Založ si blog

„Smrteľný hriech“ prezidentky Zuzany Čaputovej.

„Národná hrdosť a patriotizmus sa buduje na nenávisti, izolácii a homofóbii“ …

Tento jej výrok, považovaný mnohými za neuveriteľne urážlivý, sa stal témou niektorých blogerov a pochopiteľne diskutujúcich anonymov. Odznel na konferencii Globsec a jeden z blogerov ho nazval neuveriteľne hlúpym a urážlivým. Hneď ho veľkým myšlienkovým oblúkom dokázal pretransportovať do folklórnych slávností, kde vystupujú stovky, tisícky účinkujúcich a prezidentke vložil do úst slová, ktoré nikdy nevyslovila. Vraj týmito slovami urazila všetkých folkloristov a všetkých považuje za homofóbov. Pritom pravda je úplne, ale úplne iná. Prezidentka Zuzana Čaputová nikoho z nich takto nenazvala a som si úplne istý, že to nemá ani nikdy v budúcnosti v úmysle. Proste reagovala na dnešnú situáciu nielen na Slovensku, ale vlastne v celom svete, keď sa najväčší odroni stavajú do pozície „ochrancov národných hodnôt“. Jediné čo pritom dokážu ochraňovať je ich vlastný a osobný prospech a cez „lásku k národu“tunelovať eurofondy, vykrádať zdravotníctvo, železnice, či čokoľvek, čo im prinesie hmotný a finančný efekt. Im osobne. Z nie tak dávnej a krvavej histórie si pamätáme, že najväčší zločinci v históii ľudstva sa najradšej skrývali za národ, ako to predviedol Hitler v Nemecku, Miloševič v bývalej Juhoslávii, či za robotnícku triedu, ako to dokázali Lenin, Stalin, alebo Pol Pot. Prípadne za vieru, ako to predviedlo množstvo úchylov bez ohľadu na to, akého vierovyznania boli. V skutočnosti verili totiž iba moci a peniazom. Človeku je mdlo, keď vidí, ako chlapíci v zelených tričkách bľačia na uliciach o kresťanstve, človeku je nevoľno, keď kovaní komunisti hovoria o kresťanskom Slovensku, človeku je na výplach žalúdka, keď zlodeji s kontami napchatými nakradnutými peniazmi bľakocú o národe a jeho záujmoch, ktoré sa vraj podujali chrániť. Poznám chlapíka, ktorý brble denno denne o krásach nášho Slovenska, aby potom kľudne vyhodil pri ceste vrece plné odpadkov. Poznám tiež ďalšieho, ktorý sa bije do svojej „národnej“ hrude tak mohutne, že ak vydrží v tomto tempe ešte pol roka, bude musieť ísť na transplantáciu srdca. A medzi trepaním sa na aortu dokáže postaviť čiernu stavbu na pozemku, ktorý mu ani náhodou nepatrí. Poznám „národovcov“, ktorý Štefana Krčméryho pokladajú za prvého majiteľa slovenskej krčmy, Pavla Országha Hviezdoslava za hvezdára z Hurbanova, alebo Vavra Šrobára za výrobcu šroubov. Poznám „roduverného“kresťana, ktorý nevie vymenovať ani 2 zo 7 sviatostí a poznám aj chlapíka, ktorý tvrdí, že najdrahšie miesto v jeho srdci patrí Slovensku, pričom nevie ani to, koľko má okresov a kto je autorom našej hymny. Takže presne týchto „národovcov a kresťanov“mala na mysli prezidentka Zuzana Čaputová. Nie tých, ktorí dokážu rozpútať búrku radosti a nadšenia na festivaloch vo Východnej, Myjave, či Podpoľaní. Tých si váži rovnako ako my všetci, ktorí na ne chodíme. Lebo oni svoj vzťah k národu a jeho tradíciám neviažu na ukradnuté eurofondy, vytunelované fabriky a vydrancované lesy. Viažu ho na svoje srdcia.

Ak teda niekto tvrdí, že ich urazila, podsúva nám lož.

 

Česi nám vydajú Majského. Majú však jednu podmienku.

13.08.2020

Plenárne zasadnutie v našej krčme, kde sme hodnotili triezvym pohľadom, no dobre, iba pohľadom na udalosti minulých dní, sme začali voľbou nášho hovorcu. Motivovali nás k tomu 2 veci. Snaha ísť s dobou a ten druhý bol zase úplne praktický. Za hovorcu sme si totiž zvolili Paliho, ktorý koktá. Takže keď mu niekto volá a chce o nás nejakú informáciu v zmysle infozákona, [...]

Strana Vlasť sa nevymyká z podvodov iných „vlastencov“.

21.07.2020

„Takže Vlasť ste nasmerovali do likvidácie, pani Žatková“, dal by sa parafrázovať večný výrok z Dobrého vojaka Švejka. Strana bývalého predsedu Najvyššieho súdu Štefana Harabina sa pohla tam, kde sa to dalo očakávať od jej vzniku. Do likvidácie. A presne spôsobom, ktorý je typický aj pre iné podvodné projekty. S pôžičkami a dlžobami, ktoré už nikto [...]

Fico sa na sneme rozhodol pre spoločenstvo so zločincami.

19.07.2020

Taký je jeden z odkazov včerajšieho snemu Smeru, vraj sociálnej demokracie. Ale k tomu neskôr. Resumé snemovania znie, že okrem novozvolených podpredsedov sa vlastne nič neudialo. A keďže vieme, že voľba funkcionárov Smeru je rovnako demokratická, ako voľba generálneho tajomníka komunistickej strany Severnej Kórei, mohli si účastníci zájazdu ušetriť čas a voliť mali z [...]

polícia, zatknutie

Božie mlyny, Očistec, Judáš. Polícia nemilosrdne, ako starozákonný boh

03.12.2020 07:45

Po rokoch zhovievavosti v štýle „skutok sa nestal“ chce polícia radšej pôsobiť ako starozákonný boh - nemilosrdne a bez zľutovania.

koronavírus, vakcína, Pfizer a BioNTech

ONLINE: Pandémia sa nekončí, očkovanie pribrzdí COVID-19 až po mesiacoch

03.12.2020 07:00, aktualizované: 07:28

Prudký nárast covidových infekcií bude pokračovať ešte mesiace, aj keď sa bude proti nim očkovať. Podľa WHO nebude vakcín dostatok na ich zabrzdenie.

matovič testovanie test

Matovič ide testovať školu, kam chodia jeho dcéry

03.12.2020 07:00

Berie to do vlastných rúk. Premiér chce pilotne otestovať školu, do ktorej chodia jeho dcéry. Jej spoluvlastníkom je majiteľ firmy, ktorá dodala antigénové testy na plošné testovanie.

Marihuana

Úrad OSN vyradil marihuanu zo zoznamu najnebezpečnejších drog

03.12.2020 06:30

Komisia OSN pre narkotiká vyradila marihuanu zo zoznamu najnebezpečnejších drog, na ktorom figurujú aj heroín a syntetické opioidy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 1234305x
Priemerná čítanosť článkov: 4505x

Autor blogu

Kategórie