Založ si blog

Sú členovia disiplinárneho senátu Súdnej rady spolupáchatelia Jankovskej, alebo musia vrátiť diplomy? Alebo oboje?

Neuveriteľné, čo všetko je možné v slovenskom súdnictve, resp. v jeho časti. Disciplinárny senát strčil hlavu do piesku v prípade bývalej štátnej tajomníčky Jankovskej. Vraj a teraz sa skutočne hlboko nadýchnite! „!Novo oznámenou prekážkou využitia ich kompetencie už nie na zisťovanie previnení, ale priamo na uplatnenie zodpovednosti sudcu za previnenie je zásada trestného konania nebyť dvakrát potrestaný za ten istý skutok. A preto je vraj v tomto prípade na mieste opatrnosť pri využití oprávnenia podať disciplinárny návrh voči sudcom, aby sa nestalo, že po právoplatnom rozhodnutí disciplinárneho súdu by už za ten istý skutok títo sudcovia nemohli byť súdení a odsúdení v neskoršom trestnom konaní“.Presne takto to vyhodnotila bývalá ombudsmanka Jana Dubovcová Tento postoj členov senátu svedčí buď o absolútnej neznalosti práva, alebo má úplne iný, skrytý význam. K tomu však neskôr. Disciplinárne konanie voči sudcovi totiž nie je konaním trestným v zmysle trestného práva, ale opakujem, disciplinárnym! Ak toto sudcovia nechápu, mali by ukončiť nielen svoje členstvo v onom senáte, ale aj v justícii ako celku. Toto by ich muselo diskvalifikovať aj z pozície podnikového právnika JRD Dolné Trubirohovce. Podľa takéhoto názoru by sa totiž mohli udiať neuveriteľné veci. Opitý vodič zabije chodca. Príde polícia a dá mu pokutu 500,.€ a odoberie mu navždy vodičský preukaz. Keďže bol už potrestaný, prokurátor nepodá obžalobu za usmrtenie z nedbanlivosti, lebo veď už bol potrestaný! A dva razy za ten istý skutok nemôže byť podľa sudcov disciplinárneho senátu odsúdený! Že je to zvrhlosť a hlúposť? Samozrejme že je! Ale práve takto argumentuje disciplinárny senát!

V skutočnosti sa tu hrá o niečo úplne iné. O premlčanie lehoty, počas ktorej môžu Jankovskú disciplinárne riešiť. Lehotu nechajú márne uplynúť, čím nechajú Jankovskej otvorené dvoje dvere. Buď stihne odísť sama z justície aj so všetkými výhodami, alebo sa spoliehajú na nekonečné konanie v trestnej veci, kde už nebude Jankovská pod priamym tlakom hroziaceho vyhadzovu. A ak by sa aj zjavne blížilo jej odsúdenie, stále má možnosť odísť aj so všetkými výhodami sama, až do vynesenia právoplatného rozsudku.

Takže ak toto neprekáža Súdnej rade, musí to začať prekážať ministrovi spravodlivosti. A čím skôr. Lebo v opačnom prípade ho môže Disciplinárny senát priamo kooptovať za člena!

Česi nám vydajú Majského. Majú však jednu podmienku.

13.08.2020

Plenárne zasadnutie v našej krčme, kde sme hodnotili triezvym pohľadom, no dobre, iba pohľadom na udalosti minulých dní, sme začali voľbou nášho hovorcu. Motivovali nás k tomu 2 veci. Snaha ísť s dobou a ten druhý bol zase úplne praktický. Za hovorcu sme si totiž zvolili Paliho, ktorý koktá. Takže keď mu niekto volá a chce o nás nejakú informáciu v zmysle infozákona, [...]

Strana Vlasť sa nevymyká z podvodov iných „vlastencov“.

21.07.2020

„Takže Vlasť ste nasmerovali do likvidácie, pani Žatková“, dal by sa parafrázovať večný výrok z Dobrého vojaka Švejka. Strana bývalého predsedu Najvyššieho súdu Štefana Harabina sa pohla tam, kde sa to dalo očakávať od jej vzniku. Do likvidácie. A presne spôsobom, ktorý je typický aj pre iné podvodné projekty. S pôžičkami a dlžobami, ktoré už nikto [...]

Fico sa na sneme rozhodol pre spoločenstvo so zločincami.

19.07.2020

Taký je jeden z odkazov včerajšieho snemu Smeru, vraj sociálnej demokracie. Ale k tomu neskôr. Resumé snemovania znie, že okrem novozvolených podpredsedov sa vlastne nič neudialo. A keďže vieme, že voľba funkcionárov Smeru je rovnako demokratická, ako voľba generálneho tajomníka komunistickej strany Severnej Kórei, mohli si účastníci zájazdu ušetriť čas a voliť mali z [...]

Testovanie / Covid-19 / Koronavírus /

Otestujú školákov v Ľubovni aj v trnavskej škole Matovičových dcér

05.12.2020 08:31

Niektoré školy na Slovensku sa cez víkend zapoja do testovania žiakov, ich zákonných zástupcov a zamestnancov školy.

koronavírus, Filadelfia

ONLINE: Koronavírus sa zúrivo šíri, 628-tisíc nakazených za deň

05.12.2020 08:30, aktualizované: 08:58

Koronavírus sa stále veľmi rýchlo šíri. Za jeden deň pribudlo 628-tisíc nakazených a celkovo je ich vo svete viac ako 64 miliónov.

Joe Biden

Bidenove víťazstvo oficiálne potvrdili v Kalifornii, má už dostatok hlasov

05.12.2020 06:50

Joe Biden získal v Kalifornii 55 hlasov voliteľov a celkovo tak 279. Presiahol tým potrebnú hranicu 270 hlasov voliteľov a porazil tak Donalda Trumpa.

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda, počúvajte Pravdu

Kollárovci zlomili Matoviča v prospech Žilinku. Odkiaľ vietor fúka?

05.12.2020 06:00

Príde pred Vianocami tvrdý lockdown? Alebo bude pod názvom „prirodzený vianočný“, ako hovorí minister Jaroslav Naď (OľaNO)?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 1234696x
Priemerná čítanosť článkov: 4506x

Autor blogu

Kategórie