Založ si blog

Dedko arizoval, vnúčik kurizoval. Mafiánke.

Zdá sa, že že Kočnerove známosti sú natoľko toxické, že mnohým politikom dnes ochabujú inak „oceľové svaly“ a napriek doteraz skvelému zažívaciemu traktu čoraz častejšie pokukujú po izbietke s dvomi 00. Čo všetko o nich a ich stykoch s ním a s jeho ľuďmi ľuďmi z podsvetia prezradia USB kľúče, počítače, či mobily, ukáže krátka doba. Prvé výsledky sú však už tu. Pomerne čulú kominikáciu so Zsuzsovou viedli námestník generálneho prokurátora René Vanek a podpredseda parlamentu za Smer Martin Glváč. Toto tvrdenie sa objavilo vo vyšetrovacom spise nájomnej vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Zatiaľ iba toto. Zatiaľ. Iba pár dní predtým, ako sa zjavila táto šokujúca informácia, navrhol Glváč za ústavného sudcu svojho straníckeho bossa Roberta Fica. Nesporne to bola „skvelá a odborná“ nominácia! Samozrejme záleží na tom, z akého uhla pohľadu sa na to pozeráme. Skvelá bola predovšetkým pre Glváča osobne. Predovšetkým s výhľadom na budúcnosť. Jeho osobnú budúcnosť, aby som bol úplne presný. Tento „sociálny“ politik má totiž asi priamo v rodokmeni starosť o iných. Jeho starý otec napríklad počas slovákštátu arizoval v Bratislave obchod Maxa Kohna, ktorý sa tesne predtým, ako mal nasadnúť do transportu smer Osvienčim, obesil… A Glváčov dedko sa postaral o jeho obchod. samotný pár rokov predtým. Popredseda parlamentu sa raz nechal počuť, že rodina mŕtveho Maxa sa rodine Glváčovcov neskôr vraj aj písomne poďakovala za vzornú starostlivosť o arizovaný majetok. Majetok, na ktorom zaschla krv neviných ľudí. Problém je, že ten list zrejme nikto nikdy nevidel.Proste nejestvoval a nejestvuje. Dcéra pána Kohna dokonca po roku 1989 požiadala o vrátenie arizovaného domu v Pezinku. Tipnite si, či ho od Glváčovcocv dostala…

Teraz je vnúčik Glváč v ošemetnejšej situácii. Udržiavať kontakt s mafiánksou fľandrou totiž nie je nič také, čo by mohlo prospieť jeho politickej budúcnosti. Reálne dokonca hrozí, že tá budúcnosť bude mať veľmi krátke trvanie. Či Glváč naletel Zsuzsovej, alebo jej riadiacemu dôstojníkovi, je teraz a aj v budúcnosti úplne nepodstatné. Proste naletel. Možno iba preto, že sa držal vyhlásenia svojho niekdajšieho straníckeho kolegu Pavla Pašku : „Vyhraj voľby a múžeš všetko“! A ľaľa ho! Zdá sa, že nemôžeš. Minimálne by si si nemal písať s objednávateľkou vraždy. Alebo objímať sa na plese s talianskym mafiánom, ako jeho stranícky kolega Madej.

Zatiaľ hovoria o stykoch politikov s mafiou iba Kočnerove audio-vizuálne „pamäte“. Viem si však živo predstaviť, čo nastane, ak začne loviť vo svojej pamäti aj Kočner samotný. Samozrejme za podmienky, že mu bude dožičený čas a zdravie. Preložené do bežnej reči, že si nezlomí väzy pri nešťastnom páde zo schodov, alebo ho nezachlomaždí v amoku šialený spoluväzeň. Alebo…

No proste tých nešťastných náhod môže byť strašne veľa…

Foto : novycas.sk

 

 

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

10.10.2019

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní. 1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil viac »

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

08.10.2019

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej viac »

Splodil ju Harabin, adoptoval si ju Smer. Monika Jankovská.

05.10.2019

Hovorí sa, že akýkoľvek slabý štát je silnejší, ako akákoľvek silná mafia. Zdá sa, že toto tvrdenie vôbec nemusí platiť absolútne. Najmä ak sa vlastníctvom mafie stal samotný štát.Nie viac »

Most Strazske

Padajúci most v Strážskom možno zbúrajú

15.10.2019 22:09

Okamžite bol uzatvorený pre automobilovú dopravu a odborníci musia zistiť rozsah jeho poškodenia. Vylúčené nie je ani jeho zbúranie a postavenie nového.

Sýria / vojak / vojaci /

Ministri obrany Ruska a USA diskutovali o situácii v Sýrii

15.10.2019 21:44

Ruský minister obrany Sergej Šojgu diskutoval so svojím americkým rezortným kolegom Markom Esperom o otázkach spoločného záujmu v kontexte situácie v Sýrii".

Ukrajina / vojak /

Plán na stiahnutie ťažkých zbraní na východe Ukrajiny zostal na mŕtvom bode

15.10.2019 20:28

Zástupcovia separatistov, Ukrajiny a Ruska v kontaktnej skupine totiž nenašli na utorňajšom kole rozhovorov v bieloruskej metropole Minsk spoločnú reč.

Rumunsko parlament vláda nedôvera vyslovenie

Rumunský prezident poveril lídra opozičnej strany zostavením novej vlády

15.10.2019 19:30

Stalo sa tak po tom, čo parlament minulý týždeň vyslovil nedôveru vláde vedenej sociálnodemokratickou premiérkou Vioricou Dancilaovou.