Založ si blog

Hra Smeru na dobrého a zlého mafiána beží na plný výkon.

Pamätáte si časy, keď holohlaví, bezkrkí „intelektuáli“ chodili v časoch „krehkej slovenskej štátnosti, demokracie a slovenskej svojstojnost“i-citujem autorov a vyberali výpalné od podnikateĺov, živnostníkov, ba dokonca aj menších mafiánikov? Bolo to v časoch, keď apo národa Mečiar budoval svoje impérium. Osobné, aj majetkové. „Intelektuáli“to mali premyslené. Najprv prišli za vyhliadnutým človekom úplné hovädá v šuštiakoch a potom, ako sa povyhrážali zlomením nôh, prestrelením kolien, znásilnením manželky, alebo dcéry, čakali na reakciu obete. Ak táto nebola pozitívna, čo v preklade znamenalo, že sa zdráhal platiť výpalné, podpálili mu auto, alebo mu na dvore vybuchol granát. Potom nasledovala etapa číslo 2. Za obeťou prišiel uhladený chlapík v obleku, ktorý nemal holú hlavu, mal dokonca aj normálny krk a často titul Judr. „Dobrým slovom a ešte lepšie mienenými radami“prehovoril do duše nešťastníka. „Pozrite sa. Ide vlastne o vaše dobro. Ak nebudete platiť za ochranu našim(rozumej slovenským)chalanom, prídu Rusi, Albánci, Ukrajinci(doplňte si podľa uváženia) a tí sú podstatne horší a brutálnejší“. A vysypal z rukáva množstvo mien nešťastníkov, ktorí odmietli platiť domácim „ochrancom“ a potom ich pred zlými cudzincami nemal kto ochrániť. A tak postupne dotlačil nešťastníka k tomu, že súhlasil s platením výpalného za „ochranu“

Podobné divadlo hrá dnes na občanov Slovenska aj Smer. Akurát hercami nie sú anabolickí „intelektuáli“, ale smerácki politici. „Zlí“ Fico s Kaliňákom, najnovšie aj s Glváčom a „anjelsky“ dobrí Pellegríni s prezidentským kandidátom Šefčovičom. Oni sú tí, ktorí nás presviedčajú miesto parlamentárov yvholených hláv, že ak neprijmeme „pomocnú“ ruku od nich, bude to s nami veľmi, veľmi zlé. Pritom do včera boli rovnakí rovnakí „výpalníci“ako tí vyššie menovaní a hneď po našom prikývnutí na ochotu platiť za ochranu, pôjdu informovať svojich skutočných kápov o tom, že „objekt súhlasil s podmienkami“. Je to proste hra na dobrého a zlého smeráka, alebo ak chcete, je to fraška o „dobrých“ smerákoch.

V skutočnosti ide iba o distingvovanejších výpalníkov v skvele padnúcich oblekoch a rozdávajúcich široké strojené úsmevy.

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

10.10.2019

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní. 1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil viac »

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

08.10.2019

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej viac »

Splodil ju Harabin, adoptoval si ju Smer. Monika Jankovská.

05.10.2019

Hovorí sa, že akýkoľvek slabý štát je silnejší, ako akákoľvek silná mafia. Zdá sa, že toto tvrdenie vôbec nemusí platiť absolútne. Najmä ak sa vlastníctvom mafie stal samotný štát.Nie viac »

Most Strazske

Padajúci most v Strážskom možno zbúrajú

15.10.2019 22:09

Okamžite bol uzatvorený pre automobilovú dopravu a odborníci musia zistiť rozsah jeho poškodenia. Vylúčené nie je ani jeho zbúranie a postavenie nového.

Sýria / vojak / vojaci /

Ministri obrany Ruska a USA diskutovali o situácii v Sýrii

15.10.2019 21:44

Ruský minister obrany Sergej Šojgu diskutoval so svojím americkým rezortným kolegom Markom Esperom o otázkach spoločného záujmu v kontexte situácie v Sýrii".

Ukrajina / vojak /

Plán na stiahnutie ťažkých zbraní na východe Ukrajiny zostal na mŕtvom bode

15.10.2019 20:28

Zástupcovia separatistov, Ukrajiny a Ruska v kontaktnej skupine totiž nenašli na utorňajšom kole rozhovorov v bieloruskej metropole Minsk spoločnú reč.

Rumunsko parlament vláda nedôvera vyslovenie

Rumunský prezident poveril lídra opozičnej strany zostavením novej vlády

15.10.2019 19:30

Stalo sa tak po tom, čo parlament minulý týždeň vyslovil nedôveru vláde vedenej sociálnodemokratickou premiérkou Vioricou Dancilaovou.