Založ si blog

Sorosove majetky na Slovensku a umelá inteligencia opantali našu krčmu.

Krátky prehľad udalostí týždňa, ktoré otriasli základmi našej krčmy. Pôvodne sme si mysleli, že otriasli aj nami, ale to nás striasla 52°lavór brandy.

Pondelok- Všetci sme si zhlboka vydýchli, keď minister Lajčák vzal späť svoju demisiu. Imro síce povedal, že to je ako keď dá riaditeľ školy študentovi vysvedčenie a potom mu ho zoberie, ale…

Utorok-Zoli niekde zachytil senzačnú správu podľa ktorej Danko povedal, že žiadny kapitalizmus na Slovensku nikdy nebude, lebo on ho nedovolí vybudovať! Toho sa hneď chytil Mišo a s nadšeným výrazom v tvári skonštatoval: Takže jeho família vráti štátu aj Lesostav Revúca, ktorý sprivatizovala(Feri brblal, že ukradla)ešte počas mečiarovskej rabovačky. A vyplatí všetky mzdy, ktoré vtedy robotníkom nevyplatila. Hneď sme začali závidieť rodinám z Gemera bohaté Vianoce, lebo keď sme si predstavili sumu, o ktorú ich vtedy privatizéri ohobľovali, začali sme na nich aj žiarliť. „To bude kaprov, kapustnice a klobás na vianočnom stole…“, so zasneným výrazom v tvári skonštatoval Ďuso. Paľo síce namietal, že Danko iba odrbáva, ale Ďuso rázne zasiahol : „Keď Andráš(takto familiárne volá predsedu)sľubil, že kúpi transportéry, tak ich kúpil! Keď sľúbil, že kúpi stíhačky, tak ich kúpil! Nech to stojí, čo to stojí!Tak aký väčší dôkaz o jeho pravdovravnosti ešte potrebujete“??? Zakončil takmer výhražne svoju obhajobu kapitána.

Streda- Zistili sme, že poslanec Fico má naozaj pravdu ak tvrdí, že prsty Georga Sorosa siahajú až na Slovensko. Vlastní napríklad aj horský prechod Soroska pri Košiciach a aby robil zle nášmu malému, mierumilovnému, bohabojnému a kresťanskému Slovensku, počas sneženia sa oň vôbec nestará, takže sa stáva nepriechodným a celý východ ostáva odrezaným od zvyšku sveta. Karči hovorí, že je to naopak, a celý svet ostáva odrezaný od východu. Imro mudroval, že Soros s tým nič nemá, ale ako nemôže s tým nič mať, keď Fico hovorí, že má a navyše ten prechod je naozaj jeho? To tvrdí Kamil, ktorý niekoľko rokov držal na stavbách zameriavaciu tyč pre geodetov a tak je naším odborníkom na kartografiu.

Štvrtok – minister dopravy Érsek oznámil, že do Košíc budeme jazdiť po diaľnici až od roku 2026. „Za toto by mu mal poslanec Fico rozbiť ciferník!“, penil Kálman. „Veď Fico povedal, do Košíc budeme jazdiť po diaľnici už od roku 2010“!

Piatok- v médiách sa zjavila správa, podľa ktorej budúcnosťou ľudstva je umelá inteligencia. Nikto z nás síce netuší, čo to má byť, a preto sme o to zanietenejšie začali o téme debatovať. Pišta povedal, že umelá inteligencia je vyrobená z umelých kvetov, ktoré každý inteligent nosí na hrob svojej svokry. Jano čosi mochlal o tom, že sú to umelé zuby, lebo nech je vraj ktokoľvek aký inteligent, ale bez zubov sa nedokáže najesť. Aspoň umelých. Ale napokon sme usúdili, že najbližšie má k pravde Miro, ktorý nám na fotografii vysvetlil, ako to s tým zázrakom vlastne je a ako funguje. „Postavte sa do rady a pozrite“, vyzval nás všetkých. Na fotografii vidíte dievčinu, ktorá má umelé „predpoklady“. A keďže predovšetkým vďaka nim to dotiahla až na hlavnú štátnu radkyňu je jasné, žo to je tá umelá inteligencia“! Večný oponent Šaňo síce tvrdil, že predpoklady na fotke by sa skôr dali nazvať pohlavná inteligencia, ale jeho už neberieme vážne odvtedy, čo dokázal ako jediný z nás vyrátať rovnicu o jednej neznámej, pokiaľ my sme nedokázali vyrátať ani rovnicu o dvoch známych. Mudrlant jeden! Myslí si, že diplomy z jadrovej fyziky a aplikovanej matematiky sú všetko! Takých sme tu už mali! A všetci časom pochopili, že nielenže je všetko ináč, ale dokonca je to vždy tak, ako povie preceda, prípadne potpreceda!

Ako sa z tieňového Pellegriniho stáva originálny Fico.

13.01.2020

Ruky hore, gate dole! Ideme cez mesto! Toto bola naša detská riekanka, keď sme sa hrali na Nemcov a partizánov. Nemci boli zajatci, ktorých sme hnali cez mesto a v našich "partizánskych" predstavách viac »

Ako Robert Fico ďakoval mafii.

12.01.2020

A nie je to tak dávno. Dá sa povedať že sa to odohralo včera, najneskôr predvčerom. Keď Monika Jankovská, bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti(!), dostala pri potupnom odchode viac »

Mafia na štyri? Smer.

15.12.2019

Touto tajničkárskou otázkou sme odštartovali v našej krčme politologické, ekonomické, právnické, ideologické a idiotské hodnotenie činov, počinov a zločinov politikov v uplynulom týždni.. viac »

kačka, káčer, voda, vták, jazero, rybník

ZOO v Bojniciach preventívne zatvorili

24.01.2020 18:54, aktualizované: 19:05

V bojnickej zoologickej záhrade uhynula kačica. Test má ukázať, či bola nakazená vírusom vtáčej chrípky.

Pellegrini - Danko

SNS si vie v novej vláde predstaviť Smer, Most-Híd a KDH

24.01.2020 18:50

ĽSNS opisujú národniari ako stranu, ktorá má na kandidátke množstvo trestne stíhaných ľudí.

U.S. Steel Košice

Hutníkom z košického U.S. Steel skrátia pracovný čas aj vo februári

24.01.2020 18:14

Na žiadosť odborov bude toto skrátenie oproti minulým mesiacom v menšej miere.