Založ si blog

Vyvrátili sme ďalšie imperialistické klamstvo!

Udialo sa tak v našej krčme, ale k tomu sa dostaneme neskôr. A teraz už krátky prehľad udalostí týždňa, ktoré zatriasli svetom, nami, krčmou aj neďalekým stožiarom.

Pondelok – Všetci sme so zatajeným dychom počúvali správu, že americký prezident Trump chce pozvať na najbližšie stretnutie ekonomicky najvyspelejších krajín G7 aj Rusko. Najviac to potešilo ako vždy Einsteina, ale my ostatní sme boli trošku opatrnejší. Jano napríklad povedal, že najviac by Rusko pomohlo svetovej ekonomike,  ak jej nebude vôbec pomáhať.

Utorok – Vláda sa chystá na výjazdové rokovanie do okresov Poltár a Lučenec, kde chce aktualizovať už asi 200 razy aktualizované plány rozvoja tohoto regiónu. Jano hneď volal nejakej rodine, ktorú má v Poltári, aby si z dôvodov schôdzovania vrchnosti v ich meste hneď zamkli bicykle a zatvorili sliepky. Človek musí byť proste predvídavý a opatrný-odôvodnil nám svoj telefonát. Navyše prednosta okresného úradu v Poltári Gavalec nepozval na zasadnutie vlády primátorku tohoto mesta. Fero hneď poznamenal, že ak ťa niekam nepozve nominant SNS, treba to chápať ako najvyššie možné vyznamenanie.

Streda – Monika Jankovská, štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti a podľa Imra aj osobná tajomníčka Mariána Kočnera oznámila, že podáva trestné oznámenie na Igora Matoviča, lebo ju obvinil z thrémovania si Mariánom v počte asi 1 000(slovom tisíc)razy. Bolo nám to dosť divné, ale Paľo nám to vysvetlil. „Ona sa možno urazila kvôliva tomu počtu esemesiek, pretože ich nebolo tisíc, ale podstatne viac. A tak zažalovala Matoviča za šírenie nepravdivej správy“. Paľa vnímame ako autoritu na telefonickú komunikáciu, pretože jediný z nás má stále v mobile kredit a tak mu bezvýhradne veríme.

Štvrtok – Toto bol deň, keď sa nám, presnejšie Karolovi podarilo vyvrátiť doteraz skoro nepriestrelné klamstvo o guľatosti Zeme! Došlo k tomu tak, ža Karol sedel pri tankovacej stanici(rozumej pri pulte)od 7 hodiny rannej. Keďže mal v stredu dôchodok, pomerne búrlivo dopĺňal pohonnú hmotu s názvom borovička do svojej nádrže. Presne o 14 hodine popoludní spadol zo stoličky a zostal ležať nepohnute na mieste! Nepohnute, zdôrazňujem! Toho sa hneď chytil Eisntein a spustil : „Vidíte vy tupci? Keď som vám naposledy hovoril, že Zem a Vek, Slobodný vysielač a Hlavné správy majú pravdu ak tvrdia, že zem nie je guľatá, ale je rovná ako doska, všetci ste ma pokladali za paka! A tu ležiaci Karol je dôkaz ich pravdy! Ak by bola Zem guľatá, Karol by sa predsa musel odkotúlať buď do jedného, alebo do druhého kúta! A on zostal ležať ako kameň tam, kam dopadol“! Toto bol naozaj silný argument, s ktorým sme nevedeli hnúť žiadnym protiargumentom. Navyše aj Ondro sa pridal a použil ďalší dôkaz na potvrdenie Einsteinových slov. „Vezmime si také jablko. Už v stredoveku ľudia hovorili, že nepadá ďaleko od stromu. A prečo nepadá? Lebo sa neodkotúľa! A prečo sa neodkotúľa? Pretože sa nemá kam, lebo zem nie je guľatá! Ak by bola guľatá, odkotúľalo by sa napríklad až na východ! Do Michaloviec! Alebo ešte aj ďalej“! „Ďalej by sa už nemohlo, zamrmlal Zoli. Lebo Fico povedal, že na východe nič nie je. A ak nič nie na východe, čo už môže byť za ním? Iba úplné nič!“ Tak sme do zápisu uviedli, že doteraz nás kapitalisti, imperialisti, bicyklisti aj jehovisti držali úmyselne v nevedomosti a my oddnes na protest vyhlasujeme bojkot výrobkov kapitalizmu. Napríklad kníh. Na výrobky typu pivo, rum, whisky,cigarety, sme udelili z našich sankcií výnimku.

