Založ si blog

Rusko zvláda boj s koronavírusom brilantne! Ale ohrozuje ho zákernejšia epidémia.

„Konštatujem, že podľa úspešnosti jedného z hlavných ukazovateľov našej práce, to jest počet mŕtvych na 100 000 infikovaných, zvládame náš boj s koronavírusom brilantne. Omnoho lepšie, ako európske krajiny s rozvinutým systémom zdravotnej starostlivosti-„. Toto je voľná citácia vyjadrenie prezidenta, vedúceho, majstra  a majiteľa Ruska v jednej osobe pre moskovskú Pravdu  pri vlastnom hodnotení boja s celosvetovou pandémiou.

Keďže ruské štatistiky sú najpresnejšie a predovšetkým najdôveryhodnejšie na svete, zvyšok ľudstva musí iba v nemom úžase rozmýšľať, ako sa to Rusku, vlastne jeho prezidentovi, podarilo? Pri svojom rozmýšľaní sa musíme odraziť od základnej axiómy, že ruskí politici hovorili, hovoria a budú hovoriť vždy iba pravdu a nikdy inak. A čítať budú tiež vždy iba Pravdu. Moskovskú. A tiež nikdy inak. Na podporu svojich tvrdení o ich pravdovravnosti predkladám niekoľko faktov z nedávnej histórie. Napríklad : „Na Kryme neboli a nie sú žiadni ruskí vojaci“ A tých neexistujúcich vojakov potom ruský prezident vyznamenal rovno na Červenom námestí za okupáciu polostrova.. „Na východe Ukrajiny nebojujú žiadni ruskí vojaci!“ A keď vyšetrovanie zostreleného malajzijského lietadla dokázalo, že 298 cestujúcich bolo zavraždených ruským Bukom, snažili sa ruskí pohlavári sa túto vraždu pripísať : ukrajinskej stíhačke, ukrajinskému Buku, či dokonca ruské konšpiračné médiá riadené a platené Kremľom tvrdili, že cestujúcich naložili do lietadla už mŕtvych v Amsterdame! Alebo ak sa vrátime do histórie, po výbuchu v Černobyle bola radiácia úplne v norme a neustále sa znižovala… Akurát ruská štatistika zabudla uviesť, že na následky „radiácie v norme“ zomreli desaťtisíce ľudí. Ale možno sa tak stalo pre chýbajúcu kolonku „počet mŕtvych“.

Trošku ma zaráže iba tvrdenie Putina, že v európskych krajinách s rozvinutým systémom starostlivosti sú na tom horšie, ako v samotnom Rusku. Lebo by sa to dalo vysvetliť tak, že v Rusku je zdravotnícky systém nerozvinutý… A tomu predsa nemôžeme uveriť! Veď kde inde na svete nájdete nemocnicu vzdialenú od najbližšej dediny 300 km? Alebo nemocnicu, kde je ortopédia na 4. poschodí v budove bez výťahu?

Iba ak by to bolo tak, ako tvrdí Imro z našej krčmy. „Keď privezú do nemocnice trebárs v Moskve pacienta s dvomi diagnózami – koronavírusom a otlakom na zadku a on po týždni zomrie, ako príčinu smrti určia ruskí patológovia práve spomínaný otlak na zadnici. Vlastne môžu ako príčinu úmrtia určiť aj koronavírus a nedostatočnú lekársku starostlivosť spôsobenú okrem iného aj nedostatkom liekov, ale potom sa im môže prihodiť, že vyskočia z okna zo 6. poschodia v budove, v ktorej nemali čo hľadať. A u nich sa zase ako príčina smrti uvedie, že zablúdili v cudzej budove, stratili orientáciu a vypadli z obloka mysliac si, že vyliezajú z pivnice…“. V skutočnosti boli z toho okna „vyskočení“.

Takže vírusy falšovania štatistík a zatĺkania pravdy sú epidémie, ktoré dnes najviac ohrozujú matičku Rus. Imro tvrdí, že to ešte môže byť aj ľudská hlúposť, ale súčasne dodáva, že v tom prípade sme ohrození aj my na Slovensku, lebo mozgová syfilitída sa na našom území vyskytuje pomerne často. Stačí si prečítať statusy trebárs takého Ľuboša B. , Mariána K., alebo Štefana H.

Ruskí „mierotvorcovia“ sa pripravujú na ďalšiu misiu.

20.04.2021

V súlade so zvyklosťami ruskej imepriálnej politiky, sa aj dnes nazývajú ruské dobyvačné vojská mierotvorcovia, hoci tento názov je rovnako priliehavý, ako keby sme pedofila nazvali úprimným milovníkom detí, alebo feťákov, opilcov a násilníkov od Kotlebu či Mazureka kresťanmi, bojujúcimi za tradičnú rodinu. Ruskí „mierotvorcovia“sa chystajú pri [...]

Starosta Dvorov nad Žitavou gynekológom, primátor Žiaru nad Hronom neurochirurg.

28.03.2021

A obaja minimálne podpredsedovia Slovenskej akadémie vied pre virológiu a medicínu.. Takto nejako by mohla vyzerať budúcnosť Branislava Becíka a Petra Antala. A tak strašne aj naša. Aj jeden, aj druhý sa v posledných týždňoch „preslávili“tým, že hoci svoje vzdelanie ani náhodou nezískali v žiadnom medicínskom odbore a o žiadny z týchto oborov ani len [...]

Otvorený list Slovenskej advokátskej komore.

07.02.2021

Pôvodne som chcel svoj list začať oslovením „Vážené dámy, vážení páni“. Avšak vzhľadom na obsah ďalších riadkov by vyznelo toto oslovenie, ako nemiestna a absolútna irónia. Preto začnem neutrálne. Dámy a páni. V poslednej dobe sa až príliš často opakujú situácie, keď členovia Vašej Advokátskej komory na základe vlastných, ničím nepodložených [...]

Vladimír Lengvarský

Zdravotné odvody čakajú dve zmeny: chudobní si priplatia, neplatiči prilepšia

19.08.2022 12:00

Novinku, ktorú prináša novela zákona o zdravotnom poistení, chce rezort zdravotníctva dostať do parlamentu na jeseň. Prináša dve veľké zmeny.

Český prezident Miloš Zeman

Zemana po dni prepustili z nemocnice

19.08.2022 11:35

Českého prezidenta mali hospitalizovať pre plánovanú kontrolu vyživovacej sondy.

facebook

Facebook zablokoval vplyvnú skupinu šíriacu dezinformácie o covide

19.08.2022 10:46

Zakladateľom skupiny Obrana zdravia detí (Children's Health Defense) je synovec amerického exprezidenta Johna F. Kennedyho.

Kim Jo-čong

Juhokórejský prezident by mal sklapnúť, vyhlásila sestra severokórejského vodcu

19.08.2022 10:00

Kim Jo-čong tak reagovala na opakovanú ponuku Jun Sok-jola, že je jeho krajina ochotná Severnej Kórei poskytnúť hospodársku pomoc výmenou za jadrové odzbrojenie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 277
Celková čítanosť: 1345196x
Priemerná čítanosť článkov: 4856x

Autor blogu

Kategórie