Založ si blog

Neuveriteľné! Dana má 60 rokov a čaká štvrté dieťa!

Touto senzačnou správou však zavŕšim krátky prehľad udalostí minulého týždňa v našej krčme.

Pondelok – Prezident Finančnej správy Imrécze oznámil, že ide kúpiť program, ktorý má vraj slúžiť na zjednodušenie pri darovaní 2% z daní. Celý nezmysel bude stáť ako je to už vo Finančnej správe zvykom niekoľko miliónov a čo je najviac zábavné, obdobný systém už funguje a je úplne zadarmo. A to je to, čoho sa najviac bojí Imrécza a aj Ďuso. Veď ak je niečo zadarmo, tak to nemôže byť dobré. A ak to nie je dobré a nepotrebujete to, radšej si to kúpte, najmä ak je to za štátne peniaze. Aspoň takto to tvrdí Ďuso, ktorý síce nevie zapnúť počítač, ale keďže rovnako ako Imrécze vie počítať, tak si vyrátal, že 1+1=3 a 1 mi ostala. Aj keď v prípade nákupu softvérov na Finančnom riaditeľastve to zvyčajne nebýva 1, ale rovno 100, 500, alebo 1 000.

Utorok – Premiér Pellegríni oznámil, že čerpanie eurofondov je nedostatočné a musí sa výrazne urýchliť a zlepšiť. Táto správa vyvolala podľa Imra vyvolal paniku predovšetkým na Generálnej prokuratúre, odkiaľ jeho nemenovaný a neinformovaný zdroj oznámil, že „na toto už fakt nebudeme mať kapacity“!

Streda – Hlavný architekt Martina skončil v rukách polície potom, ako ho zatkli priamo na mestskom úrade za podozrenie z trestného činu prijímania úplatku. Nebol by to však podozrievavý Karol, aby po vypočutí tejto správy driemajúc pri poldecáku nepovedal : Bohvie, či si tí policajti na mestskom úrade nezmýlil kanceláriu? Upresnenia kancelárie sme sa nedočkali, lebo hneď po vypovedaní tejto vety zaspal.

Štvrtok – Venovali sme sa právnemu rozboru novej Viktorovej, prepáčte maďarskej Ústavy, podľa ktorej bude pomoc utečencom, trebárs aj podanie pohára vody, trestným činom. Náš odborník na legislatívu Šaňo, ktorý je síce špecialista na trestné právo, presnejšie časť „práva obvineného“, ale ako jediný z nás má prečítaného Timura a jeho družinu a Ústavu Slovenskej republiky, dospel po polhodinovom uvažovaní (4 rumy a 4 malé pivá) k zaujímavému záveru. Hľa, právna analýza brilantného odborníka na pravosúdie  : „Takže ak sa v Balatone bude topiť nejaký človek, predtým, ako ho pôjdem zachraňovať, musím si od neho vypýtať pas, rodný, alebo krstný list. Mohlo by sa totiž stať, že pomôžem človeku, ktorý je utečencom a tým sa vlastne dopustím podľa orbano-ústavy trestného činu. Ale to isté musia urobiť aj maďarskí požiarnici, kým začnú hasiť horiaci dom. Lebo ak by z neho zachránili utečenca, pôjdu do lochu. Alebo policajti, ktorí uvidia, že niekto znásilňuje ženu. Najprv si od nej vyžiadajú všetky potrebné doklady a až potom ako preukáže, že to nie utečenkyňa, začnú ju ochraňovať. Lebo ak by ochránili moslimku, tak by jej pomohli. A za pomoc utečencom by ich čakala rovanká basa, ako tých hasičov. Zdá sa vám to absolútna sprostosť? Mne sa skôr javí ako totálna tupina novela maďarskej Ústavy“!

Piatok – Podpredseda SNS Anton Hrnko vyzval ombudsmanku Patakyovú, aby sa nezúčastnila pochodu inak orientovaných ľudí. Vraj preto, lebo s pochodom SNS nesúhlasí a Patakyová bola zvolená do funkcie aj hlasmi nacistov – prepáčte, nacionalistov. „Hm“, zamyslel sa Karol, keď započul túto správu. „Takže dnes už viem, kto všetko volil ombudsmanku. Akurát netuším, kto mohol voliť Hrnka…?“

Konečne sobota – Dana nám oznámila, že čaká štvrtého potomka. Keďže má už 60 rokov, ostali sme z toho vykoľajení ako banský vozík až do chvíle, kým nám to celé neobjasnila. „4. júla budem mať okrúhle narodeniny, na ktoré som samozrejme pozvala všetky svoje ratolesti. 3 už prišli a dnes mi volala aj dcéra Michala, ktorá oznámila, že je už na ceste domov z Prahy“. Takže Dana čaká už iba na ňu, štvrté dieťa.

 

Zlatá rybka zo Smeru nám ide splniť tri želania.

18.02.2020

Keďže sa tak má udiať až dnes, my sme smerákov v našej krčme o niečo predbehli. S týmto nápadom prišiel bezdomovec Karol a hneď ako nám ho oznámil, všetci sme padli do kolien a traja o viac »

Ak je prezidentka Zuzana Čaputová z pezinskej skládky, Fico je z politickej kafilérie.

14.02.2020

"Pani excelencia zo skládky pezinskej nech sa rozhodne, čo urobí". Odkaz Roberta Fica prvej dáme a ústavnému činiteľovi číslo 1 Slovenskej republiky, už prerazil dno smeráckej žumpy. Vlastne viac »

A všetkým chlapom bude stáť! Sľúbila vláda!

13.02.2020

S touto senzačnou správou rozrazil dvere na našej krčme Einstein a valil sa rovno k pultu. "Veď som vám vravel, tupci, že Robo na nás nezabudne". To sme sa dosť preľakli, lebo sme si mysleli, viac »

väznica, väzenie, basa, Leopoldov, väznica v Leopoldove,

Kde by mohli Kočner s Ruskom sedieť?

28.02.2020 00:00

Pavol Rusko a Marian Kočner by si svoje tresty mali odpykať v zariadení s najvyšším stupňom stráženia. Kde také väzenia sú?

sýria, idlib, výbuch

Turecko otvára sýrskym utečencom cestu do Európy

28.02.2020 00:00

Turecko už nebude zastavovať sýrskych utečencov, ktorí sa snažia dostať do Európy.

Izrael / Benjamin Netanjahu /

Netanjahu sa chce zapáčiť izraelským Arabom

27.02.2020 22:17

Predčasné parlamentné voľby sa v Izraeli budú konať 2. marca.

Pažiť

Banskobystričan skoro zrazil policajta

27.02.2020 21:36

Po niekoľkých hodinách bol 21-ročný muž v ich rukách polície.