Založ si blog

Harabin klame, už keď sa pýta.

Prezidentskí kandidáti sú obrazom Slovenska. Ak sa napríklad Robert Mistrík môže pýšiť úspechmi vo vedeckej oblasti a je držiteľom patentov, ktoré mnohým ľuďom zachraňujú život, taký Daňo to mal podstatne jednoduchšie v doterajšom profesionálnom živote. Nedokázal vlastne vôbec nič, okrem polodementných, alebo celodementných videí, na ktorých jačí, afektuje a upútava pozornosť sám na seba a samotná téma ktorú „novinársky“spracová ide bokom ako úplne podružná. Šefčovič sa vyhýba odpovediam na také elementárne a pritom absolútne principiálne otázky, akou je napríklad vymenovanie, alebo nevymenovanie Fica za ústavného sudcu, nezachoval sa ako chlap ani po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice a okrem jalových, bezpohlavných vyhlásení sme nezaregistrovali z jeho strany žiadne chlapské gesto. Ani len náznakom.

Nad dvomi posledne menovanými sa však ako červené trenírky na pražskom Hrade týči Harabín. Ten dokáže aj málo vídanú vec. Napriek tomu, že sa vraví, že klamstvo je súčasťou bežnej výbavy množstva politikov, on dokázal toto tvrdenie dostať na doteraz nepoznanú kvalitatívnu úroveň. Pri svojej neskrývanej nenávisti voči Amerike a ešte neskrývanejšiemu obdivu k Putinovmu Rusku, či skôr k Putinovi samotnému, dokázal už počas svojej kampane obrátiť naruby dejiny ako použité trenírky. Ako malý príklad stačí uviesť jeho otázku z videa uverejneného na konšpiračnom hnojisku Hlavné správy, keď sa pýta, prečo Američania bombardovali Nitru? Odpoveď by bola veľmi jednoduchá. Pre nič. Pretože ju nikdy nebombardovali. Bombardovali ju na jar roku 1945 sovietske lietadlá, rovnako ako Vráble a Komjatice.  Sovietske, súdruh Harabín. Takže buď Štefan nedával pozor na hodinách dejepisu, alebo účelovo klame. Jedna z týchto dvoch vecí musí byť pravdivá, aj keď nemôžem vylúčiť ani kombináciu ich pravdivosti Za oslovenie súdruh sa snáď Štefan neurazí, veď ho tak onoho času titulovali na okresnom súde v Poprade, kde stihol v komunistickej strane dokonca aj funkcionárčiť. Mimochodom zákon 125/1996 Z.z. hovorí o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému….

Tento „brilantný“právnik sa okrem iného preslávil aj tvrdením, že srbského vojnového zločinca Slobodana Miloševiča oslobodil súd pre vojnové zločiny v Haagu spod obžaloby práve za vojnové zločiny. Pravda bola pritom podstatne jednoduchšia a až priveľmi sa odlišuje od Harabinovej tézy. Konanie voči Miloševičovi bolo zastavené z dôvodu jeho smrti. Nie z dôvodu jeho neviny. Takže žiadne oslobodenie spod obžaloby z vojnových zločinov. Všade v civilizovanom svete je totiž neprípustné viesť trestné konanie voči zomrelému. Toto je možné iba v Rusku, kde dodnes súdia vo väzení umučeného právnika Magnitského…

A keďže toto sa učia už druháci na právnickej fakulte, mohol by to snáď vedieť aj prezidentský kandidát a „excelentný“ právnik Harabin.

A takto vyzerá láska dvoch politikov.

 

Česi nám vydajú Majského. Majú však jednu podmienku.

13.08.2020

Plenárne zasadnutie v našej krčme, kde sme hodnotili triezvym pohľadom, no dobre, iba pohľadom na udalosti minulých dní, sme začali voľbou nášho hovorcu. Motivovali nás k tomu 2 veci. Snaha ísť s dobou a ten druhý bol zase úplne praktický. Za hovorcu sme si totiž zvolili Paliho, ktorý koktá. Takže keď mu niekto volá a chce o nás nejakú informáciu v zmysle infozákona, [...]

Strana Vlasť sa nevymyká z podvodov iných „vlastencov“.

21.07.2020

„Takže Vlasť ste nasmerovali do likvidácie, pani Žatková“, dal by sa parafrázovať večný výrok z Dobrého vojaka Švejka. Strana bývalého predsedu Najvyššieho súdu Štefana Harabina sa pohla tam, kde sa to dalo očakávať od jej vzniku. Do likvidácie. A presne spôsobom, ktorý je typický aj pre iné podvodné projekty. S pôžičkami a dlžobami, ktoré už nikto [...]

Fico sa na sneme rozhodol pre spoločenstvo so zločincami.

19.07.2020

Taký je jeden z odkazov včerajšieho snemu Smeru, vraj sociálnej demokracie. Ale k tomu neskôr. Resumé snemovania znie, že okrem novozvolených podpredsedov sa vlastne nič neudialo. A keďže vieme, že voľba funkcionárov Smeru je rovnako demokratická, ako voľba generálneho tajomníka komunistickej strany Severnej Kórei, mohli si účastníci zájazdu ušetriť čas a voliť mali z [...]

Donald Trump

Hospitalizovali mladšieho brata Donalda Trumpa

14.08.2020 19:50

Mladšieho brata amerického prezidenta Donalda Trumpa hospitalizovali v nemocnici v New Yorku.

Lukašenko, demonštrácia

Som živý a doma, hovorí Lukašenko. Opozícia chce odovzdanie moci

14.08.2020 19:19

Lukašenko sa snaží hasiť vlnu protestných štrajkov aj poukazovaním na to, že zastavenie výroby hrá do karát iným štátom.

bielorusko protest

Slovenskí poslanci chcú nové voľby v Bielorusku, Korčok hovorí o sankciách

14.08.2020 19:05

Ministri zahraničných vecí EÚ sa zhodli, že začnú pracovať na presne cielených sankciách voči predstaviteľom režimu Alexandra Lukašenka.

Virus Outbreak-No-Mask Weddings

Chorvátsko červenie, nad Jadranom sa zmráka

14.08.2020 18:36

Pre Rakúšanov, Talianov a Srbov, ktorí by chceli dovolenkovať v Chorvátsku, už na koronavírusovom semafore svieti červená, Slovinsko podobný krok zvažuje.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 1210888x
Priemerná čítanosť článkov: 4419x

Autor blogu

Kategórie