Založ si blog

Senzácia! Zistili sme, prečo sa Harabin vzdal kandidatúry na predsedu Najvyššieho súdu!

Prišiel na to Fedor, ktorého si ctíme ako odborníka na právo, pretože má odsedených celkovo 17 rokov a jeho vlastnými slovami „celý tento čas som využil na štúdium legislatívy, zákonov a súvisiacich právnych predpisov“. Fedor je vlastne naším tímlídrom pre právny štát. Ale ešte predtým, ako nám oznámil svoju právnu analýzu v kauze „lex Harabinova nekandidatúra“, venovali sme sa rozboru udalostí posledných dní.

Pondelok – Pozerali sme v krčmovej telke film 7 rokov v Tibete a prežívali sme s hlavným hrdinom jeho osud. Zoli sa skončení iba pohŕdavo zaškľabil a povedal. “ Pch! 7 rokov Tibete? Ja som žil 7 rokov v Pribete. U svokry. To nech si príde vysúšať ten frajer Brad Pitt! Tam by zistil, čo je to hrdinstvo“?! Nevieme, ako vychádza so svokrou, akurát nás prekvapuje, že ak ide k nej náhodou na návštevu, nosí jej zásadne orieškovú čokoládu. Pritom svokra má iba 2 zuby…

Utorok – Monika Jankovská opustila váľov štátnej tajomníčky. Na vine boli všetci, vrátane toho, že sa Zem krúti okolo vlastnej osi v smere hodinových ručičiek. Lebo ak by sa krútila proti ich smeru, dal by sa čas vrátiť zpäť a ona by sa vedela vyvarovať esemeskovania s istým vagabundom. Jano povedal, že tým, že sa Zem krúti v smere hodinových ručičiek, krúti sa vlastne proti Smeru. Z toho sme ostali úplne sprostí, lebo ak sa niečo krúti v smere, ako sa môže zároveň krútiť proti Smeru?

Streda – Vláda schválila antikorupčný program. Imro prišiel so zaručenou informáciou, podľa ktorej bude tento boj viesť Ladislav Baštrnák, tajomníka mu bude robiť šéf vojenských tajných Balciar a sekretárku práve Jankovská. „Veď takáta vojna so zločinom potrebuje ľudí z praxe“, zahulákal na nás keď sme sa ho spýtali, či to personálne obsadenie nie je nejaké divné.

Štvrtok – Trojnásobný expremiér Fico vyhlásil, že odsúdený poslanec kotrbovcov Mazurek iba povedal to, čo si myslí o Rómoch väčšina Slovákov. Možno si robil nejaký prieskum, aj keď nie je sociológ. Ale možno sa iba pýtal na názory iba vo svojom najbližšom okolí, napríklad na Súmračnej, alebo v rodine. Lebo ak by sa spýtal nás v krčme, prvý by ho poslal do …., No proste prvý by mu vyvracal jeho názor Ondro, ktorý je bývalý legionár a má ženu Rómku. Obávame sa, že by mu ho vyvracal natoľko vehementne, že by ministerka vnútra Saková musela expremiérovi posilniť ochranku.

Piatok – Hneď v skorých ranných hodinách, to jest v okamihu ako krčmár otvoril našu čitáreň, sme sa od Fedora dočkali právnej analýzy Harabinovej nekandidatúry, „Má to jednoduchý dôvod, ktorý je postavený na mravných zásadách Štefana. Keďže Števo tvrdil a dodnes tvrdí, že Zuzana Čaputová nebola právoplatne zvolená za prezidentku Slovenskej republiky, nemohla by ho vymenovať do funkcie, keďže nie je podľa samotného Pištu prezidentkou. A ak nie je prezidentkou, on by predsa ako bojovník za právnu čistotu justície nemohol z jej rúk menovací dekrét prevziať! A preto hodil už pred voľbou flintu do žita, uterák do ringu a gate do smetiaka. A ak sa navyše v minulosti opakovane vyjadroval, že prezidentské voľby vyhral on, musel by vlastne menovať menovať sám seba. A to sa akosi predsa len nedá“.

Po tomto vysvetlení sme urobili zbierku na kúpu čistiacich potrieb, aby Štefan nemusel Savo, Jar, Vanish a ďalšie produkty použiteľné na očistu justície kupovať zo svojich. Vybrali sme spolu 75 centov, z čoho si Karol hneď požičal 50, pretože išiel podať do stávkovej kancelárie tiket. Samozrejme výherný. Samozrejme ako vždy.

Teraz už iba nevieme, ako Štefanovi tých zvyšných 25 centov doručíme. Asi mu ich pošleme tiež po Karolovi, aby sme mali túto vec navždy vybavenú.

3318
6571

Zlatá rybka zo Smeru nám ide splniť tri želania.

18.02.2020

Keďže sa tak má udiať až dnes, my sme smerákov v našej krčme o niečo predbehli. S týmto nápadom prišiel bezdomovec Karol a hneď ako nám ho oznámil, všetci sme padli do kolien a traja o viac »

Ak je prezidentka Zuzana Čaputová z pezinskej skládky, Fico je z politickej kafilérie.

14.02.2020

"Pani excelencia zo skládky pezinskej nech sa rozhodne, čo urobí". Odkaz Roberta Fica prvej dáme a ústavnému činiteľovi číslo 1 Slovenskej republiky, už prerazil dno smeráckej žumpy. Vlastne viac »

A všetkým chlapom bude stáť! Sľúbila vláda!

13.02.2020

S touto senzačnou správou rozrazil dvere na našej krčme Einstein a valil sa rovno k pultu. "Veď som vám vravel, tupci, že Robo na nás nezabudne". To sme sa dosť preľakli, lebo sme si mysleli, viac »

Trump Climate

Trump posiela Pompea do Dauhy na podpis dohody o prímerí s Talibanom

28.02.2020 22:50

Mali by sa začať mierové rokovania za účasti všetkých strán konfliktu v Afganistane.

Mexico / Migranti / Guatemala /

Súd v USA zablokoval Trumpove opatrenia proti migrantom

28.02.2020 20:50

Zablokované opatrenie bolo jednou z najradikálnejších zmien Trumpovej administratívy v americkej prisťahovaleckej politike.

pivo

Američania majú strach z piva značky Corona

28.02.2020 19:48

Z prieskumu agentúry 5W Public Relations vyplýva, že v dôsledku epidémie koronavírusu by si pivo značky Corona "za žiadnych okolností" nekúpilo 38 percent Američanov.

Cestovanie / Letisko / Lietanie / Pasažier /

Na slovenských medzinárodných letiskách odmerajú teplotu každému

28.02.2020 17:45

Opatrenie slúžiace na prevenciu pred koronavírusom vyplynulo z rokovania Bezpečnostnej rady. Hygienici každému, bez ohľadu na to, z ktorej krajiny práve pricestoval, odmerajú teplotu.