Založ si blog

Krvavé Putinove ruble a slovenskí hokejisti.

Po skvelej zimnej olympiáde sme si mysleli, že slovenský hokej sa už vyškriabal zo dna svojej (ne)výkonnosti. To sa zrejme s veľkou pravdepodobnosťou aj stalo. Práca tímu odborníkov okolo Miroslava Šatana a Craiga Ramsaya prináša úspechy a výsledky. Hokejový svet nás znovu začína vnímať ako relevantného hráča a kanadsko-americká NHL siaha po našich talentoch. Tiež to nie je náhoda, pretože pred rokmi odštartovaná práca trénera Jána Filca spoločne s fínskymi mládežníckymi trénermi prináša to najchutnejšie ovocie v mládežníckom sade. Slafkovský, Nemec, Mešár. Ale aj ďalší, zatiaľ menej nápadní hráči.
Ak sme sa vyhrabali z dna nevýkonnosti, niektorí slovenskí hokejisti nás ponárajú na dno morálky. Hráči, ktorí napriek ruskej barbarskej vojne voči Ukrajine podpísali zmluvy s celkami ruskej KHL : Rybár, Krištof, Buček, Húska, Čajkovský, Jaroš. Priamo, či nepriamo legitimizovať zločinecký Putinov režim sa teda  snaží rovno šestica Slovákov. Tvrdenia niektorých z nich, že vojnu síce odsudzujú, ale musia živiť rodiny, možno síce zobrať na vedomie, ale to je asi tak všetko. Putin už pri zakladaní KHL urobil z tejto súťaže svoju propagandistickú trúbu. Nič viac a nič menej. Pri svojich cirkusových vystúpeniach na ľade, keď sa v propagandistických zápasoch pravidelne stával najlepším strelcom, hoci zjavne nevie korčuľovať(!), mu zdatne a radostne asistovali mnohí jeho kolaboranti z radov bývalých ruských reprezentantov. U nich bol dôvod presne rovnaký, ako je tomu dnes so slovenskými borcami. Peniaze. Kontinentálna hokejová liga sa dnes stala Kriminálnou a zločineckou ligou.
A tak chlapcom zo Slovenska iba želám, aby si pri preberaní výplat aspoň trošku spomenuli na povraždené ukrajinské deti, ženy, starcov, aby si predstavili zbombardované nemocnice a so zemou navždy zrovnaný Mariupoľ, aby si predstavili tisícky mŕtvych, ktorí zostali dodnes ležať pod rozvalinami.
A mňa teraz nevdojak napadlo, ako sa bránili mnohí zločinci z nemeckých koncentračných táborov, keď ich postavili pred súd. Na otázku sudcov, prečo sa dali naverbovať do SS, viacerí odpovedali : Nemal som prácu a musel som živiť rodinu.
Takže rubľov chtiví hokejisti. Ak tvrdíte, že ste napriek pôsobeniu v Rusku proti vojne, nastúpte na každý zápas na drese s fotografiou iného zavraždeného ukrajinského dieťaťa. Začnite trebárs Polinou, ktorá bola Rusmi zavraždená medzi prvými a jej fotografia obletela svet. A potom pridávajte ďalšie a ďalšie fotografie. Toľko zápasov, ako je povraždených detí, neodohráte ani za 10 sezón.
A ja vám potom uverím, že vojnu skutočne odsudzujete a smrteľný zápach šíriace ruble, sú pre vás až na druhom mieste.

USA pripravujú brutálny útok na slobodu slova!

24.11.2022

Týmto strašným zistením sme odštartovali v našej krčme politologický seminár s názvom Mlčať nebudeme, aj keď už večer nevieme artikulovať! Primäla nás k tomu správa, ktorú doniesol Ďuso a tvrdil, že amíci majú plán, ako nás okradnúť o najväčší výdobytok demokracie, o slobodu slova! Chcú vraj všetkých magorov pripraviť o vymoženosti ich techniky. Odpoja nás [...]

Čaká NATO na Sarajevo, alebo na Srebrenicu? Či až na Kosovo?

18.11.2022

Keď masový vrah a vojnový zločinec Slobodan Miloševič, prezývaný Mäsiar z Balkánu, alebo Besný pes, začal krvavé etnické čistky v krajinách bývalej Juhoslávie, stalo sa Sarajevo, ktoré jeho hrdlorezi obkľúčili a ostreľovali viac ako 3 roky, symbolom vraždenia nevinných. Zomrelo tam viac ako 12 000 ľudí, z toho 3 000 detí! To je natoľko strašné číslo, že je [...]

Orbán si pokazil žalúdok Putinovými vajcami.

13.11.2022

Ruskými vajcami, dodávam ako upresnenie. Tie sa kedysi konzumovali ako lahôdku a teraz si nimi Orbán dogniavil zažívacie ústrojenstvo. Týmto konštatovaním sme v pondelok začali v našej krčme hodnotenie uplynulých udalostí. Čo sa týka Putinovo-Orbánových vajec, k tomu ako náš tímlíder pre zdravé stravovanie zaujal stanovisko Ďuso, ktorý je skutočným odborníkom na túto [...]

Bratislava, Hrob neznámeho vojaka

Slovensko má prvýkrát oficiálny Hrob neznámeho vojaka, je v Bratislave

05.12.2022 21:45

Slovenská republika má po vyše 29 rokoch od svojho vzniku oficiálne protokolárne miesto – Hrob neznámeho vojaka.

žena, rúško, slza, plač

Noste rúška, vyzval Francúzov minister zdravotníctva. Covid je tam opäť na vzostupe

05.12.2022 20:52

Minister zdravotníctva François Braun v pondelok vyzval verejnosť na nosenie rúšok pri cestách verejnou dopravou,

výplata, peniaze, živnostník, dane,

Samosprávy idú zvyšovať miestne dane. Nútia ich k tomu vládne opatrenia

05.12.2022 20:23

Ak prejde zvýšený daňový bonus výpadok v príjmoch samospráv bude vo výške 784 miliónov eur. Uviedol to ZMOS.

migranti, Brodské , Kúty, hranica,

Štát sa pripravuje na novú vlnu utečencov. Hľadá miesto pre stanové mestečko

05.12.2022 19:30

Ministerstvo vnútra hľadá vhodné lokality na stanové mestečko pre imigrantov, podobné tomu v Kútoch, pre prípad očakávanej novej vlny migrantov.