Založ si blog

Volebný súboj v našej krčme vstúpil do záverečnej fázy!

K celej udalosti sme sa postavili po rozhodnutí nášho predsedníctva netradičným spôsobom. Vylúčime tých, ktorých nejdeme voliť. Einstein ako prvý v diskusii navrhol, že prvú by sme mali vylúčiť dámu, lebo jej kampaň vraj financovala istá mimovládka. Ďuso povedal, že to nie je možné, lebo on ako bývalý uličný predseda HZDS si pamätá, že žiadne financie nemohli ísť mimo Vladka! Einstein bol z toho namrzený a začal protestovať, ale keď Karol pootvoril ľavé oko a pozrel ním na predkladateľa návrhu, ten hneď zmĺkol. Pamätá si beťár, ako to bolo pred 5 rokmi, keď sa s Karolom pochytil kvôli Kiskovi, ktorého označoval za všetko možné, len nie za princa na bielom koni. Keď ani na tretie výhražné Karolove zavrčanie neprestal, Karol ho nakopal do…. Proste Einstein mohol týždeň piť v krčme pri pulte iba na stojáka. Ako druhý prišiel na rad Maroš. Imro tvrdí, že je to veriaci kresťan, katolík, komunista, jehovista, marxista, aj srandista. Proste všetko čo si len volič môže vybrať. Z takejto širokej ponuky sme však ostali zaskočení a prestali sme sa v tom orientovať. Tak sme jeho voľbu vylúčili, lebo ako navyše povedal Jaro, „ten keď keď vycerí ten svoj úprimný politický úsmev, má sám v ústach viac zubov, ako my všetci v krčme dohromady“. Na rad prišiel Marián, lebo je je proslovenský, prokresťanský, proruský a je navyše skvelý rétor. Jeho voľbu navrhol Pišta, lebo po prvé, robil rok v Rusku na výstavbe plynovodu Orenburg a po druhé nám odprisahal, že počul Mariana povedať 10 razy za sebou“a tie vtáky z toho tŕnia frnk, brnk, do druhého tŕnia“. Orenburg sme mu uverili, ale s tou riekankou sme boli na pochybách. Napokon z neho vyšlo, že ju naozaj Marián povedal 10 razy, ale za desať rokov… Štefan nám zostal ako čierny kôň súťaže na koniec. Jožo tvrdil, že sa mu veľmi páči, lebo ako sudca vie najlepšie, aký potrebný je právny štát. Imro mal zase tie svoje pindy a povedal, že ak chce niekto právny štát, nemôže voliť Štefana, lebo inak je nesvojprávny a právny štát je nesvojprávnemu človeku úplne zbytočný. Do diskusie sa výnimočne zapojil Fero, ktorého prezývame aj Guľomet, lebo kadencia jeho viet je asi 10 za rok. V ruke žmolil Štefanov predvolebný plagát a mrmlal : „Na cigarety vedia vytlačiť, že spôsobujú rakovinu. A na tento plagát prečo nevytlačili, že ak sa budeme riadiť vo volebnej miestnosti jeho návodom na použitie, spôsobí nám 5 ročnú nevoľnosť, grcanie a hnačky“?

Po tomto diskusnom maratóne sme sa dohodli, že to dáme na tú dámu. Okrem toho, že je múdra a pekná, hovorí tak že jej dokonca aj rozumieme. Einstein brblal, že on sa necíti byť viazaný rozhodnutím predsedníctva, ale nerobíme z toho žiadne závery, lebo on  niekedy ani necíti, že  potreboval odísť na potrebu už pred hodinou.

 

 

Zlatá rybka zo Smeru nám ide splniť tri želania.

18.02.2020

Keďže sa tak má udiať až dnes, my sme smerákov v našej krčme o niečo predbehli. S týmto nápadom prišiel bezdomovec Karol a hneď ako nám ho oznámil, všetci sme padli do kolien a traja o viac »

Ak je prezidentka Zuzana Čaputová z pezinskej skládky, Fico je z politickej kafilérie.

14.02.2020

"Pani excelencia zo skládky pezinskej nech sa rozhodne, čo urobí". Odkaz Roberta Fica prvej dáme a ústavnému činiteľovi číslo 1 Slovenskej republiky, už prerazil dno smeráckej žumpy. Vlastne viac »

A všetkým chlapom bude stáť! Sľúbila vláda!

13.02.2020

S touto senzačnou správou rozrazil dvere na našej krčme Einstein a valil sa rovno k pultu. "Veď som vám vravel, tupci, že Robo na nás nezabudne". To sme sa dosť preľakli, lebo sme si mysleli, viac »

väznica, väzenie, basa, Leopoldov, väznica v Leopoldove,

Kde by mohli Kočner s Ruskom sedieť?

28.02.2020 00:00

Pavol Rusko a Marian Kočner by si svoje tresty mali odpykať v zariadení s najvyšším stupňom stráženia. Kde také väzenia sú?

sýria, idlib, výbuch

Turecko otvára sýrskym utečencom cestu do Európy

28.02.2020 00:00

Turecko už nebude zastavovať sýrskych utečencov, ktorí sa snažia dostať do Európy.

Izrael / Benjamin Netanjahu /

Netanjahu sa chce zapáčiť izraelským Arabom

27.02.2020 22:17

Predčasné parlamentné voľby sa v Izraeli budú konať 2. marca.

Pažiť

Banskobystričan skoro zrazil policajta

27.02.2020 21:36

Po niekoľkých hodinách bol 21-ročný muž v ich rukách polície.