Založ si blog

Volebný súboj v našej krčme vstúpil do záverečnej fázy!

K celej udalosti sme sa postavili po rozhodnutí nášho predsedníctva netradičným spôsobom. Vylúčime tých, ktorých nejdeme voliť. Einstein ako prvý v diskusii navrhol, že prvú by sme mali vylúčiť dámu, lebo jej kampaň vraj financovala istá mimovládka. Ďuso povedal, že to nie je možné, lebo on ako bývalý uličný predseda HZDS si pamätá, že žiadne financie nemohli ísť mimo Vladka! Einstein bol z toho namrzený a začal protestovať, ale keď Karol pootvoril ľavé oko a pozrel ním na predkladateľa návrhu, ten hneď zmĺkol. Pamätá si beťár, ako to bolo pred 5 rokmi, keď sa s Karolom pochytil kvôli Kiskovi, ktorého označoval za všetko možné, len nie za princa na bielom koni. Keď ani na tretie výhražné Karolove zavrčanie neprestal, Karol ho nakopal do…. Proste Einstein mohol týždeň piť v krčme pri pulte iba na stojáka. Ako druhý prišiel na rad Maroš. Imro tvrdí, že je to veriaci kresťan, katolík, komunista, jehovista, marxista, aj srandista. Proste všetko čo si len volič môže vybrať. Z takejto širokej ponuky sme však ostali zaskočení a prestali sme sa v tom orientovať. Tak sme jeho voľbu vylúčili, lebo ako navyše povedal Jaro, „ten keď keď vycerí ten svoj úprimný politický úsmev, má sám v ústach viac zubov, ako my všetci v krčme dohromady“. Na rad prišiel Marián, lebo je je proslovenský, prokresťanský, proruský a je navyše skvelý rétor. Jeho voľbu navrhol Pišta, lebo po prvé, robil rok v Rusku na výstavbe plynovodu Orenburg a po druhé nám odprisahal, že počul Mariana povedať 10 razy za sebou“a tie vtáky z toho tŕnia frnk, brnk, do druhého tŕnia“. Orenburg sme mu uverili, ale s tou riekankou sme boli na pochybách. Napokon z neho vyšlo, že ju naozaj Marián povedal 10 razy, ale za desať rokov… Štefan nám zostal ako čierny kôň súťaže na koniec. Jožo tvrdil, že sa mu veľmi páči, lebo ako sudca vie najlepšie, aký potrebný je právny štát. Imro mal zase tie svoje pindy a povedal, že ak chce niekto právny štát, nemôže voliť Štefana, lebo inak je nesvojprávny a právny štát je nesvojprávnemu človeku úplne zbytočný. Do diskusie sa výnimočne zapojil Fero, ktorého prezývame aj Guľomet, lebo kadencia jeho viet je asi 10 za rok. V ruke žmolil Štefanov predvolebný plagát a mrmlal : „Na cigarety vedia vytlačiť, že spôsobujú rakovinu. A na tento plagát prečo nevytlačili, že ak sa budeme riadiť vo volebnej miestnosti jeho návodom na použitie, spôsobí nám 5 ročnú nevoľnosť, grcanie a hnačky“?

Po tomto diskusnom maratóne sme sa dohodli, že to dáme na tú dámu. Okrem toho, že je múdra a pekná, hovorí tak že jej dokonca aj rozumieme. Einstein brblal, že on sa necíti byť viazaný rozhodnutím predsedníctva, ale nerobíme z toho žiadne závery, lebo on  niekedy ani necíti, že  potreboval odísť na potrebu už pred hodinou.

 

 

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

10.10.2019

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní. 1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil viac »

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

08.10.2019

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej viac »

Splodil ju Harabin, adoptoval si ju Smer. Monika Jankovská.

05.10.2019

Hovorí sa, že akýkoľvek slabý štát je silnejší, ako akákoľvek silná mafia. Zdá sa, že toto tvrdenie vôbec nemusí platiť absolútne. Najmä ak sa vlastníctvom mafie stal samotný štát.Nie viac »

Ukrajina / vojak /

Plán na stiahnutie ťažkých zbraní na východe Ukrajiny zostal na mŕtvom bode

15.10.2019 20:28

Zástupcovia separatistov, Ukrajiny a Ruska v kontaktnej skupine totiž nenašli na utorňajšom kole rozhovorov v bieloruskej metropole Minsk spoločnú reč.

Rumunsko parlament vláda nedôvera vyslovenie

Rumunský prezident poveril lídra opozičnej strany zostavením novej vlády

15.10.2019 19:30

Stalo sa tak po tom, čo parlament minulý týždeň vyslovil nedôveru vláde vedenej sociálnodemokratickou premiérkou Vioricou Dancilaovou.

Gábor Gál / minister spravodlivosti /

Začne Gál disciplinárky voči sudkyniam?

15.10.2019 19:00

Sudkyne Jankovská a Maruniaková čelia podozreniam, že v súdnych sporoch konali v prospech Mariana Kočnera, ktorý je obvinený z viacerých ekonomických trestných činov a objednávky vraždy.

Euro, peniaze, bankovky

Slovenská ekonomika bude rásť len o 2,6 %, prognózuje MMF

15.10.2019 17:48

Slovenská ekonomika podľa predpovede Medzinárodného menového fondu (MMF) v tomto roku reálne posilní iba o 2,6 percenta.