Založ si blog

Štartér Pellegrini.

Počúvať novoročný prejav ešte stále vlastne nového slovenského premiéra nebol síce zážitok do budúcich dní a už vôbec nie do celého nového roka, ale niečo sme sa len predsa dozvedeli. Skúša konať v prostredí Smeru pomerne autonómne, nezávisle na jeho verchuške.. Aj keď treba jedným dychom dodať, že zatiaľ iba vo verbálnej rovine.A druhým dychom zase môžeme doplniť, že to pri tej verbálnej autonómnosti s veľkou pravdepodobnosťou aj dlho ostane. Na tú politickú nemá ani rozmer, ani politický výtlak, ale predovšetkým sponzorov.Zatiaľ.

Rozprávanie o tom, že vražda novinára a jeho priateľky postavila na Slovensku Berlínsky múr je možno pre poslucháčov zapamätateľná floskula, ale nič nemení na skutočnosti, že dôvodne podozriví sú z nej ľudia, roky napojení práve na Pellegríniho Smer. Stranu, ktorá ho povila. Stranu, ktorej nominanti sa v štátnych funkciách zoskupili do útvarov, ktoré Trestný zákon nazýva organizovaná zločinecká skupina. Presnejšie organizované zločinecké skupiny. Od východu na západ, od severu na juh a opačne. Pellegrini by sa dnes rád staval do pozície akéhosi zjednocovateľa národa. Národa, ktorý je vraj rozdelený Berlínskym múrom. Chce váľať múr, ktorý však vystavali jeho vlastní smeráci so svojimi pucflekmii z SNS a Mostu. Miesto „búrania múru“ by nám radšej nám mal vysvetliť ako to myslel so svojimi nezmyslami typu „protiruské sankcie škodia Slovensku“, alebo ako pasoval do pozície „protislováka“europoslanca Štefanca, ktorý vraj priviedol na Slovensko skupinu europoslancov, aby Slovensku škodili. Tí pritom nerobili nič iné, iba si plnili svoje povinnosti, vyplývajúce z ich mandátu a pýtali sa na rabovanie eurofondov,  ktoré páchali a páchajú (nielen)na východe smerácki kápovia.

Pellegrini sa nás dnes snaží presviedčať, že on s tým, čo bolo a je zlé, zhnité a smrduté v tradičnom Smere, nemá nič spoločné. Že on bol iba „akože“smerákom. Kto chce nech mu uverí, ale kto nechce, stačí aby si spomenul na 90 roky, keď v čase mečiarizmu na Slovensku vládla mafia. Jej bossovia mali zaujímavých poskokov. Volali ich štartéri. Úlohou štartéra bolo spustiť motor na aute predtým, ako si doň sadol najvyšší kápo. Bolo to z jednoduchého dôvodu. Grázli si radi nechávali navzájom v rámci konkurenčného boja v autách ako pozdravy výbušné systémy. Tie explodovali obyčajne po otočení kľúčika. Štartéri boli testovací panáci. Nezapájali sa priamo do aktivít akou bolo vyberanie výpalného, či predaja drog, ani žiadnej inej „podnikateľskej“činnosti klanu. Niektorí z nich neprežili, iní áno.  Tí druhí si neskôr otvorili vlastné živnosti, ktoré už nemali s organizovaným zločinom až tak veľa spoločného. A ak aj niečo, iba okrajovo.

Pellegrini robil niekoľko rokov v Smere štartéra. A dnes by si chcel otvoriť vlastnú, na pohľad serióznu živnosť. A presvedčiť voliča, aby si v jeho politickom butiku niečo objednal. Verí, že práve onen volič nepríde na to, že nakupuje v second hande.

Česi nám vydajú Majského. Majú však jednu podmienku.

13.08.2020

Plenárne zasadnutie v našej krčme, kde sme hodnotili triezvym pohľadom, no dobre, iba pohľadom na udalosti minulých dní, sme začali voľbou nášho hovorcu. Motivovali nás k tomu 2 veci. Snaha ísť s dobou a ten druhý bol zase úplne praktický. Za hovorcu sme si totiž zvolili Paliho, ktorý koktá. Takže keď mu niekto volá a chce o nás nejakú informáciu v zmysle infozákona, [...]

Strana Vlasť sa nevymyká z podvodov iných „vlastencov“.

21.07.2020

„Takže Vlasť ste nasmerovali do likvidácie, pani Žatková“, dal by sa parafrázovať večný výrok z Dobrého vojaka Švejka. Strana bývalého predsedu Najvyššieho súdu Štefana Harabina sa pohla tam, kde sa to dalo očakávať od jej vzniku. Do likvidácie. A presne spôsobom, ktorý je typický aj pre iné podvodné projekty. S pôžičkami a dlžobami, ktoré už nikto [...]

Fico sa na sneme rozhodol pre spoločenstvo so zločincami.

19.07.2020

Taký je jeden z odkazov včerajšieho snemu Smeru, vraj sociálnej demokracie. Ale k tomu neskôr. Resumé snemovania znie, že okrem novozvolených podpredsedov sa vlastne nič neudialo. A keďže vieme, že voľba funkcionárov Smeru je rovnako demokratická, ako voľba generálneho tajomníka komunistickej strany Severnej Kórei, mohli si účastníci zájazdu ušetriť čas a voliť mali z [...]

Donald Trump

Hospitalizovali mladšieho brata Donalda Trumpa

14.08.2020 19:50

Mladšieho brata amerického prezidenta Donalda Trumpa hospitalizovali v nemocnici v New Yorku.

Lukašenko, demonštrácia

Som živý a doma, hovorí Lukašenko. Opozícia chce odovzdanie moci

14.08.2020 19:19

Lukašenko sa snaží hasiť vlnu protestných štrajkov aj poukazovaním na to, že zastavenie výroby hrá do karát iným štátom.

bielorusko protest

Slovenskí poslanci chcú nové voľby v Bielorusku, Korčok hovorí o sankciách

14.08.2020 19:05

Ministri zahraničných vecí EÚ sa zhodli, že začnú pracovať na presne cielených sankciách voči predstaviteľom režimu Alexandra Lukašenka.

Virus Outbreak-No-Mask Weddings

Chorvátsko červenie, nad Jadranom sa zmráka

14.08.2020 18:36

Pre Rakúšanov, Talianov a Srbov, ktorí by chceli dovolenkovať v Chorvátsku, už na koronavírusovom semafore svieti červená, Slovinsko podobný krok zvažuje.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 1210871x
Priemerná čítanosť článkov: 4419x

Autor blogu

Kategórie