Založ si blog

Ústavný súd ako chorý prvok na scéne. Mečiarova vízia sa naplnila.

O slovenskej justícii naozaj netreba mať zväčša naivné predstavy. Denne predvádzala a predvádza, čoho všetkého je schopná a čoho všetkého je neschopná. Ak to však doteraz boli v zásade iba rozhodnutia niektorých sudcov a niektorých súdov na nižšom stupni, posledným svojím nálezom Ústavný súd nedal na tútp šľahačku pomyselnú čerešničku, ale vylial na ňu celú komoru so zaváraninami.

A stačilo tak málo. Svojím rozhodnutím o tom, že bezpečnostné previerky sudcov Národným bezpečnostným úradom sú v rozpore s Ústavou. To by ešte nebolo nič zvláštne, ani tragické, ak by Ústavný súd nezasiahol do ústavného zákona! Urobil teda niečo, na čo nemá žiadnu, ale skutočne žiadnu kompetenciu, žiadne oprávnenie! Ak by som chcel byť veľmi obratný, môžem použiť takýto príklad. Urobíte autoškolu, dostanete vodičský preukaz a veterinárna správa vám zakže šoférovať, lebo váš pes má blchy. Alebo skončíte lekársku fakultu, nasúpite do zamestnania a výskumný úrad zváraačsky vám zakáže ordinovať, pretože váš bicykel má presknutý rám. Zdá sa vám to hlúposť. Samozrejme, že áno. Ale v kontexte s posledným nálezom ústavných sudcov to ani zďaleka nemusí byť tak. Je pravdou, že veterinári nemajú takéto oprávnenie, rovnako ako ho nemajú zvárači. Ale presne rovnako nemá takéto oprávnenie vo svojej činnosti ani Ústavný súd! Dokonca je to napísané priamo v Ústave Slovenskej republiky. že ústavné zákony sú rozšírením ústavy, a preto ich košický súd nemá čo hodnotiť, maximálne iba ak vykladať.A výklad nie je ani rozhodnutie, ani nález! Po tomto škandalóznom rozhodnutí nám sudcovia z Košíc oznámili, že skutočnými pánmi na Slovensku nie sú ani občania, ani politici, ale práve oni! Možno by nás na prvý pohľad nemuseli zaujímať dôvody, prečo tak rozhodli. Pravda je však podstatne jednoduchšia. Časti sudcov končí mandát a budú sa vracať na svoje pôvodné pôsobiská. A požiadať NBÚ o previerku, či sú spôsobilí z bezpečnostného hľaddiska na výkon funkcie sudcu. A sme pri podstate veci. Chápete to teraz rovnako, ako ja.

Apo národa Mečiar kedysi označil Ústavný súd za chorý prvok na scéne. Bolo to v čase, keď mu „nešiel po ruke a dovolil“ si rušiť niektoré zákony, prijímané vtedy banditským trojblokom HZDS-SNS-ZRS. Jeho výrok nebol vtedy pravdivý(ako 99% ďalších), ale apo sa ukázal byť skvelým vizionárom. Ústavný súd sa stal chorým prvkom asi o 25 rokov neskôr.

Pretože sám porušil Ústavu! Ústavu, ktorú môže na základe ľubovoľnej úvahy ľubovoľného senátu takýmto voľným, presnejšie jej svojvoľným posudzovaním  kedykoľvek označiť dokonca za protiústavnú!

Vitajte na Slovensku!

Čakanie na ruského Stauffenberga, alebo Brutusa?

21.03.2023

Písal sa rok 1944 a skupina nemeckých dôstojníkov v snahe ukončiť vojnu a zabrániť totálnemu zničeniu Nemecka spáchala atentát na Adolfa Hitlera. Bombu k jeho nohám mal na porade vo Vlčom hniezde umiestniť práve Stauffenberg. Hitler zázrakom prežil a rozpútal krvavé orgie, ktoré zasiahli množstvo sprisahancov a ich rodín. Nemecko však nakoniec tak, či onak utrpelo [...]

Brat za brata!

23.02.2023

Inšpirovaní touto čud(r)áckou skupinou slovenských vlastencov, Vlastičiek a vlastníkov napríklad hotelov v Karibiku, sme sa v našej krčme rozhodli nielenže podporiť ich aktivity, ale dokonca rozšíriť toto ich hnutie. Tak sme si založili organizáciu Brat za brata, sestra za sestru, sesternica za sesternicu, bratranec za bratranca, sestrička za primára a primár za vrchnú [...]

Od boľševizmu k nacizmu. Život a dielo Ľuboša Blahu, život a dielo Smeru.

22.02.2023

Ľuboš Blaha, kedysi absolútne bezvýznamný poslanecký asistent ešte bezvýznamnejšieho poslanca za komunistickú stranu, vycítil správne svoju šancu. Hneď ako preveksloval do Smeru, začal po krátkej epizóde so svojím sociálnym cítením prezentovať svoje postoje ku Covidu, k očkovaniu a teraz predovšetkým k vojne na Ukrajine. Stal sa miláčikom konšpiračných webových [...]

Diaľnica / Cesta / Autá / Premávka /

Duch diaľnic. 80-ročný „Nonno Sprint“ jazdil na Fiate Punto dva roky zadarmo

01.04.2023 10:04

Jazdil tesne za vozidlami v pruhu vyhradenom pre zákazníkov s predplateným mýtnym a prešiel bránou skôr, ako sa spustila závora.

SR Košice KVP MHD zastávky prístrešky odstránenie KEX

Košická MHD zavádza historický lístok. Cestujúcich čaká aj dôležitá zmena

01.04.2023 09:35

Do ponuky pribudne aj akciový cestovný lístok pre návštevníkov kultúrnych, športových a iných podujatí v meste.

Krisztián Forró, Ide o pravdu

Forró z Aliancie v Ide o pravdu: Ľudia volili zmenu, tá nevyšla. Chceme dobre fungujúce regióny

01.04.2023 09:35

Je pre nás dôležité, aby sa ľudia vedeli uplatniť v regiónoch, kde žijú a neodchádzali odtiaľ, hovorí Kristián Forró, šéf strany Aliancia - Szövetség.

Zuzana Čaputová prezidentka

Prezidentka avizuje, že Matovičových 500 eur za voľby nepodpíše

01.04.2023 09:08

Financie chýbajú vo viacerých oblastiach a je potrebné starostlivo zvážiť ich cielené poskytovanie, mieni prezidentka.