Založ si blog

Smer čaká v roku 2019 personálne tsunami! Imrécze ministrom financií, Kočner za ombudsmana.

Najnovšia iniciatíva smeráckeho politbyra, podľa ktorej by sa mal bývalý šéf Finančnej správy, ktorý v úrade zanechal štátnemu rozpočtu sekeru minimálne 400 000 000,-€ pri podvodnom dovoze textilu stať ministrom financií, otvára dokorán dvere do funkcií aj ďalším osvedčeným kádrom. A nielen tým dvom z nadpisu. Šepká sa aj o tom, že bývalý poslanec Jánoš, populárny najmä vďaka týraniu manželky a balenia peňazí do alobalu, by sa mal stať splnomocnencom vlády pre týrané ženy a bývalý smerácky starosta Višňového Jaroslav Bača, ktorý sa pokúsil zavraždiť manželku, bude nominovaný rovno na post šéfa OSN pre rodovú rovnosť. Koluje aj zatiaľ neoverená zvesť, že na post šéfa NAKA zasadne Ladislav Baštrnák. A  Úradu pre výchovu a vzdelávanie  mladistvých rómov, predovšetkým však rómiek, bude riaditeľovať poslanec Kvorka.

Toto sú posledné, aj keď ani zďaleka nie posledné personálne nominácie Smeru. Pri jeho kádrových rezervách totož platí zásada, že „nominant musí mať nejaké skutočne veľké svinstvo za ušami, pretože vtedy ho držíme za varlatá. A videli ste už chlapa, držaného za varlatá, ktorý by na slovo neposlúchal“? Napríklad taký poslanec Madej má vraj namierené do kresla splnomocnenca vlády pre boj proti medzinárodnému drogovému zločinu. Predpokladom na brilantný výkon funkcie sú jeho úzke styky s poniektorými Talianmi a tým aj poznanie fungovania Ndraghety zvnútra. Bývalá poslankyňa Rošková, prezývaná na východe grófka, sa ako odborníčka na poberanie eurofondov z parkovísk a cintorínov má stať priamo eurokomisárkou pre poľnohospodárstvo. Iba ona totiž dokáže nájsť eurofondy aj tam, kde nerastú. Ex-štátna radkyňa Trošková je samostatnou kapitolou. Tá má namierené do kresla stáleho zástupcu Slovenska v OSN. Zárukou plnohodnotného výkonu funkcie u nej je napríklad aj to, že nič nevie. A kto nič nevie, nič nerobí a kto nič nerobí, nič nepokazí. Takže vo funkcii neurobí žiadnu chybu! Maríán Kočner sa hneď potom, ako ho Ústavný súd pustí z väzby napríklad preto, že mu nebola v niektorý deň podaná včas večera, čím boli nevídane a nenapraviteľne porušené jeho ústavné práva(nevídane preto, lebo okrem sudcov a Kočnera to porušenie nikto iný nevidel a nenapraviteľne preto, lebo večeru medzitým zožral väzenský vlčiak), stane ombudsmanom. Ale najzaujímavšia je prezidentská nominácia. Za Smer zabojuje o kreslo najvyššieho ústavného činiteľa bývalý poradca bývalého premiéra Fica Quang. Problémom zatiaľ je, že ani pán Boh nevie, kde sa práve tento nenahraditeľný(to citujem expremiéra) muž nachádza. Potom ako sa prevalilo,  že bol zapletený do únosu svojho krajana z Nemecka, nezostal po ňom na Slovensku ani smrad.To však Smeru nemôže prekážať, keďže po svojom zvolení môže prezidentovať aj z ilegality, k čomu je už vraj na Ústavnom súde pripravený aj príslušný nález. Skupine končiacich sudcov totiž skutočne záleží na tom, aby teraz zase mali oni svojho človeka na Hrade. Snahu dostať na post generálneho prokurátora Mikuláša Černáka a na post prokurátora špeciálneho Pavla Ruska podporí aj SNS, lebo po jeho zvolení  bude môcť aj Anton Hrnko radostne zabrblať : Teraz stojí na našej strane už nielen Putin, ale aj Rusko.

Fotoparáda smeráckych osobností, ktorých budete vídať budúci rok vo vrcholových funkciách ani zďaleka nie je kompletná, ale napriek tomu si myslím, že tento výber tvárí hovorí na úvod za všetko. A navyše už nemám odvahu dostať vás cez sviatky do stavu absolútnej nasr… Nasrdenosti.

Šťastné a veselé.

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

10.10.2019

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní. 1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil viac »

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

08.10.2019

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej viac »

Splodil ju Harabin, adoptoval si ju Smer. Monika Jankovská.

05.10.2019

Hovorí sa, že akýkoľvek slabý štát je silnejší, ako akákoľvek silná mafia. Zdá sa, že toto tvrdenie vôbec nemusí platiť absolútne. Najmä ak sa vlastníctvom mafie stal samotný štát.Nie viac »

Rumunsko parlament vláda nedôvera vyslovenie

Rumunský prezident poveril lídra opozičnej strany zostavením novej vlády

15.10.2019 19:30

Stalo sa tak po tom, čo parlament minulý týždeň vyslovil nedôveru vláde vedenej sociálnodemokratickou premiérkou Vioricou Dancilaovou.

Gábor Gál / minister spravodlivosti /

Začne Gál disciplinárky voči sudkyniam?

15.10.2019 19:00

Sudkyne Jankovská a Maruniaková čelia podozreniam, že v súdnych sporoch konali v prospech Mariana Kočnera, ktorý je obvinený z viacerých ekonomických trestných činov a objednávky vraždy.

Euro, peniaze, bankovky

Slovenská ekonomika bude rásť len o 2,6 %, prognózuje MMF

15.10.2019 17:48

Slovenská ekonomika podľa predpovede Medzinárodného menového fondu (MMF) v tomto roku reálne posilní iba o 2,6 percenta.

peniaze, kalkulačka

Niektoré firmy nebudú musieť overovať účtovné závierky

15.10.2019 17:43

Niektorým firmám ubudnú povinnosti v oblasti účtovníctva. Počíta s tým novela zákona z dielne ministerstva financií, ktorú schválil parlament.