Na oslavách SNP mal rečniť Andrej Danko, čo už samotné hrozilo veľkým prúserom. Andrej nesklamal. Velebil Husáka a fašizmus s liberalizmom hodil do jedného vreca. Joža to rozpálilo do biela napriek tomu, že nie je rasista! „Tak mne zakázali na rok prístup na futbalové zápasy, lebo som povedal rozhodcom že sú ko…, čur…, potrati, hajz….“ No proste jeho najjemnejšie označenie pre arbitrov bolo sviňa. „A hentomu čudu nikto nezakáže prístup ani na tribúnu, ani k mikrofónu“! Jano bol tiež vytočený ako závit na šroube. „Tak mne zobrali zbrojný preukaz, lebo som neprešiel psychotestami! A hentomu predsedovi kto robil kedy psychotesty? Veď ten by nedostal do ruky ani striekaciu pištoľ“!

Piatok –  Po vzore Andreja Danka sme sa rozhodli, že aj my si urobíme stožiar. Imro doniesol do krčmy večer baterku a keď sa zotmelo, tak ňou 100 razy zasvietil na tmavú oblohu, čím dosiahol hodnotu sto žiar. Chceli sme pridať ešte jednu, ale Imro povedal, že to stačí a navyše najvztýčenejší stožiar musí mať vždy aj tak predseda.

Sobota. Všetci sa už tešíme „úprimne a neskonale“ na nedeľu, lebo je štátny sviatok Deň Ústavy a bude zatvorená krčma. Fero povedal, že budúci rok navrhne, aby sa Deň Ústavy premenoval na Deň Sústavy vodných diel Gabčíkovo-Nagymaros. Veď my si spravíme sto žiar kedykoľvek(ak Imro nestratí baterku) a na počesť vodnej sústavy sa môžeme celý deň zavlažovať.

Putinove Rusko už nezakryte šliape v stopách Hitlerovho Nemecka.

28.09.2022

Až príliš veľa spoločného už majú Hitlerove Nemecko a Putinove Rusko. Keď sa Hitler dral k moci, nechal podpáliť Ríšsky snem, aby mohol ako na vinníka ukázať na bulharského komunistu Dimitrova. Neskôr, keď sa rozhodol napadnúť Poľsko, prakticky takmer súčasne so Stalinovým komunistickým ZSSR, nechal zaútočiť esesákov, prezlečených za poľských vojakov na [...]

Já vím co si. Kurva si!

26.09.2022

Asi sa ťažko sa nájde priemerne rozhľadený človek, ktorý by nevidel kultový český film Dědictví, aneb Kurvahošigutntág! Odznelo v ňom množstvo kultových hlášok, mnohé sme zapamätali a množstvo z nich je aktuálnych aj dnes. „Kdo je u tebe služka? Já dobře vím, co jsi. Jsem si to nechala zjistit. Kurva si“! Takto zareagovala teta Bohouša na jeho konkubínu [...]

Kým pozerali na vraždenie ukrajinských detí z gauča, vnímali to ako video hru.

23.09.2022

Teraz, keď im húfne chodia povolávacie rozkazy, aby išli bojovať za triliardy otca národa Putina a jeho biliardárov, už im začína svitať. A hľadajú spôsoby, ako sa nenechať poslať na Putinov bitúnok. Putin mobilizáciou nesleduje nič viac a nič menej, ako zachrániť si majetky v biliardách eur a nič viac a nič menej nesledujú ani jeho spoluvrahovia z Kremľa. A samozrejme [...]

migranti auto dodávka polícia

Šéf migračného úradu: Liekom na nelegálnu migráciu nie je hermeticky zavretá únia

28.09.2022 21:35

Migrácia bude ďalej narastať a snaha o hermetické uzavretie únie nie je najlepším a vonkoncom nie uskutočniteľným riešením, upozorňuje riaditeľ migračného úradu Ján Orlovský.

Hurikán Ian

Hurikán Ian udrel na Floridu, milióny ľudí opustili svoje domovy

28.09.2022 21:17, aktualizované: 22:24

Milióny ľudí museli opustiť svoje domovy. Vietor zdvíha hladinu mora a spôsobuje záplavy. Meteorológovia aj lovci búrok hovoria o neobyčajnej sile hurikánu.

Francúzsko / vrtuľník / Mali / vojak / vojaci /

Pri nehode dvoch ugandských armádnych vrtuľníkov v Kongu a Ugande zomrelo 22 ľudí

28.09.2022 20:55

Okolnosti nešťastia ugandská armáda neuviedla.

Arnold  Schwarzenegger

Schwarzenegger v koncentračnom tábore Auschwitz: Som synom nacistu

28.09.2022 19:57

Rakúsko-americký filmový herec sa pri tejto príležitosti stretol aj s preživšími holokaustu a vyhlásil, že nastal čas "ukončiť" nenávisť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 288
Celková čítanosť: 1376466x
Priemerná čítanosť článkov: 4779x

Autor blogu

Kategórie