Založ si blog

Pokus o štátny prevrat jestvoval a stále jestvuje.

Nedeje sa tak od okamihu, keď boli zavraždení Ján Kuciak a jeho snúbenica Martina Kušnírová. V skutočnosti sa prevrat začal diať omnoho skôr. Spomeňme si na slová dnes už nebohého podpredsedu Smeru Pavla Pašku, ktorý vyriekol nezabudnuteľnú vetu : „Vyhraj voľby a môžeš všetko“! Toľko arogancie a pohŕdania právom nebolo dovtedy koncetrovaných v žiadnom výroku žiadneho politika. Proste ak si náš človek, môžeš úplne, ale úplne všetko! Pretože zákony platia pre plebs, my sme nad nimi!

Keď nastupoval Hitler v roku 1933 k moci, vyhral síce voľby, ale zďaleka nemohol ešte všetko. Takže si po ďalších voľbách podmanil inštitúcie, preotože už vedel, že iba s ich pomocou bude môcť robiť skutočne všetko! A čo urobil, vieme snáď okrem kotrbovcov všetci. Žiadna vláda Smeru sa ničím zásadným od Hitlerovho návodu neodlišovala a neodlišuje. Do inštitúcií si dosadili „Našich ľudí“, pretože vedeli, že s ich pomocou môžu naozaj všetko. Dve rovnaké konanaia, napríklad „prezradenie“ daňového, alebo bankového tajomstva dokázala tá istá inštitúcia posúdiť absolútne odlišne. V prípade Roberta Fica to nebol ani priestupok, v prípade Filipa Rybaniča to bol už trestný čin. Napriek tomu, že Fico svoje „odhalenia“zneužil iba na tlačovej besede a Rybaničove zistenia boli základom pre odsúdenie daňového zločinca Baštrnáka. Únos vietnamského občana slovenským vládnym špeciálom bol ďalšou ukážkou zneužitia inštitúcie, tentokrát cudzineckej polície. Okrem toho, že to bol kriminálny čin vykonaný na základe príkazu, alebo minimálne súhlasu najvyššícch predstaviteľov rezortu vnútra, bol to aj čin, ktorým „zabezpečili“hanbu Slovensku smerom na západ Európy a v celom civilizovanom svete na dlhé, predlhé roky. Sledovanie organizátorov spoločenských protestov po vražde novinára policajnými zložkami, ktoré sa majú zaoberať bojom proti extrémistom a futbalovým chuligánom(!), je iba ďalšou ukážkou bezprecendného zneužitia moci a jej slúžiacej inštitúcii. Spolupráca bývalého zamestnanca Finančného riaditeľstva Kriaka na sledovaní zavraždených novinárov nebola iba dielom jednotlivca. Domnievať sa, že chodil po fajronte prezlečený za kominára po Veľkej Mači a hlásil niekomu pohyb neskorších obetí vraždy, môžu iba čitatelie brakovývh detektívok. V skutočnosti na svoju činnosť musel zneužiť niektorú z inštirúcií financov, ktorá môže používať informačno technické prostriedky a prostriedky operatívno-pátracej činnosti. A tie inštitúcie sú dve. Kriminálny úrad Fnačnej správy a Inšpekcia prezidenta Finančnej správy.

Dalo by sa tu ešte veľmi dlho písať o zneužití inštitúcií na upevnenie moci politikov Smeru. Na záver však iba krátke zhrnutie. Ak niekto v tejto krajine chystal a stále chystá štátny prevrat, nie sú to organizátori pochodov, ani ich účastníci. Sú to veľmi konkrétni bossovia a majitelia Smeru, za asistencie politikov a poslancov SNS a Mostu.

 

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

10.10.2019

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní. 1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil viac »

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

08.10.2019

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej viac »

Splodil ju Harabin, adoptoval si ju Smer. Monika Jankovská.

05.10.2019

Hovorí sa, že akýkoľvek slabý štát je silnejší, ako akákoľvek silná mafia. Zdá sa, že toto tvrdenie vôbec nemusí platiť absolútne. Najmä ak sa vlastníctvom mafie stal samotný štát.Nie viac »

Rumunsko parlament vláda nedôvera vyslovenie

Rumunský prezident poveril lídra opozičnej strany zostavením novej vlády

15.10.2019 19:30

Stalo sa tak po tom, čo parlament minulý týždeň vyslovil nedôveru vláde vedenej sociálnodemokratickou premiérkou Vioricou Dancilaovou.

Gábor Gál / minister spravodlivosti /

Začne Gál disciplinárky voči sudkyniam?

15.10.2019 19:00

Sudkyne Jankovská a Maruniaková čelia podozreniam, že v súdnych sporoch konali v prospech Mariana Kočnera, ktorý je obvinený z viacerých ekonomických trestných činov a objednávky vraždy.

Euro, peniaze, bankovky

Slovenská ekonomika bude rásť len o 2,6 %, prognózuje MMF

15.10.2019 17:48

Slovenská ekonomika podľa predpovede Medzinárodného menového fondu (MMF) v tomto roku reálne posilní iba o 2,6 percenta.

peniaze, kalkulačka

Niektoré firmy nebudú musieť overovať účtovné závierky

15.10.2019 17:43

Niektorým firmám ubudnú povinnosti v oblasti účtovníctva. Počíta s tým novela zákona z dielne ministerstva financií, ktorú schválil parlament.