Založ si blog

Ústavný súd ako chorý prvok na scéne. Mečiarova vízia sa naplnila.

O slovenskej justícii naozaj netreba mať zväčša naivné predstavy. Denne predvádzala a predvádza, čoho všetkého je schopná a čoho všetkého je neschopná. Ak to však doteraz boli v zásade iba rozhodnutia niektorých sudcov a niektorých súdov na nižšom stupni, posledným svojím nálezom Ústavný súd nedal na tútp šľahačku pomyselnú čerešničku, ale vylial na ňu celú komoru so zaváraninami.

A stačilo tak málo. Svojím rozhodnutím o tom, že bezpečnostné previerky sudcov Národným bezpečnostným úradom sú v rozpore s Ústavou. To by ešte nebolo nič zvláštne, ani tragické, ak by Ústavný súd nezasiahol do ústavného zákona! Urobil teda niečo, na čo nemá žiadnu, ale skutočne žiadnu kompetenciu, žiadne oprávnenie! Ak by som chcel byť veľmi obratný, môžem použiť takýto príklad. Urobíte autoškolu, dostanete vodičský preukaz a veterinárna správa vám zakže šoférovať, lebo váš pes má blchy. Alebo skončíte lekársku fakultu, nasúpite do zamestnania a výskumný úrad zváraačsky vám zakáže ordinovať, pretože váš bicykel má presknutý rám. Zdá sa vám to hlúposť. Samozrejme, že áno. Ale v kontexte s posledným nálezom ústavných sudcov to ani zďaleka nemusí byť tak. Je pravdou, že veterinári nemajú takéto oprávnenie, rovnako ako ho nemajú zvárači. Ale presne rovnako nemá takéto oprávnenie vo svojej činnosti ani Ústavný súd! Dokonca je to napísané priamo v Ústave Slovenskej republiky. že ústavné zákony sú rozšírením ústavy, a preto ich košický súd nemá čo hodnotiť, maximálne iba ak vykladať.A výklad nie je ani rozhodnutie, ani nález! Po tomto škandalóznom rozhodnutí nám sudcovia z Košíc oznámili, že skutočnými pánmi na Slovensku nie sú ani občania, ani politici, ale práve oni! Možno by nás na prvý pohľad nemuseli zaujímať dôvody, prečo tak rozhodli. Pravda je však podstatne jednoduchšia. Časti sudcov končí mandát a budú sa vracať na svoje pôvodné pôsobiská. A požiadať NBÚ o previerku, či sú spôsobilí z bezpečnostného hľaddiska na výkon funkcie sudcu. A sme pri podstate veci. Chápete to teraz rovnako, ako ja.

Apo národa Mečiar kedysi označil Ústavný súd za chorý prvok na scéne. Bolo to v čase, keď mu „nešiel po ruke a dovolil“ si rušiť niektoré zákony, prijímané vtedy banditským trojblokom HZDS-SNS-ZRS. Jeho výrok nebol vtedy pravdivý(ako 99% ďalších), ale apo sa ukázal byť skvelým vizionárom. Ústavný súd sa stal chorým prvkom asi o 25 rokov neskôr.

Pretože sám porušil Ústavu! Ústavu, ktorú môže na základe ľubovoľnej úvahy ľubovoľného senátu takýmto voľným, presnejšie jej svojvoľným posudzovaním  kedykoľvek označiť dokonca za protiústavnú!

Vitajte na Slovensku!

Zlatá rybka zo Smeru nám ide splniť tri želania.

18.02.2020

Keďže sa tak má udiať až dnes, my sme smerákov v našej krčme o niečo predbehli. S týmto nápadom prišiel bezdomovec Karol a hneď ako nám ho oznámil, všetci sme padli do kolien a traja o viac »

Ak je prezidentka Zuzana Čaputová z pezinskej skládky, Fico je z politickej kafilérie.

14.02.2020

"Pani excelencia zo skládky pezinskej nech sa rozhodne, čo urobí". Odkaz Roberta Fica prvej dáme a ústavnému činiteľovi číslo 1 Slovenskej republiky, už prerazil dno smeráckej žumpy. Vlastne viac »

A všetkým chlapom bude stáť! Sľúbila vláda!

13.02.2020

S touto senzačnou správou rozrazil dvere na našej krčme Einstein a valil sa rovno k pultu. "Veď som vám vravel, tupci, že Robo na nás nezabudne". To sme sa dosť preľakli, lebo sme si mysleli, viac »

väznica, väzenie, basa, Leopoldov, väznica v Leopoldove,

Kde by mohli Kočner s Ruskom sedieť?

28.02.2020 00:00

Pavol Rusko a Marian Kočner by si svoje tresty mali odpykať v zariadení s najvyšším stupňom stráženia. Kde také väzenia sú?

sýria, idlib, výbuch

Turecko otvára sýrskym utečencom cestu do Európy

28.02.2020 00:00

Turecko už nebude zastavovať sýrskych utečencov, ktorí sa snažia dostať do Európy.

Izrael / Benjamin Netanjahu /

Netanjahu sa chce zapáčiť izraelským Arabom

27.02.2020 22:17

Predčasné parlamentné voľby sa v Izraeli budú konať 2. marca.

Pažiť

Banskobystričan skoro zrazil policajta

27.02.2020 21:36

Po niekoľkých hodinách bol 21-ročný muž v ich rukách polície.