Založ si blog

Senzácia! Zistili sme, prečo sa Harabin vzdal kandidatúry na predsedu Najvyššieho súdu!

Prišiel na to Fedor, ktorého si ctíme ako odborníka na právo, pretože má odsedených celkovo 17 rokov a jeho vlastnými slovami „celý tento čas som využil na štúdium legislatívy, zákonov a súvisiacich právnych predpisov“. Fedor je vlastne naším tímlídrom pre právny štát. Ale ešte predtým, ako nám oznámil svoju právnu analýzu v kauze „lex Harabinova nekandidatúra“, venovali sme sa rozboru udalostí posledných dní.

Pondelok – Pozerali sme v krčmovej telke film 7 rokov v Tibete a prežívali sme s hlavným hrdinom jeho osud. Zoli sa skončení iba pohŕdavo zaškľabil a povedal. “ Pch! 7 rokov Tibete? Ja som žil 7 rokov v Pribete. U svokry. To nech si príde vysúšať ten frajer Brad Pitt! Tam by zistil, čo je to hrdinstvo“?! Nevieme, ako vychádza so svokrou, akurát nás prekvapuje, že ak ide k nej náhodou na návštevu, nosí jej zásadne orieškovú čokoládu. Pritom svokra má iba 2 zuby…

Utorok – Monika Jankovská opustila váľov štátnej tajomníčky. Na vine boli všetci, vrátane toho, že sa Zem krúti okolo vlastnej osi v smere hodinových ručičiek. Lebo ak by sa krútila proti ich smeru, dal by sa čas vrátiť zpäť a ona by sa vedela vyvarovať esemeskovania s istým vagabundom. Jano povedal, že tým, že sa Zem krúti v smere hodinových ručičiek, krúti sa vlastne proti Smeru. Z toho sme ostali úplne sprostí, lebo ak sa niečo krúti v smere, ako sa môže zároveň krútiť proti Smeru?

Streda – Vláda schválila antikorupčný program. Imro prišiel so zaručenou informáciou, podľa ktorej bude tento boj viesť Ladislav Baštrnák, tajomníka mu bude robiť šéf vojenských tajných Balciar a sekretárku práve Jankovská. „Veď takáta vojna so zločinom potrebuje ľudí z praxe“, zahulákal na nás keď sme sa ho spýtali, či to personálne obsadenie nie je nejaké divné.

Štvrtok – Trojnásobný expremiér Fico vyhlásil, že odsúdený poslanec kotrbovcov Mazurek iba povedal to, čo si myslí o Rómoch väčšina Slovákov. Možno si robil nejaký prieskum, aj keď nie je sociológ. Ale možno sa iba pýtal na názory iba vo svojom najbližšom okolí, napríklad na Súmračnej, alebo v rodine. Lebo ak by sa spýtal nás v krčme, prvý by ho poslal do …., No proste prvý by mu vyvracal jeho názor Ondro, ktorý je bývalý legionár a má ženu Rómku. Obávame sa, že by mu ho vyvracal natoľko vehementne, že by ministerka vnútra Saková musela expremiérovi posilniť ochranku.

Piatok – Hneď v skorých ranných hodinách, to jest v okamihu ako krčmár otvoril našu čitáreň, sme sa od Fedora dočkali právnej analýzy Harabinovej nekandidatúry, „Má to jednoduchý dôvod, ktorý je postavený na mravných zásadách Štefana. Keďže Števo tvrdil a dodnes tvrdí, že Zuzana Čaputová nebola právoplatne zvolená za prezidentku Slovenskej republiky, nemohla by ho vymenovať do funkcie, keďže nie je podľa samotného Pištu prezidentkou. A ak nie je prezidentkou, on by predsa ako bojovník za právnu čistotu justície nemohol z jej rúk menovací dekrét prevziať! A preto hodil už pred voľbou flintu do žita, uterák do ringu a gate do smetiaka. A ak sa navyše v minulosti opakovane vyjadroval, že prezidentské voľby vyhral on, musel by vlastne menovať menovať sám seba. A to sa akosi predsa len nedá“.

Po tomto vysvetlení sme urobili zbierku na kúpu čistiacich potrieb, aby Štefan nemusel Savo, Jar, Vanish a ďalšie produkty použiteľné na očistu justície kupovať zo svojich. Vybrali sme spolu 75 centov, z čoho si Karol hneď požičal 50, pretože išiel podať do stávkovej kancelárie tiket. Samozrejme výherný. Samozrejme ako vždy.

Teraz už iba nevieme, ako Štefanovi tých zvyšných 25 centov doručíme. Asi mu ich pošleme tiež po Karolovi, aby sme mali túto vec navždy vybavenú.

3318
6571

Slovenskú justíciu čakajú ťažké časy na súdoch v USA.

15.09.2019

Nie justíciu ako celok, ale niektorým jej jednotlivcom naozaj nie je čo závidieť. Začalo to tým, že Kočner a spol. už presvedčili sami seba o tom, že nemajú omotaných okolo prsta iba vybraných viac »

Čaputová! A on sa zobudí celý mokrý a s triaškou v tele.

04.09.2019

Kde bolo, tam nebolo a ani nikdy nebude a ak bude, tak tiež je isté, že z toho nič nebude. Bol raz istý Štefan, ktorému sa už každú noc snívalo o dáme menom Čaputová. Nespával kvôli nej, viac »

Vyvrátili sme ďalšie imperialistické klamstvo!

03.09.2019

Udialo sa tak v našej krčme, ale k tomu sa dostaneme neskôr. A teraz už krátky prehľad udalostí týždňa, ktoré zatriasli svetom, nami, krčmou aj neďalekým stožiarom. Pondelok - Všetci sme viac »

Cesta, kužeľ, diaľnica, práca

Opravy ciest za 200 miliónov eur stoja, ÚVO zrušilo tender

20.09.2019 16:07

Slovenská správa ciest musí zrušiť verejnú súťaž na veľkoplošné opravy ciest prvej triedy za predpokladanú cenu takmer 200 milióna eur vrátane DPH.

SNS: Podpis Memoranda za život a vlas

SNS podpísalo Memorandum za život a vlasť, hlási sa k Pochodu za život

20.09.2019 16:05

Memorandum okrem SNS podpísala aj strana Život a prosperita - Aliancia za Slovensko.

plyn, energie

Rusi chcú dodávať plyn Ukrajine priamo, nie reverzom zo západu

20.09.2019 15:58

Rusko na trojstrannom rokovaní o plyne navrhlo obnovenie priamych dodávok plynu na Ukrajinu, ktoré sú zastavené od novembra 2015.

Kostol / Belgicko /

Komisia vo Francúzsku dostala okolo 2000 podnetov o zneužívaní detí kňazmi

20.09.2019 15:01

Nezávislá komisia vznikla vlani ako reakcia na sexuálne škandály odhaľované v cirkvi po celom svete.