Založ si blog

Putin sa stretol so sexuálnym predátorom.

Týmito slovami odštartoval Imro v našej krčme prehľad udalostí uplynulých dní. Teda tých, ktoré sme zažili a navyše sme si ich prípadne aj pamätali, lebo vzhľadom na panujúce horúčavy sme sa mohutne venovali odporúčaniam lekárov v oblasti dodržiavania pitného režimu. Proste sú veci, v ktorých je rada lekárov nad zlato!

Išli sme teda na to v obrátenom garde a zčali sme hodnoť najčerstvejšie udalosti. Vladimír Putin sa stretol v Ríme s bývalým talianskym premiérom Silviom Berlusconim, ktorého označil za svojho skvelého priateľa. Silvio je, okrem množstva iných charizmatických vlastností známy aj tým, že by podľa Imra po….., oné, oklátil aj elektrickú zásuvku, keby nekopala. Ak odhliadneme bežné táranie dvoch skvelých kamarátov o nezmyselnosti sankcií proti Rusku, už sme sa nedozvedeli nič nové. Navyše Jano povedal, že nie tak dávno Vladimír Vladimírovič vyhlásil, že sankcie Rusku neškodia, naopak, vyburcovali k zvýšenej aktivite jeho vedecký výskum a ekonomickú výkonnosť v tejto krajine. Takže ak by sankcie zrušili, až vtedy by to Rusku uškodilo. A keďže nikto z nás nechce Rusku škodiť, jednomyseľne sme odhlasovali ich zachovanie. Proti tomu bol iba Einstein, ale keďže ten má podľa nás veľký mozog v rozmere malého a malý vôbec nemá, tak sme jeho hlas hodili rovno do koša, ako hodili podľa Harabína volebné komisie v prezidentských voľbách možno aj 300 000 hlasov, ktoré mali pripadnúť jemu.

V Bruseli sa rodí nové vedenie EU a krajiny V4 nesúhlasili ako tradične so žiadnym predloženým návrhom, takže napokon sa do vedenia dostali ľudia, ktorých síce nepodporovalo toto čudesné zoskupenie, ale aspoň sa Pellegríni, Babiš, Orbán a Morawiecki mohli prezentovať ako víťazi. Pritom bývalý boxer Zoli tvrdí, že to je také víťazstvo, ako keď bitkár povie, že v krčme takú tresol sánkou o súperovu päsť, až si ju zlomil! Tú sánku.

Denisa Saková chce meniť za stámilióny € rodné čísla, ktoré nikomu neprekážajú. Jožo povedal, že je to celé úplná sprostosť, lebo ak ho jeho žena nevie nájsť po týždňovom ťahu podľa rodného čísla, neverí, že ho nájde podľa Sakovej identifikačného čísla za 200 miliónov €. A dopadne to tak, že ho nenájdu ani podľa tých Sakovej znakov a hlavne nikto už nenájde ani tých 200 miliónov. A že proste je Sakovej to ministerské sako asi tak o 3 čísla väčšie…

Andrej Danko sa už ako tradične vybral do Ruska, tentokrát do Tatarstanu a doniesol odtiaľ, ako tiež už tradične, sľuby v hodnotách stámiliónov €. Paľo povedal, že keby Andrej zapol na vyššie obrátky, mohlo byť tých sľubov z Ruska aj za miliardy €. Ani by sa nezmestili do vládneho špeciálu. Ďuso zabrblal, že Danko bol v Rusku asi tisíc razy a je na šľak trafenie, že sa mu odtiaľ vždy podarilo aj vrátiť. Tu sa však Andreja zastal Fero ktorý povedal, že sa určite vracia preto, aby mohol vyplatiť robotníkov z Lesostavu Revúca, ktorých jeho rodina po privatizácii tejto firmy akýmsi nedopatrením vyplatiť zabudla.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu oznámil, že niektorí námorníci z ruskej jadrovej ponorky, ktorá sa potopila v Barentsovom mori, sú nažive. Karol sa na chvíľu zamyslel a hĺbavo povedal : Zatiaľ.

Poslanci Radovan Baláž (SNS), Pavol Goga (Smer) a Ľuboš Blaha (Smer)odleteli súkromným lietadlom do Štrasburgu na parlamentné zasadanutie Rady Európy, na ktorom boli vrátené Rusku hlasovacie práva v tejto inštitúcii. Jano tvrdí, že nikto nevie, kto to lietadlo platil, ale on má tušáka, že faktúra bola písaná v azbuke a vyplatená v rubľoch. Jano je kamionista a bol dosť nasr…., nasrdený, lebo on keď vraj bol v Štrasburgu, pozrel si aj starobylý hrad, v ktorom je väznica aj hladomorňa. A štve ho, že tieto dva veľmi pôsobívé objekty neponúkol aspoň na rok naším poslancom kastelán tejto francúzskej národnej pamiatky.

Nič závažnejšie sa už neudialo a v najbližších dňoch ani neudeje, lebo polovica z nás je už týždeň po dôchodku a druhá polovica týždeň pred ním…

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

10.10.2019

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní. 1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil viac »

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

08.10.2019

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej viac »

Splodil ju Harabin, adoptoval si ju Smer. Monika Jankovská.

05.10.2019

Hovorí sa, že akýkoľvek slabý štát je silnejší, ako akákoľvek silná mafia. Zdá sa, že toto tvrdenie vôbec nemusí platiť absolútne. Najmä ak sa vlastníctvom mafie stal samotný štát.Nie viac »

Ukrajina / vojak /

Plán na stiahnutie ťažkých zbraní na východe Ukrajiny zostal na mŕtvom bode

15.10.2019 20:28

Zástupcovia separatistov, Ukrajiny a Ruska v kontaktnej skupine totiž nenašli na utorňajšom kole rozhovorov v bieloruskej metropole Minsk spoločnú reč.

Rumunsko parlament vláda nedôvera vyslovenie

Rumunský prezident poveril lídra opozičnej strany zostavením novej vlády

15.10.2019 19:30

Stalo sa tak po tom, čo parlament minulý týždeň vyslovil nedôveru vláde vedenej sociálnodemokratickou premiérkou Vioricou Dancilaovou.

Gábor Gál / minister spravodlivosti /

Začne Gál disciplinárky voči sudkyniam?

15.10.2019 19:00

Sudkyne Jankovská a Maruniaková čelia podozreniam, že v súdnych sporoch konali v prospech Mariana Kočnera, ktorý je obvinený z viacerých ekonomických trestných činov a objednávky vraždy.

Euro, peniaze, bankovky

Slovenská ekonomika bude rásť len o 2,6 %, prognózuje MMF

15.10.2019 17:48

Slovenská ekonomika podľa predpovede Medzinárodného menového fondu (MMF) v tomto roku reálne posilní iba o 2,6 percenta.