Založ si blog

Neuveriteľné! Dana má 60 rokov a čaká štvrté dieťa!

Touto senzačnou správou však zavŕšim krátky prehľad udalostí minulého týždňa v našej krčme.

Pondelok – Prezident Finančnej správy Imrécze oznámil, že ide kúpiť program, ktorý má vraj slúžiť na zjednodušenie pri darovaní 2% z daní. Celý nezmysel bude stáť ako je to už vo Finančnej správe zvykom niekoľko miliónov a čo je najviac zábavné, obdobný systém už funguje a je úplne zadarmo. A to je to, čoho sa najviac bojí Imrécza a aj Ďuso. Veď ak je niečo zadarmo, tak to nemôže byť dobré. A ak to nie je dobré a nepotrebujete to, radšej si to kúpte, najmä ak je to za štátne peniaze. Aspoň takto to tvrdí Ďuso, ktorý síce nevie zapnúť počítač, ale keďže rovnako ako Imrécze vie počítať, tak si vyrátal, že 1+1=3 a 1 mi ostala. Aj keď v prípade nákupu softvérov na Finančnom riaditeľastve to zvyčajne nebýva 1, ale rovno 100, 500, alebo 1 000.

Utorok – Premiér Pellegríni oznámil, že čerpanie eurofondov je nedostatočné a musí sa výrazne urýchliť a zlepšiť. Táto správa vyvolala podľa Imra vyvolal paniku predovšetkým na Generálnej prokuratúre, odkiaľ jeho nemenovaný a neinformovaný zdroj oznámil, že „na toto už fakt nebudeme mať kapacity“!

Streda – Hlavný architekt Martina skončil v rukách polície potom, ako ho zatkli priamo na mestskom úrade za podozrenie z trestného činu prijímania úplatku. Nebol by to však podozrievavý Karol, aby po vypočutí tejto správy driemajúc pri poldecáku nepovedal : Bohvie, či si tí policajti na mestskom úrade nezmýlil kanceláriu? Upresnenia kancelárie sme sa nedočkali, lebo hneď po vypovedaní tejto vety zaspal.

Štvrtok – Venovali sme sa právnemu rozboru novej Viktorovej, prepáčte maďarskej Ústavy, podľa ktorej bude pomoc utečencom, trebárs aj podanie pohára vody, trestným činom. Náš odborník na legislatívu Šaňo, ktorý je síce špecialista na trestné právo, presnejšie časť „práva obvineného“, ale ako jediný z nás má prečítaného Timura a jeho družinu a Ústavu Slovenskej republiky, dospel po polhodinovom uvažovaní (4 rumy a 4 malé pivá) k zaujímavému záveru. Hľa, právna analýza brilantného odborníka na pravosúdie  : „Takže ak sa v Balatone bude topiť nejaký človek, predtým, ako ho pôjdem zachraňovať, musím si od neho vypýtať pas, rodný, alebo krstný list. Mohlo by sa totiž stať, že pomôžem človeku, ktorý je utečencom a tým sa vlastne dopustím podľa orbano-ústavy trestného činu. Ale to isté musia urobiť aj maďarskí požiarnici, kým začnú hasiť horiaci dom. Lebo ak by z neho zachránili utečenca, pôjdu do lochu. Alebo policajti, ktorí uvidia, že niekto znásilňuje ženu. Najprv si od nej vyžiadajú všetky potrebné doklady a až potom ako preukáže, že to nie utečenkyňa, začnú ju ochraňovať. Lebo ak by ochránili moslimku, tak by jej pomohli. A za pomoc utečencom by ich čakala rovanká basa, ako tých hasičov. Zdá sa vám to absolútna sprostosť? Mne sa skôr javí ako totálna tupina novela maďarskej Ústavy“!

Piatok – Podpredseda SNS Anton Hrnko vyzval ombudsmanku Patakyovú, aby sa nezúčastnila pochodu inak orientovaných ľudí. Vraj preto, lebo s pochodom SNS nesúhlasí a Patakyová bola zvolená do funkcie aj hlasmi nacistov – prepáčte, nacionalistov. „Hm“, zamyslel sa Karol, keď započul túto správu. „Takže dnes už viem, kto všetko volil ombudsmanku. Akurát netuším, kto mohol voliť Hrnka…?“

Konečne sobota – Dana nám oznámila, že čaká štvrtého potomka. Keďže má už 60 rokov, ostali sme z toho vykoľajení ako banský vozík až do chvíle, kým nám to celé neobjasnila. „4. júla budem mať okrúhle narodeniny, na ktoré som samozrejme pozvala všetky svoje ratolesti. 3 už prišli a dnes mi volala aj dcéra Michala, ktorá oznámila, že je už na ceste domov z Prahy“. Takže Dana čaká už iba na ňu, štvrté dieťa.

 

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

10.10.2019

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní. 1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil viac »

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

08.10.2019

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej viac »

Splodil ju Harabin, adoptoval si ju Smer. Monika Jankovská.

05.10.2019

Hovorí sa, že akýkoľvek slabý štát je silnejší, ako akákoľvek silná mafia. Zdá sa, že toto tvrdenie vôbec nemusí platiť absolútne. Najmä ak sa vlastníctvom mafie stal samotný štát.Nie viac »

Rumunsko parlament vláda nedôvera vyslovenie

Rumunský prezident poveril lídra opozičnej strany zostavením novej vlády

15.10.2019 19:30

Stalo sa tak po tom, čo parlament minulý týždeň vyslovil nedôveru vláde vedenej sociálnodemokratickou premiérkou Vioricou Dancilaovou.

Gábor Gál / minister spravodlivosti /

Začne Gál disciplinárky voči sudkyniam?

15.10.2019 19:00

Sudkyne Jankovská a Maruniaková čelia podozreniam, že v súdnych sporoch konali v prospech Mariana Kočnera, ktorý je obvinený z viacerých ekonomických trestných činov a objednávky vraždy.

Euro, peniaze, bankovky

Slovenská ekonomika bude rásť len o 2,6 %, prognózuje MMF

15.10.2019 17:48

Slovenská ekonomika podľa predpovede Medzinárodného menového fondu (MMF) v tomto roku reálne posilní iba o 2,6 percenta.

peniaze, kalkulačka

Niektoré firmy nebudú musieť overovať účtovné závierky

15.10.2019 17:43

Niektorým firmám ubudnú povinnosti v oblasti účtovníctva. Počíta s tým novela zákona z dielne ministerstva financií, ktorú schválil parlament.