Založ si blog

Mafia na štyri? Smer.

Touto tajničkárskou otázkou sme odštartovali v našej krčme politologické, ekonomické, právnické, ideologické a idiotské hodnotenie činov, počinov a zločinov politikov v uplynulom týždni..

Pondelok. Jano lúštil krížovku, ktorá sa nejakým omylom nedostala do koša aj s novinami, v ktorých bola vytlačená. „Mafia na štyri“, zvolal, keď sa dostal do úzkych. „Smer“, zvolal nadšene Ďuso, keď predtým asi 10 razy urobil skúšku správnosti svojej odpovede prepočítavaním na prstoch pravej ruky. Zmýliť sa v číslovke nemohol, lebo onehdá nebol príliš pozorný pri pílení dreva na cirkulárke a tak vie na pravej ruky narátať už iba do štyroch. Einstenin protestoval, lebo podľa neho je Smer-sociálna demokracia a to je už podstatne viac písmen, ale Jano odmietol toto tvrdenie zapísať, lebo by sa mu nevošlo nielen do krížovky samotnej, ale ani do celých novín. Krížovku by musel rozšíriť o „odškodnenie klientov nebankovývh subjektov, diaľnicu do Košíc v roku 2010, emisie predané za pusu, Baštrnáka, Počiatkovu jachtu v Monaku a jeho a smerácky Tipos, nástenkový tender, Vážneho diaľničné mýto, Tomanovej sociálne podniky, Kaliňákovu štátnu cestovku na lety vládnym špeciálom do Vietnamu, Ficovu fľašku Coca-coly v gorilom brlohu a nespočet ďalších a ďalších podvodov, ktoré dokázala táto sociálna demokracia(Imro sa vždy tak mohutne a schuti smeje, keď počuje tento krycí názov mafie, že my nikdy neodoláme a pridávame sa hurónskym rehotom k nemu) napáchať počas svojej existencie.

Utorok. Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská podala demisiu. Imro povedal, že jej je škoda, lebo je nielen pekná, ale aj múdra. Ale asi aj trochu naivná, lebo ak si myslela, že zabráni smerákom v jej rezorte kradnúť, to je to isté, ako by africký šéfkuchár ľudožrútov z džungle chcel naučiť svojich stravníkov na brokolicu.

Streda. Američania oznámili, že Kočnera a jeho firmy pridali na Magnitského zoznam a tým sa ako prvý Slovák na tomto zozname zapísal do análov a dostal sa aj priamo do análu, ako nám vysvetlil náš tímlíder pre ekonomiku Ďuro. Karol povedal, že jemu by bolo aj tak jedno, ak by ho Američania sankcionovali, lebo on kreditku nepoužíva z prostých a praktických dôvodov, ktoré nám však odmietol vysvetliť. Tak sme všetci tipovali, že asi zabudol pin-kód…

Na súde v Pezinku začalo súdne konanie s Tiborom Rostasom pre trestný čin hanobenia národa a podobných „láskyplných“ skutkov. Na súd ho privezol autobus Harabiňák aj s jeho pohoničom Harabinom. A súčasne ho doprevádzal fanklub, ktorého IQ dosiahlo neuveriteľnú hodnotu 175 bodov!. Takže v priemere to bolo asi 15 na osobu, čo je tesne pod úrovňou automatickej práčky. Karol  navrhol, aby ďalšie pojednávanie bolo tiež v Pezinku, ale na inom mieste. Na Cajle. Aby sa vraj Rostasovým fanúšikom a fanynkám vytvorili vhodné podmienky na povzbudzovanie. Hlavného pohoniča Harabiňáka navyše poskytla drobná mrzutosť, lebo napriek svojmu predvolebnému kvíčaniu o právnom štáte a boji za vládu zákona bol prvý z politických strán, ktorému prišli na účet peniaze v rozpore so zákonom. Presnejšie vďaka porušenie zákona. A on ich musel nasr…ý(nasrdený) vrátiť odosielateľovi.

Štvrtok. Ex-premiér Fico sa posťažoval, že po chodbách Špeciálnej prokuratúry sa šíria reči, že ho treba za každú cenu zatvoriť. Imro sa iba nechápavo zamyslel a riekol: U nás to hovorí celý činžiak a nikto na tom nevidí nič čudné…

Piatok. Policajti zadržali a obvinili dvoch najznámejších magorov na Slovensku. Údajného novinára Daňa a neúdajného psychopata Vaskyho. Oboch za trestný čin nebezpečného vyhrážania a podobných „ľudomilných“činov. Daňov obhajca Michal Mandzák, známy už všeobecne ako dvorný právny zástupca vagabundov typu Kočner, pochopiteľne s obvinením nesúhlasí. Asi si myslí, že vyhrážať sa niekomu umlátením roxorovou tyčou je u nás natoľko bežné, že ho ani neperkvapí, keď s prekvapením zistí, že ho niekto práve týmto náradím zdemoluje trebárs na ulici.

Sobota. Tieňový premiér Pellegrini tvrdí, že 11. miesto pre Blahu na kandidátke Smeru je zdravý balans. Tak sme sa zhodli, že zdravý balans sa zďaleka nerovná zdravý rozum. Jano povedal, že keď je už Luboš balansom, tak porno film je umelecké dielo a obcovanie s kozou je prejav lásky k zvieratám. Toto jeho hodnotenie sme prijali bez diskusie. A bez balansu.

Nedeľa. Majte sa ako chcete. My sa máme zle, lebo krčmu nám otvoria až o 12…

Ako sa z tieňového Pellegriniho stáva originálny Fico.

13.01.2020

Ruky hore, gate dole! Ideme cez mesto! Toto bola naša detská riekanka, keď sme sa hrali na Nemcov a partizánov. Nemci boli zajatci, ktorých sme hnali cez mesto a v našich "partizánskych" predstavách viac »

Ako Robert Fico ďakoval mafii.

12.01.2020

A nie je to tak dávno. Dá sa povedať že sa to odohralo včera, najneskôr predvčerom. Keď Monika Jankovská, bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti(!), dostala pri potupnom odchode viac »

Generálna prokuratúra smeruje do exekúcie. Neuhradila faktúru za plyn.

01.12.2019

"Ak sa potvrdí, že vražda novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky bola motivovaná pomstou mafie za jeho články, rozpútam tu peklo"! Toto je voľný citát výroku generálneho prokurátora Jaromíra viac »

USA / armáda / vojak /

Pri raketovom útoku Iránu sa zranilo 34 amerických vojakov

24.01.2020 21:04

Vojakom bol diagnostikovaný otras mozgu alebo traumatické poranenie mozgu.

súd / polícia / policajt / policajti /

Češka, ktorú našli v bratislavskom byte v zlom zdravotnom stave, zomrela

24.01.2020 20:49

Ženu po nájdení previezli do nemocnice s poruchou vedomia.

zuzana čaputová,

Prezidentka Čaputová pozvala izraelského prezidenta na návštevu SR

24.01.2020 20:36

Slovenská prezidentka sa na stretnutí s Rivlinom rozprávala predovšetkým o dôležitosti pamätať si históriu a o hodnotách.

Lászlo Sólymos

Demisia Sólymosa už bola doručená do prezidentského paláca

24.01.2020 20:16

Minister Sólymos podal demisiu po tom, ako sa v stredu zapojil v ázijskej reštaurácii v Bratislave do roztržky