Založ si blog

Schizofrenik nesmie šoférovať auto, ale na Slovensku môže byť sudcom Ústavného súdu.

Konkrétne sa to týka ústavných sudcov Lašákovej a Mamojku. Dôvod je absolútne prostý a úplne jasný. Ako poslanci Národnej rady hlasovali za ústavný zákon, ktorý riešil previerky sudcov Národným bezpečnostným úradom. Bol prijatý v čase, keď Smer vládol jednofarebne a expremiér v rámci svojej vtedajšej prezidentskej kampane potreboval ohúriť voličov. Rozprával o justičnom bordeli, alebo potrebe zbaviť sa sudcov, ktorí sú vraj podozriví z nekalých praktík, alebo…Proste sa zvolebnievalo a prezidentské voľby už trepali na dvere. Na jeho prijatie potreboval podporu niektorej z opozičných strán. Našlo sa vtedy KDH, ktoré zahlasovalo za. Sudcovský stav pochopiteľne nebol spokojný s takýmto riešením a posunul cez svojich zástupcov zákon na Ústavný súd, aby tento posúdil jeho súlad s Ústavou samotnou. To, prečo súd súd nemal podľa môjho presvedčenia tento podnet vôbec prijať na ďalšie konanie, som vysvetľoval v predošlom blogu. Najsenzačnejším však na celej veci bolo hlasovanie dvoch sudcov Ústavného súdu. Mojmíra Mamojku a Jany Lašákovej. Obaja hlasovali za vyslovenie nesúladu zákona so základným právnym pilierom štátu, Ústavou Slovenskej republiky. To by však stále nebolo jadro tejto právnickej schizofrénie. Tou je skutočnosť, že v čase keď bol zákon prijatý, hlasovali za jeho prijatie! To znamená, že buď porušili Ústavu ako vtedajší poslanci, alebo teraz, keď hlasovali za neústavnosť právnej normy, ktorú kedysi sami odhlasovali! Ak ju porušili ako poslanci, nikdy sa nemali a nesmeli stať sudcami najvyššej justičej autority tejto krajiny! Ak ju porušili ako sudcovia, mali by mať už kúpené cestovné lístky na trasu Košice – trvalé bydlisko.

Lekárska veda popisuje schizofréniu nasledovne : Je to duševná choroba, spôsobená poruchou činnosti mozgu. Prejavuje sa napríklad halucináciami, alebo presvedčením chorého, že má nadprirodzené schopnosti.“Vďaka“tomuto postihnutiu vám lekári nedovolia šoférovať auto, alebo viesť lokomotívu. Medicína a farmácia však v posledných rokoch urobili pri jej liečbe obrovský pokrok. Novými liekmi sa dá choroba utlmiť, dostať pod kontrolu a chorí môžu pri dodržiavaní liečebného procesu viesť takmer plnohodnotný život.

To je pokrok v medicíne. Na schizofréniu niektorých ústavných sudcov však veda nevymyslela vôbec nič. Obávam sa, že takého medicínskeho prelomu sa ani nikdy nedožijeme…

Zlatá rybka zo Smeru nám ide splniť tri želania.

18.02.2020

Keďže sa tak má udiať až dnes, my sme smerákov v našej krčme o niečo predbehli. S týmto nápadom prišiel bezdomovec Karol a hneď ako nám ho oznámil, všetci sme padli do kolien a traja o viac »

Ak je prezidentka Zuzana Čaputová z pezinskej skládky, Fico je z politickej kafilérie.

14.02.2020

"Pani excelencia zo skládky pezinskej nech sa rozhodne, čo urobí". Odkaz Roberta Fica prvej dáme a ústavnému činiteľovi číslo 1 Slovenskej republiky, už prerazil dno smeráckej žumpy. Vlastne viac »

A všetkým chlapom bude stáť! Sľúbila vláda!

13.02.2020

S touto senzačnou správou rozrazil dvere na našej krčme Einstein a valil sa rovno k pultu. "Veď som vám vravel, tupci, že Robo na nás nezabudne". To sme sa dosť preľakli, lebo sme si mysleli, viac »

väznica, väzenie, basa, Leopoldov, väznica v Leopoldove,

Kde by mohli Kočner s Ruskom sedieť?

28.02.2020 00:00

Pavol Rusko a Marian Kočner by si svoje tresty mali odpykať v zariadení s najvyšším stupňom stráženia. Kde také väzenia sú?

sýria, idlib, výbuch

Turecko otvára sýrskym utečencom cestu do Európy

28.02.2020 00:00

Turecko už nebude zastavovať sýrskych utečencov, ktorí sa snažia dostať do Európy.

Izrael / Benjamin Netanjahu /

Netanjahu sa chce zapáčiť izraelským Arabom

27.02.2020 22:17

Predčasné parlamentné voľby sa v Izraeli budú konať 2. marca.

Pažiť

Banskobystričan skoro zrazil policajta

27.02.2020 21:36

Po niekoľkých hodinách bol 21-ročný muž v ich rukách polície.