Založ si blog

Noční vlci budú vodiť na Slovensku starých ľudí cez cestu. Aspoň podľa Kaliňáka.

Škandál so základňou ruských žoldnierov na Slovensku naberá obrátky a ten, kto ich príchod v minulosti toleroval, sa nás snaží upokojovať. Robert Kaliňák sa rozhovore pre Pravdu vyjadril : „Neviem o tom, že by boli Noční vlci bezpečnostným rizikom pre Slovensko. Pre Ukrajinu, môžem súhlasiť, ale my nie sme Ukrajina“.

Roberta Kaliňáka mnohí, mňa nevynímajúc, pokladali za najinteligentnejšieho člena minulej vlády. Zdá sa však, že ani človek jeho razenia nedokáže chladnokrvne reagovať v situácii, keď sa dostane do stresovej situácie a pod spoločenský tlak. Noční vlci totiž nie je žiadne združenie motorkárov. Je to partia ruských fašistov a nacistov, ktorí motorkami iba zakrývajú svoje skutočné násilnícke chúťky. Predviedli to na Ukrajine, predovšetkým na Kryme, kde sa pustili do bytia a prenasledovania demonštrantov, ktorí nesúhlasili s ruskou okupáciou poloostrova. Je to svorka násilníkov, ktorí svoju skutočnú úchylku zakrývajú bojom za „bratstvo slovanských národov“, ako keby napríklad práve Ukrajinci patrili k Vikingom!  Ich brloh na Slovensku, vybudovaný dokonca možno v značnej miere zo štátnych dotácií z ex-kaliňákovho rezortu je niečo tak neslýchané a odpudzujúce, že tomu normálny človek nemôže uveriť! Ich parťáci na Slovensku, hambálkovci a jemu podobní sa síce tiež hlásia k „všeslovanskej vzájomnosti“, ale tiež, čuduj sa svete, z nej vynechávajú Ukrajincov, ktorí sú Slovanmi rovnako! Odsudzujú „západnú dekadenciu a konzumný spôsob života“, ale prdele si vyvážajú na motorkárskych produktoch práve tejto, nimi nenávidenej spolčnosti! Obdivujú vraj Rusko a jeho dejiny a keď sa niektorého z nich spýtate, kto boli Kurčatov, Ciolkovskij, alebo Sacharov, odpovede budú znieť asi nasledovne : Kurčatov-ruský kulak, majiteľ farmy na kurčatá. Ciolkovskij-vynálezca cievky do rádia. Sacharov-vynálezca umelého sladidla sacharín.Keď sa ich spýtate, kedy boli na nejakom ruskom filme v kine, odpovedia vám protiotázkou-Čo je to kino? Ak sa ich spýtate, akú naposledy čítali ruskú knihu, už budú istejší v odpovedi a povedia : Kniha? Aha, to sme sa učili v základnej škole. Knihu má krava. A k tomu ešte čepiec, bachor a slez!

,Ano, toto sú presne oni, „milovníci Ruska“! A to nepišem preto, že som sa to niekde dopočul, alebo dočítal, ale preto, že som obdobné odpovede už nespočtene razy zažil!

Ministerstvo zahraničných vecí ústami svojho šéfa Lajčáka vyjadrilo „pohoršenie nad základňou v Dolnej Krupej“, ale to je tak zatiaľ všetko, čo bolo schopné, ale predovšetkým ochotné urobiť! Moja otázka na ministra Lajčáka teda znie : Budete iniciovať zvolanie mimoriadneho zasadnutia vlády? Budte prešetrovať svojich podriadených na konzulátoch v Rusku, ako udeľovali a udeľujú víza členom ruskej hordy násilníkov? Lebo ako sám iste dobre viete, na udelnie víza nejestvuje žiadny právny nárok! Alebo iba hráte hru na dobrého a zlého smeráka, pričom sám seba nám chcete ponúknuť ako toho prvého v rámci príprav na súboj o prezidentský post?

Pretože váš exkolega z vlády Kaliňák sa nám snaží natlačiť do hláv kaleráby, podľa ktorých tí, ktorí mlátili a unášali ľudí na Kryme, budú u nás na Slovensku vodiť starých ľudí cez cestu a ráno odvážať a poobede dovážať zo školy deti zaneprázdneným rodičom.

On sa síce podľa posledných informácií chystá rozširovať spoločne s Počiatkom svoje biznis-impérium v arabských emirátoch, ale nebol by sm rád, ak  nám tu nechá na pamiatku ruské „vlčie“ čižmy a smradľavé onuce.

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

10.10.2019

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní. 1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil viac »

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

08.10.2019

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej viac »

Splodil ju Harabin, adoptoval si ju Smer. Monika Jankovská.

05.10.2019

Hovorí sa, že akýkoľvek slabý štát je silnejší, ako akákoľvek silná mafia. Zdá sa, že toto tvrdenie vôbec nemusí platiť absolútne. Najmä ak sa vlastníctvom mafie stal samotný štát.Nie viac »

Sýria / vojak / vojaci /

Ministri obrany Ruska a USA diskutovali o situácii v Sýrii

15.10.2019 21:44

Ruský minister obrany Sergej Šojgu diskutoval so svojím americkým rezortným kolegom Markom Esperom o otázkach spoločného záujmu v kontexte situácie v Sýrii".

Ukrajina / vojak /

Plán na stiahnutie ťažkých zbraní na východe Ukrajiny zostal na mŕtvom bode

15.10.2019 20:28

Zástupcovia separatistov, Ukrajiny a Ruska v kontaktnej skupine totiž nenašli na utorňajšom kole rozhovorov v bieloruskej metropole Minsk spoločnú reč.

Rumunsko parlament vláda nedôvera vyslovenie

Rumunský prezident poveril lídra opozičnej strany zostavením novej vlády

15.10.2019 19:30

Stalo sa tak po tom, čo parlament minulý týždeň vyslovil nedôveru vláde vedenej sociálnodemokratickou premiérkou Vioricou Dancilaovou.

Gábor Gál / minister spravodlivosti /

Začne Gál disciplinárky voči sudkyniam?

15.10.2019 19:00

Sudkyne Jankovská a Maruniaková čelia podozreniam, že v súdnych sporoch konali v prospech Mariana Kočnera, ktorý je obvinený z viacerých ekonomických trestných činov a objednávky vraždy.