Založ si blog

Neuveriteľné! Karol si našiel trvalé zamestnanie!

Krátky prehľad týždňa z našej krčmy.

Pondelok : Šaňo nás presvedčil, že nielen borovičkou a Ficovými sľubmi je človek živý, tak sme si urobili súťaž v rýchlosti zloženia Rubikovej kocky. Podľa očakávania vyhral Jaro, ktorý ju dokázal zložiť za 8 sekúnd 4 razy. Súťaž prebiehala tak, že sme kocku položili na najvyššiu policu v regáli a keďže Jaro meria 201 cm, dokázal toto zápolenie bez problémov vyhrať. Ivan síce namietal, že by malo byť umožnené skladať kocku z výskoku, pretože je bývalý skokan do výšky, ale to sme odmietli z dôvodov národnej hrdosti. Ivan je pôvodom Bulhar a predsa nemôžeme dovoliť, aby Bulhar vyskakoval na Slovensku.

Utorok : Vláda zasadala v Medzilaborciach. Sľúbila občanom na čo si len spomenuli a keď si náhodou na nič nespomenuli, tak to nebolo tým, že by si niečo neželali, ale tým, že už na vládu slovami Karola zvysoka … hľadia. Pozitívne na celej udalosti bol jedine fakt, že nikto pred príchodom vlády nevyzýval občanov, aby si pre každý prípad zatvorili sliepky a zamkli bicykle.

Streda : Europoslanci sa pýtali na vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martinky Kušnírovej. Dozvedeli sa presne to, čo sa dozvedel Karol v banke, keď sa bol spýtať na výšku aktuálneho stavu svojho účtu… Ale polícia ako protiútok zverejnila štatistiku, podľa ktorej sa jej podarilo takmer rozložiť organizovaný zločin na Slovensku, keď vyšetrila krádež 2 bicyklov, 4 radiátorov z opustenej kotolne a 5 vriec kukurice na poli grófky agrobarónky, ktorá je „Našim človekom“. Karol už tretí deň sedí pri okne a upäto sa pozerá na ulicu. Keď sa ho Jano spýtal, čo sa deje, povedal : „Pozerám, kedy už naši, teda ich ľudia prestanú kradnúť“. Tak sme sa všetci potešili, že si po 25 rokoch našiel stálu prácu.

Ukrajinský režisér Sencov, ktorého zatkla ruská KGB za to, že vraj plánoval okrem iného vyhodiť na Kryme do luftu sochu Lenina, pomaly zomiera v ruskom gulagu. Režisér Robert Kirchhof a ďalší umelci písali list aj nášmu ministrovi zahraničia Lajčákovi, aby sa zasadil za jeho prepustenie. Nedostali, ako to je už na Slovensku v takýchto prípadoch pravidlom žiadnu odpoveď. Iba stanovisko z ministerstva zahraničných vecí, ktoré je podľa Zoliho viac ako výrazné : „Minister využíva vlastné kanály a kontakty na komunikáciu s ruskými partnermi a využíva ich na nastoľovanie jednoznačných posolstiev v tejto, ako aj ďalších otázkach“. Zoli to vyhodnotil tak, že voči Rusku nestojí naša vláda vrátane nádejného kandidáta na prezidenta M. Lajčáka už iba v hlbokom a úctivom predklone, ale snaží sa dostať do priazne majiteľa Kremľa novátorsky, dokonca kanálmi.

Štvrtok : V druhom pilieri je našetrených rekordných 8 miliárd €. Pišta povedal, že toto nemôže nechať „Našich ľudí“ chladnými.  Tým 8 miliardám dáva životnosť asi tak pol druha roka, teda do najbližších volieb. Lebo tak, ako je najlepšie prehrať na automatoch požičané peniaze, vraj najlepšie je aj  predvolebné hrebíčky pre fanklub nakúpiť z ukradnutých peňazí.

Piatok : Americký prezident Trump prišiel na návštevu Veľkej Británie a pri prehliadke čestnej stráže sa natoľko ponáhľal na golf, že najdlhšie vládnucu panovníčku sveta kráľovnú Alžbetu nechal ako správny pako cupitať za sebou. Imro povedal, že sa iba potvrdilo jeho dávne presvedčenie, že český a americký ľud majú strašne veľa spoločného. Oba národy si napríklad dokázali zvoliť za hlavu štátu truľa.

