Založ si blog

Smer čaká v roku 2019 personálne tsunami! Imrécze ministrom financií, Kočner za ombudsmana.

Najnovšia iniciatíva smeráckeho politbyra, podľa ktorej by sa mal bývalý šéf Finančnej správy, ktorý v úrade zanechal štátnemu rozpočtu sekeru minimálne 400 000 000,-€ pri podvodnom dovoze textilu stať ministrom financií, otvára dokorán dvere do funkcií aj ďalším osvedčeným kádrom. A nielen tým dvom z nadpisu. Šepká sa aj o tom, že bývalý poslanec Jánoš, populárny najmä vďaka týraniu manželky a balenia peňazí do alobalu, by sa mal stať splnomocnencom vlády pre týrané ženy a bývalý smerácky starosta Višňového Jaroslav Bača, ktorý sa pokúsil zavraždiť manželku, bude nominovaný rovno na post šéfa OSN pre rodovú rovnosť. Koluje aj zatiaľ neoverená zvesť, že na post šéfa NAKA zasadne Ladislav Baštrnák. A  Úradu pre výchovu a vzdelávanie  mladistvých rómov, predovšetkým však rómiek, bude riaditeľovať poslanec Kvorka.

Toto sú posledné, aj keď ani zďaleka nie posledné personálne nominácie Smeru. Pri jeho kádrových rezervách totož platí zásada, že „nominant musí mať nejaké skutočne veľké svinstvo za ušami, pretože vtedy ho držíme za varlatá. A videli ste už chlapa, držaného za varlatá, ktorý by na slovo neposlúchal“? Napríklad taký poslanec Madej má vraj namierené do kresla splnomocnenca vlády pre boj proti medzinárodnému drogovému zločinu. Predpokladom na brilantný výkon funkcie sú jeho úzke styky s poniektorými Talianmi a tým aj poznanie fungovania Ndraghety zvnútra. Bývalá poslankyňa Rošková, prezývaná na východe grófka, sa ako odborníčka na poberanie eurofondov z parkovísk a cintorínov má stať priamo eurokomisárkou pre poľnohospodárstvo. Iba ona totiž dokáže nájsť eurofondy aj tam, kde nerastú. Ex-štátna radkyňa Trošková je samostatnou kapitolou. Tá má namierené do kresla stáleho zástupcu Slovenska v OSN. Zárukou plnohodnotného výkonu funkcie u nej je napríklad aj to, že nič nevie. A kto nič nevie, nič nerobí a kto nič nerobí, nič nepokazí. Takže vo funkcii neurobí žiadnu chybu! Maríán Kočner sa hneď potom, ako ho Ústavný súd pustí z väzby napríklad preto, že mu nebola v niektorý deň podaná včas večera, čím boli nevídane a nenapraviteľne porušené jeho ústavné práva(nevídane preto, lebo okrem sudcov a Kočnera to porušenie nikto iný nevidel a nenapraviteľne preto, lebo večeru medzitým zožral väzenský vlčiak), stane ombudsmanom. Ale najzaujímavšia je prezidentská nominácia. Za Smer zabojuje o kreslo najvyššieho ústavného činiteľa bývalý poradca bývalého premiéra Fica Quang. Problémom zatiaľ je, že ani pán Boh nevie, kde sa práve tento nenahraditeľný(to citujem expremiéra) muž nachádza. Potom ako sa prevalilo,  že bol zapletený do únosu svojho krajana z Nemecka, nezostal po ňom na Slovensku ani smrad.To však Smeru nemôže prekážať, keďže po svojom zvolení môže prezidentovať aj z ilegality, k čomu je už vraj na Ústavnom súde pripravený aj príslušný nález. Skupine končiacich sudcov totiž skutočne záleží na tom, aby teraz zase mali oni svojho človeka na Hrade. Snahu dostať na post generálneho prokurátora Mikuláša Černáka a na post prokurátora špeciálneho Pavla Ruska podporí aj SNS, lebo po jeho zvolení  bude môcť aj Anton Hrnko radostne zabrblať : Teraz stojí na našej strane už nielen Putin, ale aj Rusko.

Fotoparáda smeráckych osobností, ktorých budete vídať budúci rok vo vrcholových funkciách ani zďaleka nie je kompletná, ale napriek tomu si myslím, že tento výber tvárí hovorí na úvod za všetko. A navyše už nemám odvahu dostať vás cez sviatky do stavu absolútnej nasr… Nasrdenosti.

Šťastné a veselé.

Strana Vlasť sa nevymyká z podvodov iných „vlastencov“.

21.07.2020

„Takže Vlasť ste nasmerovali do likvidácie, pani Žatková“, dal by sa parafrázovať večný výrok z Dobrého vojaka Švejka. Strana bývalého predsedu Najvyššieho súdu Štefana Harabina sa pohla tam, kde sa to dalo očakávať od jej vzniku. Do likvidácie. A presne spôsobom, ktorý je typický aj pre iné podvodné projekty. S pôžičkami a dlžobami, ktoré už nikto [...]

Fico sa na sneme rozhodol pre spoločenstvo so zločincami.

19.07.2020

Taký je jeden z odkazov včerajšieho snemu Smeru, vraj sociálnej demokracie. Ale k tomu neskôr. Resumé snemovania znie, že okrem novozvolených podpredsedov sa vlastne nič neudialo. A keďže vieme, že voľba funkcionárov Smeru je rovnako demokratická, ako voľba generálneho tajomníka komunistickej strany Severnej Kórei, mohli si účastníci zájazdu ušetriť čas a voliť mali z [...]

Rusko zvláda boj s koronavírusom brilantne! Ale ohrozuje ho zákernejšia epidémia.

16.07.2020

„Konštatujem, že podľa úspešnosti jedného z hlavných ukazovateľov našej práce, to jest počet mŕtvych na 100 000 infikovaných, zvládame náš boj s koronavírusom brilantne. Omnoho lepšie, ako európske krajiny s rozvinutým systémom zdravotnej starostlivosti-„. Toto je voľná citácia vyjadrenie prezidenta, vedúceho, majstra a majiteľa Ruska v jednej osobe pre [...]

Vittoria, Malta, citadela

Lovci lebiek vypátrali na Malte osem rokov hľadanú Slovenku

07.08.2020 14:19

Miriam Salingerová bola právoplatne odsúdená za spolupáchateľstvo pri trestných činoch krátenia a neodvedenia dane a poistného.

SMK sólymos forró Szabolcs most-híd

SMK, Most-Híd a hnutie Spolupatričnosť zakladajú spoločnú politickú stranu

07.08.2020 13:48

Do NR SR sa na základe výsledkov februárových parlamentných volieb nedostala ani jedna strana reprezentujúca maďarskú menšinu.

Západné Tatry

Češky zablúdili pod Barancom, záchranári ich vylovili z kosodreviny

07.08.2020 11:03

Zablúdeným českým turistkám pod Barancom v Západných Tatrách pomáhali v noci zo štvrtka na piatok horskí záchranári.

Centrum sociálnych služieb Vita Vitalis

Pribudlo 43 infikovaných a dve úmrtia. Koronavírus je opäť v centre sociálnych služieb

07.08.2020 09:34, aktualizované: 15:25

Za uplynulý deň urobili 2 473 testov. Stúpol počet úmrtí, hospitalizovaných v nemocniciach aj pacientov na umelej pľúcnej ventilácii.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 273
Celková čítanosť: 1206122x
Priemerná čítanosť článkov: 4418x

Autor blogu

Kategórie