Založ si blog

Američania nikdy neboli na mesiaci! Fotografie sú podvod! Tvrdí Einstein.

V našej krčme sme sa dozvedeli túto senzačnú správu vďaka Kalmánovi, ktorý sa dlhým, náročným a niekoľkoročným štúdiom materiálov súvisiacich s pristátím Američanov na mesiaci dopracoval k úžasnému a predovšetkým prelomovému zisteniu! Hneď na úvod musím povedať, že Kalmiho sme vždy pokladali za geniálne dieťa. Už ako 4 ročný mal totiž toľko rozumu, ako teraz. Ale nielen preto dostal od nás prezývku Einstein. K tomu však neskôr. Na úvod však poďme priamo k samotnej mesačnej vedeckej štúdii. Kalmána vyprovokovala k intenzívnejšiemu bádaniu nedávna správa z Kremľa, že Rusi sa budú snažiť preveriť, či amíci na mesiaci skutočne boli. To ho nemohlo samozrejme nechať chladným, lebo videl ohrozenie svojej niekoľkoročnej vedeckej práce, na ktorú navyše nedostal od ministerky školstva žiadne eurofondy napriek tomu, že je tiež majiteľom garáže. Začiatok výskumu bol podľa bádateľových slov veľmi ťažký. Pokúšal sa najprv čítať z úst slová amerického kozmonauta, či v nich neobjaví vetné spojenia typu „aj tak sme Rusov odrbali“, alebo „pán režisér už vypnite kameru“. Potom však zistil, že nevie americky a tak mu zostala iba otrocká práca výskumníka. Išiel na to cez svoju profesiu. Je vyučeným obuvníkom, takže sa logicky(aj keď v jeho prípade je toto označenie dosť ťažko predstaviteľné) zameral sa na obuv prvého mesačného kozmonauta Neila Armstronga. Podľa Kalmánovývch zistení mal Armstrong veľkosť nohy číslo 8. Na fotografii z Mesiaca má však topánky minimálne o 6 čísel väčšie! „Hedviga“! Zvolal objavne pri pulte náš vedátor. „Nerušte moje bludy“!-pridal vzápätí, keď sme sa ho snažili upozorniť, že asi chcel zvolať „heuréka“! A začal nám všetkým rozdávať priloženú fotografiu kozmonautovej mesačnej obuvi. „A nemá ani šnúrky na topánkach! Tak ako by v nich mohol chodť po Mesiaci“?! Na overenie pravdivosti jeho tvrdení sme ani nezriadili vyšetrovaciu komisiu, lebo Karol hneď povedal, že je to úplne jasné, tak nemáme čo vyšetrovať. Prizreli sme sa zblízka a skutočne. Aj ostrosť, aj jas sú v poriadku. To nás už znovu upozornil Karol, že on to s tým „je to jasné“ myslel úplne inak a veľavýznamne sa pozrel na Einsteina. Správne malo byť „je to s ním jasné“, doplnil, keď videl naše nechápavé pohľady. Tomu sme už nerozumeli vôbec a všetci sme upäto hľadeli na Armstrongove baganče. „Fakt sú veľké! A má ich až štyri“! Zvolal Ďuso. Tie 4 topánky ktoré videl sme však dokázali pochopiť, lebo bol v krčme už od okamihu, keď otvorili. Einštein dosiahol ďalšie veľké vedecké víťazstvo! Mimochodom k svojej prezývke došiel ešte v časoch svojich bratislavských štúdií. Vtedy veľmi rád chodil do povestnej bratislavskej pivárne. Čašníčku tam robila veľmi šumná dievčina a on v snahe zaimponovať jej svojimi jazykovými znalosťami si vždy objednával pivo v nemčine. Ein Stein, bitte. Boli to síce jediné tri slová, ktoré vedel nemecky, ale podľa jeho vlastných tvrdení s nimi u fešandy uspel.

A napokon ho zásadným spôsobom podporil v téme Američania na (ne)mesiaci aj Zoli, ktorý povedal, že ani on Američanom neverí. Podľa najnovšieho výskumu akejsi americkej univerzity vraj každá cigareta a poldecák skracujú život o 2 minúty. Zoli zobral papier, ceruzku a za 5 minút vyrátal, že ak by to tak bolo, on zomrel už 49 rokov pred svojím narodením…

Ako sa z tieňového Pellegriniho stáva originálny Fico.

13.01.2020

Ruky hore, gate dole! Ideme cez mesto! Toto bola naša detská riekanka, keď sme sa hrali na Nemcov a partizánov. Nemci boli zajatci, ktorých sme hnali cez mesto a v našich "partizánskych" predstavách viac »

Ako Robert Fico ďakoval mafii.

12.01.2020

A nie je to tak dávno. Dá sa povedať že sa to odohralo včera, najneskôr predvčerom. Keď Monika Jankovská, bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti(!), dostala pri potupnom odchode viac »

Mafia na štyri? Smer.

15.12.2019

Touto tajničkárskou otázkou sme odštartovali v našej krčme politologické, ekonomické, právnické, ideologické a idiotské hodnotenie činov, počinov a zločinov politikov v uplynulom týždni.. viac »

USA / armáda / vojak /

Pri raketovom útoku Iránu sa zranilo 34 amerických vojakov

24.01.2020 21:04

Vojakom bol diagnostikovaný otras mozgu alebo traumatické poranenie mozgu.

súd / polícia / policajt / policajti /

Češka, ktorú našli v bratislavskom byte v zlom zdravotnom stave, zomrela

24.01.2020 20:49

Ženu po nájdení previezli do nemocnice s poruchou vedomia.

zuzana čaputová,

Prezidentka Čaputová pozvala izraelského prezidenta na návštevu SR

24.01.2020 20:36

Slovenská prezidentka sa na stretnutí s Rivlinom rozprávala predovšetkým o dôležitosti pamätať si históriu a o hodnotách.

Lászlo Sólymos

Demisia Sólymosa už bola doručená do prezidentského paláca

24.01.2020 20:16

Minister Sólymos podal demisiu po tom, ako sa v stredu zapojil v ázijskej reštaurácii v Bratislave do roztržky