Založ si blog

Harabin klame, už keď sa pýta.

Prezidentskí kandidáti sú obrazom Slovenska. Ak sa napríklad Robert Mistrík môže pýšiť úspechmi vo vedeckej oblasti a je držiteľom patentov, ktoré mnohým ľuďom zachraňujú život, taký Daňo to mal podstatne jednoduchšie v doterajšom profesionálnom živote. Nedokázal vlastne vôbec nič, okrem polodementných, alebo celodementných videí, na ktorých jačí, afektuje a upútava pozornosť sám na seba a samotná téma ktorú „novinársky“spracová ide bokom ako úplne podružná. Šefčovič sa vyhýba odpovediam na také elementárne a pritom absolútne principiálne otázky, akou je napríklad vymenovanie, alebo nevymenovanie Fica za ústavného sudcu, nezachoval sa ako chlap ani po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice a okrem jalových, bezpohlavných vyhlásení sme nezaregistrovali z jeho strany žiadne chlapské gesto. Ani len náznakom.

Nad dvomi posledne menovanými sa však ako červené trenírky na pražskom Hrade týči Harabín. Ten dokáže aj málo vídanú vec. Napriek tomu, že sa vraví, že klamstvo je súčasťou bežnej výbavy množstva politikov, on dokázal toto tvrdenie dostať na doteraz nepoznanú kvalitatívnu úroveň. Pri svojej neskrývanej nenávisti voči Amerike a ešte neskrývanejšiemu obdivu k Putinovmu Rusku, či skôr k Putinovi samotnému, dokázal už počas svojej kampane obrátiť naruby dejiny ako použité trenírky. Ako malý príklad stačí uviesť jeho otázku z videa uverejneného na konšpiračnom hnojisku Hlavné správy, keď sa pýta, prečo Američania bombardovali Nitru? Odpoveď by bola veľmi jednoduchá. Pre nič. Pretože ju nikdy nebombardovali. Bombardovali ju na jar roku 1945 sovietske lietadlá, rovnako ako Vráble a Komjatice.  Sovietske, súdruh Harabín. Takže buď Štefan nedával pozor na hodinách dejepisu, alebo účelovo klame. Jedna z týchto dvoch vecí musí byť pravdivá, aj keď nemôžem vylúčiť ani kombináciu ich pravdivosti Za oslovenie súdruh sa snáď Štefan neurazí, veď ho tak onoho času titulovali na okresnom súde v Poprade, kde stihol v komunistickej strane dokonca aj funkcionárčiť. Mimochodom zákon 125/1996 Z.z. hovorí o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému….

Tento „brilantný“právnik sa okrem iného preslávil aj tvrdením, že srbského vojnového zločinca Slobodana Miloševiča oslobodil súd pre vojnové zločiny v Haagu spod obžaloby práve za vojnové zločiny. Pravda bola pritom podstatne jednoduchšia a až priveľmi sa odlišuje od Harabinovej tézy. Konanie voči Miloševičovi bolo zastavené z dôvodu jeho smrti. Nie z dôvodu jeho neviny. Takže žiadne oslobodenie spod obžaloby z vojnových zločinov. Všade v civilizovanom svete je totiž neprípustné viesť trestné konanie voči zomrelému. Toto je možné iba v Rusku, kde dodnes súdia vo väzení umučeného právnika Magnitského…

A keďže toto sa učia už druháci na právnickej fakulte, mohol by to snáď vedieť aj prezidentský kandidát a „excelentný“ právnik Harabin.

A takto vyzerá láska dvoch politikov.

 

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

10.10.2019

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní. 1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil viac »

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

08.10.2019

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej viac »

Splodil ju Harabin, adoptoval si ju Smer. Monika Jankovská.

05.10.2019

Hovorí sa, že akýkoľvek slabý štát je silnejší, ako akákoľvek silná mafia. Zdá sa, že toto tvrdenie vôbec nemusí platiť absolútne. Najmä ak sa vlastníctvom mafie stal samotný štát.Nie viac »

Ukrajina / vojak /

Plán na stiahnutie ťažkých zbraní na východe Ukrajiny zostal na mŕtvom bode

15.10.2019 20:28

Zástupcovia separatistov, Ukrajiny a Ruska v kontaktnej skupine totiž nenašli na utorňajšom kole rozhovorov v bieloruskej metropole Minsk spoločnú reč.

Rumunsko parlament vláda nedôvera vyslovenie

Rumunský prezident poveril lídra opozičnej strany zostavením novej vlády

15.10.2019 19:30

Stalo sa tak po tom, čo parlament minulý týždeň vyslovil nedôveru vláde vedenej sociálnodemokratickou premiérkou Vioricou Dancilaovou.

Gábor Gál / minister spravodlivosti /

Začne Gál disciplinárky voči sudkyniam?

15.10.2019 19:00

Sudkyne Jankovská a Maruniaková čelia podozreniam, že v súdnych sporoch konali v prospech Mariana Kočnera, ktorý je obvinený z viacerých ekonomických trestných činov a objednávky vraždy.

Euro, peniaze, bankovky

Slovenská ekonomika bude rásť len o 2,6 %, prognózuje MMF

15.10.2019 17:48

Slovenská ekonomika podľa predpovede Medzinárodného menového fondu (MMF) v tomto roku reálne posilní iba o 2,6 percenta.