Založ si blog

Niečo o slovenskom chrapúňovi.

 

Hneď na úvod upozorňujem admina, že všetky slová, ktoré by sa mohli zdať hrubšie, sú v spisovnom slovníku slovenského jazyka, vrátane toho posledného z nadpisu. „Nezaradený“ poslanec NR SR Marček nám ukázal, ako vyzerá skutočný slovenský(nielen) politický chrapúň. Nielen politický preto, lebo ak sa chlap správa ako chrapúň v politike, správa sa tak aj v bežnom živote. Rozdiel medzi ním a krčmovým chrapúňom je iba ten, že on svoje chrapúnstva predkladá na verejnosti v parlamente a ten druhý v krčme. Kým ten druhý prednáša svoje kydy pred veľmi úzkym publikom, počítajúcim 2 či troch chlapov(ak vôbec), ten prvý si na šírenie svpjho chrapúnstva zvolá tlačovku, na ktorej vypustí všetky duševné lajná, ktoré sa v ňom od posledného chrapúnskeho vyhlásenia nahromadili. Ak sme si mysleli, že žumpáctvo niektorých politikov má predsa svoje dno, Marček dokázal, že sa dá veľmi ľahko preraziť. Keď sfalšovanými „dôkazmi“ obvinil podprededníčku Nárrodnej rady SR Luciu Nicholsonovú, že vykonávala v Kanade najstaršie remeslo, muselo byť z neho grcanie aj jeho najbližšej rodine. Toto dokáže iba skutoččné, nefalšované slovenské politické a ľudské hovädo. po tomto jeho zákernom útoku sa význam slov „hovädo, chrapúň, zberba, odkundes“ dajú nahradiť jediným. Marček..

Marček nie je produiktom doby, ako by sa mnohí nazdávali. Marčekovia sú vždy produktom seba samých.Bezcharakterní, zákerní, smradĺaví odroni, ktorí plávajú vôkol našich životov, močia v bazénoch do vody a zanechávajú za sebou lajná, aby sme napokon nevedeli rozlíšiť, či v tej vode plávajú skutočné lajná, alebo skutoční marčekovia. Lajná ako lajná.

Marček vošiel tam, kde je jeho miesto. Do politickej kafilérie. Zostane za ním iba smrad politického chrapúňa, ale aj ten sa nám časom podarí vyvetrať

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

10.10.2019

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní. 1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil viac »

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

08.10.2019

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej viac »

Splodil ju Harabin, adoptoval si ju Smer. Monika Jankovská.

05.10.2019

Hovorí sa, že akýkoľvek slabý štát je silnejší, ako akákoľvek silná mafia. Zdá sa, že toto tvrdenie vôbec nemusí platiť absolútne. Najmä ak sa vlastníctvom mafie stal samotný štát.Nie viac »

Most Strazske

Padajúci most v Strážskom možno zbúrajú

15.10.2019 22:09

Okamžite bol uzatvorený pre automobilovú dopravu a odborníci musia zistiť rozsah jeho poškodenia. Vylúčené nie je ani jeho zbúranie a postavenie nového.

Sýria / vojak / vojaci /

Ministri obrany Ruska a USA diskutovali o situácii v Sýrii

15.10.2019 21:44

Ruský minister obrany Sergej Šojgu diskutoval so svojím americkým rezortným kolegom Markom Esperom o otázkach spoločného záujmu v kontexte situácie v Sýrii".

Ukrajina / vojak /

Plán na stiahnutie ťažkých zbraní na východe Ukrajiny zostal na mŕtvom bode

15.10.2019 20:28

Zástupcovia separatistov, Ukrajiny a Ruska v kontaktnej skupine totiž nenašli na utorňajšom kole rozhovorov v bieloruskej metropole Minsk spoločnú reč.

Rumunsko parlament vláda nedôvera vyslovenie

Rumunský prezident poveril lídra opozičnej strany zostavením novej vlády

15.10.2019 19:30

Stalo sa tak po tom, čo parlament minulý týždeň vyslovil nedôveru vláde vedenej sociálnodemokratickou premiérkou Vioricou Dancilaovou.