Sobota : Premiér Pellegríni na stretnutí v Šumiaci povedal, že slovenský národ má za sebou veľa ťažkého. „Za sebou“?, reagoval na túto správu Ďuso a uprene sa zahľadel na televíznu obrazovku, konkrétne na premiéra. Čo tým presne myslel nám odmietol objasniť so slovami, že manželka mu pracuje na okresnom úrade.

Nedeľa : Srbský tenista Djokovič oznámil, že vo finále MS vo futbale bude fandiť Chorvátsku. To nenechalo chladným srbského politika Vladimíra Ďukanoviča, ktorý povedal : „Len idiot a psychopat môže fandiť Chorvátsku“. Béla povedal, že vie, čo všetko urobil pre Srbsko Djokovič, ale netuší, čo všetko Srbom kdejakí odroni ďjukanovičovci ukradli. Vlastne či im ešte vôbec niečo nechali? Futbalové finále sme si pozreli v televízii a keď sme videli, že počas odovzdávania medailí lialo a ochranka ruského prezidenta sa išla pos…., aby na ich vedúceho nepadla ani kvapka dažďa a kľudne nechali zmoknúť chorvátsku prezidentku. Béla to ohodnotil:  No a čo? Nebojovala v Čečensku, aniv Gruzínsku, neokupovala Krym, dokonca neslúžila ani v Donbase. A navyše ani len Troškou, prepáčte troškou neprispela k ruskému dopingovému programu. My sme v krčme fandili Chorvátom napriek tomu, že by nás za to Ďjukanovič  určite označil za idiotov a psychopatov. Ale ako zvykne vravieť Šaňo, „ak by sa človek mal riadiť iba radami kreténov, jedli by sme ešte aj dnes z váľovov“.

Strana Vlasť sa nevymyká z podvodov iných „vlastencov“.

21.07.2020

„Takže Vlasť ste nasmerovali do likvidácie, pani Žatková“, dal by sa parafrázovať večný výrok z Dobrého vojaka Švejka. Strana bývalého predsedu Najvyššieho súdu Štefana Harabina sa pohla tam, kde sa to dalo očakávať od jej vzniku. Do likvidácie. A presne spôsobom, ktorý je typický aj pre iné podvodné projekty. S pôžičkami a dlžobami, ktoré už nikto [...]

Fico sa na sneme rozhodol pre spoločenstvo so zločincami.

19.07.2020

Taký je jeden z odkazov včerajšieho snemu Smeru, vraj sociálnej demokracie. Ale k tomu neskôr. Resumé snemovania znie, že okrem novozvolených podpredsedov sa vlastne nič neudialo. A keďže vieme, že voľba funkcionárov Smeru je rovnako demokratická, ako voľba generálneho tajomníka komunistickej strany Severnej Kórei, mohli si účastníci zájazdu ušetriť čas a voliť mali z [...]

Rusko zvláda boj s koronavírusom brilantne! Ale ohrozuje ho zákernejšia epidémia.

16.07.2020

„Konštatujem, že podľa úspešnosti jedného z hlavných ukazovateľov našej práce, to jest počet mŕtvych na 100 000 infikovaných, zvládame náš boj s koronavírusom brilantne. Omnoho lepšie, ako európske krajiny s rozvinutým systémom zdravotnej starostlivosti-„. Toto je voľná citácia vyjadrenie prezidenta, vedúceho, majstra a majiteľa Ruska v jednej osobe pre [...]

veroniak remišová

Remišová: Za ľudí je v parlamente jediná seriózna stredová strana

03.08.2020 21:00

Veronika Remišová nevidí dôvod, aby sa strana Za ľudí musela spájať s inými politickými subjektami.

juan carlos

Bývalý kráľ Juan Carlos oznámil, že opúšťa krajinu

03.08.2020 19:29

Juana Carlosa v súčasnosti vyšetruje španielsky Najvyšší súd v súvislosti korupčnými aktivitami.

požiar hasiči bratislava

Bratislavskí hasiči zasahujú pri požiari na Rožňavskej ulici

03.08.2020 17:37

Na mieste zasahuje 21 hasičov s 5 kusmi hasičskej techniky. Pozrite si video.

Ján Hrubala

Vo výberovom konaní na post predsedu ŠTS získal najviac bodov Hrubala

03.08.2020 15:34

Ministerka spravodlivosti Kolíková si teraz môže a nemusí z úspešných uchádzačov vybrať nového predsedu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 273
Celková čítanosť: 1205040x
Priemerná čítanosť článkov: 4414x

Autor blogu

Kategórie