Založ si blog

Neuveriteľné! Dana má 60 rokov a čaká štvrté dieťa!

Touto senzačnou správou však zavŕšim krátky prehľad udalostí minulého týždňa v našej krčme.

Pondelok – Prezident Finančnej správy Imrécze oznámil, že ide kúpiť program, ktorý má vraj slúžiť na zjednodušenie pri darovaní 2% z daní. Celý nezmysel bude stáť ako je to už vo Finančnej správe zvykom niekoľko miliónov a čo je najviac zábavné, obdobný systém už funguje a je úplne zadarmo. A to je to, čoho sa najviac bojí Imrécza a aj Ďuso. Veď ak je niečo zadarmo, tak to nemôže byť dobré. A ak to nie je dobré a nepotrebujete to, radšej si to kúpte, najmä ak je to za štátne peniaze. Aspoň takto to tvrdí Ďuso, ktorý síce nevie zapnúť počítač, ale keďže rovnako ako Imrécze vie počítať, tak si vyrátal, že 1+1=3 a 1 mi ostala. Aj keď v prípade nákupu softvérov na Finančnom riaditeľastve to zvyčajne nebýva 1, ale rovno 100, 500, alebo 1 000.

Utorok – Premiér Pellegríni oznámil, že čerpanie eurofondov je nedostatočné a musí sa výrazne urýchliť a zlepšiť. Táto správa vyvolala podľa Imra vyvolal paniku predovšetkým na Generálnej prokuratúre, odkiaľ jeho nemenovaný a neinformovaný zdroj oznámil, že „na toto už fakt nebudeme mať kapacity“!

Streda – Hlavný architekt Martina skončil v rukách polície potom, ako ho zatkli priamo na mestskom úrade za podozrenie z trestného činu prijímania úplatku. Nebol by to však podozrievavý Karol, aby po vypočutí tejto správy driemajúc pri poldecáku nepovedal : Bohvie, či si tí policajti na mestskom úrade nezmýlil kanceláriu? Upresnenia kancelárie sme sa nedočkali, lebo hneď po vypovedaní tejto vety zaspal.

Štvrtok – Venovali sme sa právnemu rozboru novej Viktorovej, prepáčte maďarskej Ústavy, podľa ktorej bude pomoc utečencom, trebárs aj podanie pohára vody, trestným činom. Náš odborník na legislatívu Šaňo, ktorý je síce špecialista na trestné právo, presnejšie časť „práva obvineného“, ale ako jediný z nás má prečítaného Timura a jeho družinu a Ústavu Slovenskej republiky, dospel po polhodinovom uvažovaní (4 rumy a 4 malé pivá) k zaujímavému záveru. Hľa, právna analýza brilantného odborníka na pravosúdie  : „Takže ak sa v Balatone bude topiť nejaký človek, predtým, ako ho pôjdem zachraňovať, musím si od neho vypýtať pas, rodný, alebo krstný list. Mohlo by sa totiž stať, že pomôžem človeku, ktorý je utečencom a tým sa vlastne dopustím podľa orbano-ústavy trestného činu. Ale to isté musia urobiť aj maďarskí požiarnici, kým začnú hasiť horiaci dom. Lebo ak by z neho zachránili utečenca, pôjdu do lochu. Alebo policajti, ktorí uvidia, že niekto znásilňuje ženu. Najprv si od nej vyžiadajú všetky potrebné doklady a až potom ako preukáže, že to nie utečenkyňa, začnú ju ochraňovať. Lebo ak by ochránili moslimku, tak by jej pomohli. A za pomoc utečencom by ich čakala rovanká basa, ako tých hasičov. Zdá sa vám to absolútna sprostosť? Mne sa skôr javí ako totálna tupina novela maďarskej Ústavy“!

Piatok – Podpredseda SNS Anton Hrnko vyzval ombudsmanku Patakyovú, aby sa nezúčastnila pochodu inak orientovaných ľudí. Vraj preto, lebo s pochodom SNS nesúhlasí a Patakyová bola zvolená do funkcie aj hlasmi nacistov – prepáčte, nacionalistov. „Hm“, zamyslel sa Karol, keď započul túto správu. „Takže dnes už viem, kto všetko volil ombudsmanku. Akurát netuším, kto mohol voliť Hrnka…?“

Konečne sobota – Dana nám oznámila, že čaká štvrtého potomka. Keďže má už 60 rokov, ostali sme z toho vykoľajení ako banský vozík až do chvíle, kým nám to celé neobjasnila. „4. júla budem mať okrúhle narodeniny, na ktoré som samozrejme pozvala všetky svoje ratolesti. 3 už prišli a dnes mi volala aj dcéra Michala, ktorá oznámila, že je už na ceste domov z Prahy“. Takže Dana čaká už iba na ňu, štvrté dieťa.

 

Čakanie na ruského Stauffenberga, alebo Brutusa?

21.03.2023

Písal sa rok 1944 a skupina nemeckých dôstojníkov v snahe ukončiť vojnu a zabrániť totálnemu zničeniu Nemecka spáchala atentát na Adolfa Hitlera. Bombu k jeho nohám mal na porade vo Vlčom hniezde umiestniť práve Stauffenberg. Hitler zázrakom prežil a rozpútal krvavé orgie, ktoré zasiahli množstvo sprisahancov a ich rodín. Nemecko však nakoniec tak, či onak utrpelo [...]

Brat za brata!

23.02.2023

Inšpirovaní touto čud(r)áckou skupinou slovenských vlastencov, Vlastičiek a vlastníkov napríklad hotelov v Karibiku, sme sa v našej krčme rozhodli nielenže podporiť ich aktivity, ale dokonca rozšíriť toto ich hnutie. Tak sme si založili organizáciu Brat za brata, sestra za sestru, sesternica za sesternicu, bratranec za bratranca, sestrička za primára a primár za vrchnú [...]

Od boľševizmu k nacizmu. Život a dielo Ľuboša Blahu, život a dielo Smeru.

22.02.2023

Ľuboš Blaha, kedysi absolútne bezvýznamný poslanecký asistent ešte bezvýznamnejšieho poslanca za komunistickú stranu, vycítil správne svoju šancu. Hneď ako preveksloval do Smeru, začal po krátkej epizóde so svojím sociálnym cítením prezentovať svoje postoje ku Covidu, k očkovaniu a teraz predovšetkým k vojne na Ukrajine. Stal sa miláčikom konšpiračných webových [...]

USA Biden summit demokracia prejav

Biden oznámil vznik nového fondu na podporu svetovej demokracie

29.03.2023 22:20

Americký prezident to vyhlásil počas virtuálneho summitu, ktorý sám organizoval. Vystúpila na ňom aj Čaputová či Zelenskyj.

Pápež František

Pápež František je hospitalizovaný, má infekciu dýchacích ciest

29.03.2023 21:08, aktualizované: 21:30

Nemá ísť o ochorenie COVID-19, ale potrebuje niekoľkodňovú liečbu, uviedol Vatikán.

Kyberbezpečnosť / Ransomware / Hacker / Heker / Technológie /

Rusko vystupňovalo kyberútoky na spojencov Ukrajiny

29.03.2023 21:00

Ich cieľom je skôr vyvolať chaos než zničiť infraštruktúru.

OSN / Organizácia spojených národov /

Valné zhromaždenie OSN schválilo historickú klimatickú rezolúciu

29.03.2023 20:59

Rezolúcia vyzýva Medzinárodný súdny dvor v Haagu, aby stanovil právne povinnosti štátov v boji proti klimatickej zmene.