Založ si blog

Štefan Harabin je právnický nedouk a justičný šarlatán.

Takto to skonštatoval Ústavný súd SR, ktorý označil jeho sťažnosť na výsledok prezidentských volieb za „špekulatívne a nespôsobilé spochybniť ich výsledok“. Inými slovami, balada o „brilantnom právnikovi“ skončila v justičnom smetnom koši.

Vlastenec a vlastník Vlasti, či ako sa nazýva to pomätené zoskupenie, ktoré chcelo „očistiť Slovensko od korupcie a nastoliť vládu zákona“, dostalo vysvedčenie a potvrdenie súčasne, o mentálnej a odbornej nespôsobilosti na základné právne úkony. Záhadou iba ostáva, prečo Ústavnému súdu trvalo skoro rok, kým určilo jeho konzílium túto diagnózu? Bezdomovec Karol z našej krčmy tvrdí, že keď mu kedysi zobrali zbrojný preukaz spoločne s brokovnicou, stačili na to policajtom 2 týždne. Lebo vraj predstavoval nebezpečenstvo pre svoje okolie. Pretože je na hlavu.

Takže Vlastencovi v poslednej dobe nejde karta. Napriek tomu, že vyhral prezidentské voľby(prosím chápte tento výrok v priamej súvislosti s Karolovou diagnózou) nestal sa prezidentom. Napriek tomu, že podľa neho(tiež chápať v kontexte Karolovho postihnutia) pri parlamentných voľbách : „chýbali preferenčné krúžky, iní mi zasielali fotky s porušenými plombami na urnách pre nepoužité volebné lístky a na pochybenia sa sťažovali aj voliči zo zahraničia. Dokonca, že boli zámerne znižované počty hlasov odovzdaných strane VLASŤ a aj fyzicky likvidované lístky s číslom 17″.

Ale možno sa iba Ústavný súd inšpiroval jedálnym lístkom z jednej reštaurácie v Bosne a Hercegovine, kde sme sa kedysi vybrali na ich vyhlásenú pochúťku, kohútí paprikáš. Mali sme však smolu, lebo tú dobrotu pripravovali iba do konca júla. Keďže my sme sa dostavili až v septembri, čašník nám žalostne povedal : „Sezona kokota završena“. Čo v preklade znamená „sezóna kohútov skončila“. Ak si to vy vysvetlíte inak, prosím. Brániť vám v tom nemôžem.

P.S. : Teraz musíme byť zvedaví na to, či Vlastenec podá sťažnosť voči rozhodnutiu Ústavného súdu na Európsky súd pre ĺudské práva v Štrasburgu. Z praktických skúseností vieme, že najviac sa európskym právom a jeho súdnymi ustanovizňami oháňajú práve tí, ktorí nenávidia Európsku úniu ako celok. Dalo by sa to nazvať schizofrénia nenávisti a vidina vlastného možného prospechu. My sa v našej krčme však trochu bojíme, aby nedopadol ako Karol, ktorému po neúspešnom odvolaní proti odobratiu brokovnice dali aj papiere na hlavu.

 

 

Ruskí „mierotvorcovia“ sa pripravujú na ďalšiu misiu.

20.04.2021

V súlade so zvyklosťami ruskej imepriálnej politiky, sa aj dnes nazývajú ruské dobyvačné vojská mierotvorcovia, hoci tento názov je rovnako priliehavý, ako keby sme pedofila nazvali úprimným milovníkom detí, alebo feťákov, opilcov a násilníkov od Kotlebu či Mazureka kresťanmi, bojujúcimi za tradičnú rodinu. Ruskí „mierotvorcovia“sa chystajú pri [...]

Starosta Dvorov nad Žitavou gynekológom, primátor Žiaru nad Hronom neurochirurg.

28.03.2021

A obaja minimálne podpredsedovia Slovenskej akadémie vied pre virológiu a medicínu.. Takto nejako by mohla vyzerať budúcnosť Branislava Becíka a Petra Antala. A tak strašne aj naša. Aj jeden, aj druhý sa v posledných týždňoch „preslávili“tým, že hoci svoje vzdelanie ani náhodou nezískali v žiadnom medicínskom odbore a o žiadny z týchto oborov ani len [...]

Otvorený list Slovenskej advokátskej komore.

07.02.2021

Pôvodne som chcel svoj list začať oslovením „Vážené dámy, vážení páni“. Avšak vzhľadom na obsah ďalších riadkov by vyznelo toto oslovenie, ako nemiestna a absolútna irónia. Preto začnem neutrálne. Dámy a páni. V poslednej dobe sa až príliš často opakujú situácie, keď členovia Vašej Advokátskej komory na základe vlastných, ničím nepodložených [...]

Robert Fico

Remišová si nemyslí, že Sme rodina odíde z koalície. Zo situácie podľa nej ťaží hlavne Fico

27.09.2021 13:43

„Treba si uvedomiť, kto je naším partnerom, pretože my bojujeme proti systému, ktorý tu vytvorili práve Fico s Pellegrinim," uviedla líderka Za ľudí Remišová.

korčok

Korčok: Multilaterálny systém je v defenzíve, prehrávame všetci

27.09.2021 13:03

Hľadajú sa skôr individuálne ako spoločné riešenia a výsledkom je to, že prehrávame všetci, uviedol minister zahraničných vecí Ivan Korčok.

Mária Kolíková

Kolíková je pripravená dať návrh na zmenu paragrafu 363 do legislatívneho procesu ešte tento týždeň

27.09.2021 13:02

Ministerka spravodlivosti uviedla, že v prípade úpravy tohto paragrafu sú viaceré alternatívy.

Maroš Žilinka

Prokurátori odmietajú rozhodovať po tlakom politikov, médií a verejnej mienky

27.09.2021 12:35

Uvádza sa to vo vyhlásení, ktoré podporilo viac ako 600 slovenských prokurátorov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 277
Celková čítanosť: 1296868x
Priemerná čítanosť článkov: 4682x

Autor blogu

Kategórie