Založ si blog

Senzácia! Zistili sme, prečo sa Harabin vzdal kandidatúry na predsedu Najvyššieho súdu!

Prišiel na to Fedor, ktorého si ctíme ako odborníka na právo, pretože má odsedených celkovo 17 rokov a jeho vlastnými slovami „celý tento čas som využil na štúdium legislatívy, zákonov a súvisiacich právnych predpisov“. Fedor je vlastne naším tímlídrom pre právny štát. Ale ešte predtým, ako nám oznámil svoju právnu analýzu v kauze „lex Harabinova nekandidatúra“, venovali sme sa rozboru udalostí posledných dní.

Pondelok – Pozerali sme v krčmovej telke film 7 rokov v Tibete a prežívali sme s hlavným hrdinom jeho osud. Zoli sa skončení iba pohŕdavo zaškľabil a povedal. “ Pch! 7 rokov Tibete? Ja som žil 7 rokov v Pribete. U svokry. To nech si príde vysúšať ten frajer Brad Pitt! Tam by zistil, čo je to hrdinstvo“?! Nevieme, ako vychádza so svokrou, akurát nás prekvapuje, že ak ide k nej náhodou na návštevu, nosí jej zásadne orieškovú čokoládu. Pritom svokra má iba 2 zuby…

Utorok – Monika Jankovská opustila váľov štátnej tajomníčky. Na vine boli všetci, vrátane toho, že sa Zem krúti okolo vlastnej osi v smere hodinových ručičiek. Lebo ak by sa krútila proti ich smeru, dal by sa čas vrátiť zpäť a ona by sa vedela vyvarovať esemeskovania s istým vagabundom. Jano povedal, že tým, že sa Zem krúti v smere hodinových ručičiek, krúti sa vlastne proti Smeru. Z toho sme ostali úplne sprostí, lebo ak sa niečo krúti v smere, ako sa môže zároveň krútiť proti Smeru?

Streda – Vláda schválila antikorupčný program. Imro prišiel so zaručenou informáciou, podľa ktorej bude tento boj viesť Ladislav Baštrnák, tajomníka mu bude robiť šéf vojenských tajných Balciar a sekretárku práve Jankovská. „Veď takáta vojna so zločinom potrebuje ľudí z praxe“, zahulákal na nás keď sme sa ho spýtali, či to personálne obsadenie nie je nejaké divné.

Štvrtok – Trojnásobný expremiér Fico vyhlásil, že odsúdený poslanec kotrbovcov Mazurek iba povedal to, čo si myslí o Rómoch väčšina Slovákov. Možno si robil nejaký prieskum, aj keď nie je sociológ. Ale možno sa iba pýtal na názory iba vo svojom najbližšom okolí, napríklad na Súmračnej, alebo v rodine. Lebo ak by sa spýtal nás v krčme, prvý by ho poslal do …., No proste prvý by mu vyvracal jeho názor Ondro, ktorý je bývalý legionár a má ženu Rómku. Obávame sa, že by mu ho vyvracal natoľko vehementne, že by ministerka vnútra Saková musela expremiérovi posilniť ochranku.

Piatok – Hneď v skorých ranných hodinách, to jest v okamihu ako krčmár otvoril našu čitáreň, sme sa od Fedora dočkali právnej analýzy Harabinovej nekandidatúry, „Má to jednoduchý dôvod, ktorý je postavený na mravných zásadách Štefana. Keďže Števo tvrdil a dodnes tvrdí, že Zuzana Čaputová nebola právoplatne zvolená za prezidentku Slovenskej republiky, nemohla by ho vymenovať do funkcie, keďže nie je podľa samotného Pištu prezidentkou. A ak nie je prezidentkou, on by predsa ako bojovník za právnu čistotu justície nemohol z jej rúk menovací dekrét prevziať! A preto hodil už pred voľbou flintu do žita, uterák do ringu a gate do smetiaka. A ak sa navyše v minulosti opakovane vyjadroval, že prezidentské voľby vyhral on, musel by vlastne menovať menovať sám seba. A to sa akosi predsa len nedá“.

Po tomto vysvetlení sme urobili zbierku na kúpu čistiacich potrieb, aby Štefan nemusel Savo, Jar, Vanish a ďalšie produkty použiteľné na očistu justície kupovať zo svojich. Vybrali sme spolu 75 centov, z čoho si Karol hneď požičal 50, pretože išiel podať do stávkovej kancelárie tiket. Samozrejme výherný. Samozrejme ako vždy.

Teraz už iba nevieme, ako Štefanovi tých zvyšných 25 centov doručíme. Asi mu ich pošleme tiež po Karolovi, aby sme mali túto vec navždy vybavenú.

3318
6571

Sú členovia disiplinárneho senátu Súdnej rady spolupáchatelia Jankovskej, alebo musia vrátiť diplomy? Alebo oboje?

18.10.2019

Neuveriteľné, čo všetko je možné v slovenskom súdnictve, resp. v jeho časti. Disciplinárny senát strčil hlavu do piesku v prípade bývalej štátnej tajomníčky Jankovskej. Vraj a teraz sa viac »

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

10.10.2019

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní. 1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil viac »

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

08.10.2019

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej viac »

Bielorusko volby

V Bielorusku sa konajú parlamentné voľby

17.11.2019 08:21

Volia sa poslanci dolnej komory parlamentu. Právo voliť v týchto voľbách má zhruba 6,88 milióna voličov.

Donald Trump, Recep Tayyip Erdogan

Vokswagen váha prideliť Slovensku výrobu VW Passat

17.11.2019 08:00

Výroba luxusných manažérskych vozidiel Vokswagen Passat nakoniec môže skončiť mimo Slovenska.

November

Čo formovalo tvár Slovenska?

17.11.2019 08:00

Pred 30 rokmi padol v Československu socialistický režim. Len o tri roky neskôr sa Slovensko vydalo cestou samostatnosti. Ktoré udalosti ho počas troch desiatok rokov slobody najviac ovplyvnili?

logo, nežná revolúcia, November 1989, 17. november 1989

Tridsať rokov slobody

17.11.2019 06:00

Pred tridsiatimi rokmi prišla na Slovensko sloboda a demokracia. Preto je výročie 17. novembra 1989 dôležité. Sloboda a demokracia dali obyvateľom krajiny ozajstné ľudské a politické práva.