Založ si blog

Američania nikdy neboli na mesiaci! Fotografie sú podvod! Tvrdí Einstein.

V našej krčme sme sa dozvedeli túto senzačnú správu vďaka Kalmánovi, ktorý sa dlhým, náročným a niekoľkoročným štúdiom materiálov súvisiacich s pristátím Američanov na mesiaci dopracoval k úžasnému a predovšetkým prelomovému zisteniu! Hneď na úvod musím povedať, že Kalmiho sme vždy pokladali za geniálne dieťa. Už ako 4 ročný mal totiž toľko rozumu, ako teraz. Ale nielen preto dostal od nás prezývku Einstein. K tomu však neskôr. Na úvod však poďme priamo k samotnej mesačnej vedeckej štúdii. Kalmána vyprovokovala k intenzívnejšiemu bádaniu nedávna správa z Kremľa, že Rusi sa budú snažiť preveriť, či amíci na mesiaci skutočne boli. To ho nemohlo samozrejme nechať chladným, lebo videl ohrozenie svojej niekoľkoročnej vedeckej práce, na ktorú navyše nedostal od ministerky školstva žiadne eurofondy napriek tomu, že je tiež majiteľom garáže. Začiatok výskumu bol podľa bádateľových slov veľmi ťažký. Pokúšal sa najprv čítať z úst slová amerického kozmonauta, či v nich neobjaví vetné spojenia typu „aj tak sme Rusov odrbali“, alebo „pán režisér už vypnite kameru“. Potom však zistil, že nevie americky a tak mu zostala iba otrocká práca výskumníka. Išiel na to cez svoju profesiu. Je vyučeným obuvníkom, takže sa logicky(aj keď v jeho prípade je toto označenie dosť ťažko predstaviteľné) zameral sa na obuv prvého mesačného kozmonauta Neila Armstronga. Podľa Kalmánovývch zistení mal Armstrong veľkosť nohy číslo 8. Na fotografii z Mesiaca má však topánky minimálne o 6 čísel väčšie! „Hedviga“! Zvolal objavne pri pulte náš vedátor. „Nerušte moje bludy“!-pridal vzápätí, keď sme sa ho snažili upozorniť, že asi chcel zvolať „heuréka“! A začal nám všetkým rozdávať priloženú fotografiu kozmonautovej mesačnej obuvi. „A nemá ani šnúrky na topánkach! Tak ako by v nich mohol chodť po Mesiaci“?! Na overenie pravdivosti jeho tvrdení sme ani nezriadili vyšetrovaciu komisiu, lebo Karol hneď povedal, že je to úplne jasné, tak nemáme čo vyšetrovať. Prizreli sme sa zblízka a skutočne. Aj ostrosť, aj jas sú v poriadku. To nás už znovu upozornil Karol, že on to s tým „je to jasné“ myslel úplne inak a veľavýznamne sa pozrel na Einsteina. Správne malo byť „je to s ním jasné“, doplnil, keď videl naše nechápavé pohľady. Tomu sme už nerozumeli vôbec a všetci sme upäto hľadeli na Armstrongove baganče. „Fakt sú veľké! A má ich až štyri“! Zvolal Ďuso. Tie 4 topánky ktoré videl sme však dokázali pochopiť, lebo bol v krčme už od okamihu, keď otvorili. Einštein dosiahol ďalšie veľké vedecké víťazstvo! Mimochodom k svojej prezývke došiel ešte v časoch svojich bratislavských štúdií. Vtedy veľmi rád chodil do povestnej bratislavskej pivárne. Čašníčku tam robila veľmi šumná dievčina a on v snahe zaimponovať jej svojimi jazykovými znalosťami si vždy objednával pivo v nemčine. Ein Stein, bitte. Boli to síce jediné tri slová, ktoré vedel nemecky, ale podľa jeho vlastných tvrdení s nimi u fešandy uspel.

A napokon ho zásadným spôsobom podporil v téme Američania na (ne)mesiaci aj Zoli, ktorý povedal, že ani on Američanom neverí. Podľa najnovšieho výskumu akejsi americkej univerzity vraj každá cigareta a poldecák skracujú život o 2 minúty. Zoli zobral papier, ceruzku a za 5 minút vyrátal, že ak by to tak bolo, on zomrel už 49 rokov pred svojím narodením…

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

10.10.2019

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní. 1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil viac »

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

08.10.2019

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej viac »

Splodil ju Harabin, adoptoval si ju Smer. Monika Jankovská.

05.10.2019

Hovorí sa, že akýkoľvek slabý štát je silnejší, ako akákoľvek silná mafia. Zdá sa, že toto tvrdenie vôbec nemusí platiť absolútne. Najmä ak sa vlastníctvom mafie stal samotný štát.Nie viac »

Most Strazske

Padajúci most v Strážskom možno zbúrajú

15.10.2019 22:09

Okamžite bol uzatvorený pre automobilovú dopravu a odborníci musia zistiť rozsah jeho poškodenia. Vylúčené nie je ani jeho zbúranie a postavenie nového.

Sýria / vojak / vojaci /

Ministri obrany Ruska a USA diskutovali o situácii v Sýrii

15.10.2019 21:44

Ruský minister obrany Sergej Šojgu diskutoval so svojím americkým rezortným kolegom Markom Esperom o otázkach spoločného záujmu v kontexte situácie v Sýrii".

Ukrajina / vojak /

Plán na stiahnutie ťažkých zbraní na východe Ukrajiny zostal na mŕtvom bode

15.10.2019 20:28

Zástupcovia separatistov, Ukrajiny a Ruska v kontaktnej skupine totiž nenašli na utorňajšom kole rozhovorov v bieloruskej metropole Minsk spoločnú reč.

Rumunsko parlament vláda nedôvera vyslovenie

Rumunský prezident poveril lídra opozičnej strany zostavením novej vlády

15.10.2019 19:30

Stalo sa tak po tom, čo parlament minulý týždeň vyslovil nedôveru vláde vedenej sociálnodemokratickou premiérkou Vioricou Dancilaovou.