Založ si blog

Neveriteľné! Najviac drog na Slovensku užívajú dôchodcovia!

Najprv si v skratke objasníme, čo to vlastne droga, alebo omamná látka je. Vedeká literatúra ich všeobecne charakterizuje nasledovne:

„Droga je psychotropná látka, ktorej používanie môže viesť k drogovej závislosti. Drogy ovplyvňujú myseľ, vôľu, úsudok a konanie, čo môže vyvolať závislosť, tiež známu ako návyk. Drogy sú prítomné vo všetkých spoločenských vrstvách. Ich konzumácia sa často spája s celkovým nepokojom a stratou sebadôvery, nedostatkom sebavedomia, a opakovaná konzumácia vedie k vytvoreniu závislosti a strate súdnosti a zmyslu pre realitu.

Prvá mohutná vlna drogovej závislosti sa na Slovensku prevalila predovšetkým v rokoch 1994-1998. Nebol to kokaín, pervitín, hašiš, ani heroín. Nazývala sa Mečiar. Vo volebných miestnostiach ju užilo neuveriteľné množstvo predovšetkým dôchodcov. Vyvolala v nich ilúziu, že jej požitím sa zo Slovenska stane druhé Švajčiarsko a „nikto nebude musieť nič robiť a všetci sa budú mať lepšie ako tí iní“. Potom prišiel rok 2006 a takmer tí istí užívatelia psychotroponej látky s názvom Mečiar, prešli na inú omamnú látku. Má názov Fico a dokázali z nej za volebnou plentou dokonca tri krát užiť takmer konské dávky. Vyvolala v nich halucinácie, že dostanú nazad peniaze, často celoživotné úspory, ktoré im cez rôzne BMG Investy ukradli počas užívania drogy Mečiarovi díleri. Alebo že budú za vnúčikom do Košíc z Bratislavy, alebo opačne cestovať už v roku 2010 po diaľnici. Stále veria aj tomu, že vlaky „zadarmo“sú naozaj zadarmo a neplatia ich cez zvýšené odvody, dane a pokuty pomaly už aj za špinavé topánky, neučesanú ofinu, či nevľúdny pohľad práve ich deti, alebo vnuci. Veria vďaka jej účinkom aj tomu, že Váhostav nevytunelovali domáci, rýdzo slovenskí banditi, ale nejakí, v Amerike skrytí netvori. Rovnako ako tomu, že ľudia pred rokom nevyšli do ulíc preto, že chceli a chcú urobiť prietrž vláde mafie, ale preto, že ich tam poslal George Soros. Veria aj tomu, že eurofondy do poľnohospodárstva neukradli rôzne slovenské Roškové, ale akási čierna ruka z Bruselu. Neveria však tomu, že na lekára nečakajú už hodinu, ale 5, že za lieky už nedoplácajú mesačne 50, ale 150€, za elektrinu, plyn a nájomné platia každý rok o 10% viac. Vlastne tomu veria, ale drogy Mečiar, Fico, či Danko a Bugár im vraví, že za to môže niekto iný.

Každý drogový narkobarón sa snaží inovovať ponúkaný sortiment a preto modifikuje svoju produkciu. Najnovšie im ako drogu predkladá prezidentského kandidáta Šefčoviča, ktorý vraj s jeho biznisom nemal nikdy nič spoločné a nikdy nebol vlastne ani členom partie dílerov. Napriek tomu, že je ním dodnes.

Ale najnebezpečnejšia droga dneška sú Harabín a Kotleba. Tá sa dá užiť iba raz, preotože po jej aplikácii už nikdy žiadnu inú nedostanete. Poznáme ju z dejín aj pod menom Lenin, Stalin, Hitler, Mussolini, Gotwwald, Pol Pot a podobne.

Takže moji milí (nielen)dôchodcovia. Predtým, ako vložíte volebný lístok do obálky si veľmi dobre rozmyslite, koho meno na ňom bude. Lebo ak použijete tie so spomínanými priezviskami, môže to byť posledná dávka nielen pre vás, ale paradoxne predovšetkým pre vaše deti a vnúčatá.

Harabin je brilantný právnik! V našej krčme sme sa zhodli.

14.08.2019

Pondelok - Celú diskusiu rozpútal Šaňo, ktorý si dovolil spochybniť Štefanove brilantné právne znalosti. Stalo sa tak na základe jeho tvrdenia, že"Čaputovou nenápadne ohlásený útok extrémnych viac »

Rober Fico si hľadá podnájom u Andreja Kisku.

10.08.2019

S touto správou dorazil v pondelok do krčmy Imro a my sme mohli začať s hodnotením udalostí uplynulého týždňa. Expremiér totiž vyhlásil, že exprezident je ako Ladislav Baštrnák, lebo vraj viac »

Čas grázlov, čas lúzrov, čas politických šmejdov. Čas predvolebný, čas podvodný.

07.08.2019

Nikdy sa nevyrojí naraz toľko podvodníkov ako práve v čase, keď klopú na dvere parlamentné voľby. Nikdy. Ako keby pol roka do volieb porodila tehotná volebná doba všetko najhoršie, čo si viac »

andrej babiš, ANO, česko

Babiš po schôdzke so Zemanom: Spor je ukončený. Žiadna kríza nie je

20.08.2019 20:47

Meno nového nominanta ČSSD na funkciu ministra kultúry sa však prezident od premiéra údajne nedozvedel.

deti, škôlka, vakcína,

Výrobcovia sa boja výpadku vakcín

20.08.2019 19:00

Od januára by sa mal upraviť očkovací kalendár tak, že vakcináciu proti mumpsu, ružienke a osýpkam absolvujú nielen jedenásťročné, ale aj šesťročné deti.

vlada, pellegrini,

Pellegrini v stredu povie, či ostáva v Smere

20.08.2019 18:22

Pellegrini už dlhšie patrí medzi vrcholových členov strany, s postojmi ktorých sa Fico dostáva čoraz častejšie do rozporu.

Trenčín

Mestám stále nevonia, že ľuďom zostane viac z daní. Prídu o milióny

20.08.2019 18:06

Únia miest Slovenska nesúhlasí s návrhom novely o dani z príjmov z dielne strany Most-Híd. Milióny eur budú chýbať v rozpočte samospráv.