplatil sám, ale platil mi ho kamarát, tak som sa predsa nemohol dopustiť manželskej nevery, z ktorej ma po prevalení prú…u obviňovala moja stará! Veď peniaze boli kamarátove, bordel bohvie koho a meno dievčiny bolo a zostalo dodnes anonymné! Tak prečo by som mal uplatňovať na Šefčoviča iný meter? Prachy zo Smeru, podpisy tiež, tak ako by sa mohol spreneveriť napríklad slušnosti? Veď tú funkciu si chce užívať za cudzie peniaze! Presne ako ja tú slečnu!“

Po tomto ohnivom diskusnom príspevku sme na hodinu prerušili volebnú diskusiu a nastolili volebné moratórium. Na rokovaní nášho predsedníctva sme jednohlasne dospeli k názoru, že tá slečna z nevestinca bola predsa len o poznanie charakternejšia ako smerácky prezidentský kandidát. Ona totiž dala do celého kšeftu iba istú časť svojho tela, kým Šefčovič sa do neho vložil celý. Aj s hrebíčkami na MDŽ.

 

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

10.10.2019

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní. 1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil viac »

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

08.10.2019

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej viac »

Splodil ju Harabin, adoptoval si ju Smer. Monika Jankovská.

05.10.2019

Hovorí sa, že akýkoľvek slabý štát je silnejší, ako akákoľvek silná mafia. Zdá sa, že toto tvrdenie vôbec nemusí platiť absolútne. Najmä ak sa vlastníctvom mafie stal samotný štát.Nie viac »

Ukrajina / vojak /

Plán na stiahnutie ťažkých zbraní na východe Ukrajiny zostal na mŕtvom bode

15.10.2019 20:28

Zástupcovia separatistov, Ukrajiny a Ruska v kontaktnej skupine totiž nenašli na utorňajšom kole rozhovorov v bieloruskej metropole Minsk spoločnú reč.

Rumunsko parlament vláda nedôvera vyslovenie

Rumunský prezident poveril lídra opozičnej strany zostavením novej vlády

15.10.2019 19:30

Stalo sa tak po tom, čo parlament minulý týždeň vyslovil nedôveru vláde vedenej sociálnodemokratickou premiérkou Vioricou Dancilaovou.

Gábor Gál / minister spravodlivosti /

Začne Gál disciplinárky voči sudkyniam?

15.10.2019 19:00

Sudkyne Jankovská a Maruniaková čelia podozreniam, že v súdnych sporoch konali v prospech Mariana Kočnera, ktorý je obvinený z viacerých ekonomických trestných činov a objednávky vraždy.

Euro, peniaze, bankovky

Slovenská ekonomika bude rásť len o 2,6 %, prognózuje MMF

15.10.2019 17:48

Slovenská ekonomika podľa predpovede Medzinárodného menového fondu (MMF) v tomto roku reálne posilní iba o 2,6 percenta.