Založ si blog

Z Putina sa stal milovník starého Ríma.

Niežeby priveľmi študoval jeho históriu, to iste nie. Ale zamiloval si niektoré spôsoby, ktoré v starom Ríme vládli. Trebárs taká likvidácia nepriateľov. V Ríme na to mali hneď niekoľko spôsobov. Buď zavraždil nepriateľa najatý vrah, alebo ho obvinili trebárs zo sexu so zvieratami a poslali do vyhnanstva, keď mu predtým samozrejme zabavili všetok majetok, ktorý potom dostal nejaký iný „ctihodný“rímsky občan. Ale boli aj sofistikovanejšie spôsoby. Napríklad taký bolehlav. Pridal sa do vína a smädný riman sa po krátkom čase pobral za niektorým z rímskych bohov na druhý svet. Dôvod na likvidáciu nepriateľov bol vždy v zásade ten istý. Peniaze a moc. Dokonca sa objavili prvé spravodajské hry, keď trebárs psychopat Nero nechal podpáliť Rím, aby mohol za vinníka označiť kresťanov, ktorých potom podhodil buď davu,alebo skončili ako potrava divých šeliem v amfiteátri. Ešte predtým v obave zo straty moci nechal zavraždiť svoju matku Agrippinu, či množstvo skutočných, alebo domnelých odporcov. Povinne ho museli všetci milovať, vystupoval ako herec vo svojich vlastných divadelných predstaveniach, trvajúcich často viac ako deň a počas nich nesmel nikto opustiť sálu. Stávalo sa, že niektoré ženy počas tohoto úchylstva porodili priamo na predstavení.

Ak si pozrieme Putinove piár ťahy, nájdeme v nich neuveriteľné množstvo podobností s Nerom. V roku 1999 bolo uskutočnených niekoľko „terroristických“útokov na domy v mestách Moskva, Volgodonsk, Bujnaksk. Zahynulo pri nich viac ako 300 ľudí. V meste Riazaň bola v obytnom dome políciou objavená bomba 22.septembra a na druhý deň boli zatknutí a obvinení 3 podozriví. Problém bol v tom, že to boli agenti spravodajskej služby… Riaditeľ tajnej služby Patrušev sa poponáhľal s vysvetlením, že išlo iba o cvičenie a bomba vraj bola atrapa. Policajný pyrotechnik, ktorý ju likvidoval však uviedol, že bola skutočná a obsahovala výbušninu RDX. Tieto atentáty, z ktorých boli obratom obvinení Čečeni, poslúžili Putinovi ako dôvod na vojnu proti Čečensku a „konečné riešenie“ čečenskej otázky. A enormný nárast Putinovej popularity. Takže zosumarizjme to : Nerovo podpálenie Ríma a ukázanie prstom na „vinníkov“ kresťanov a vraždy civilistov ruskou tajnou službou a označenie za vinníkov Čečencov. Aké nápadne podobné udalosti.

Ale prejdime k jedom. V Ríme to bol mimoriadne obľúbený spôsob vyrovnávania sa s nepriateľmi. Či už skutočnými, alebo domnelými. Rovnako sa zapáčil tento spôsob aj Vladimírovi Vladimírovičovi. Stačí si spomenúť na ex-agenta ruskej tajnej služby Litvinenka, otráveného polóniom, alebo ďalšieho jeho exkolegu Skripaľa, otráveného novičokom. Najnovšie je to Putinov najväčší politický rival Navaľnyj, u ktorého jestvuje momentálne tiež podľa tvrdenia lekárky Vasilevovej podozrenie, že ho niekto chcel poslať do večných lovíšť napriek tomu, že nie je indián. Všetci títo spomenutí mali spoločné dve veci. Boli občania Ruska a nemali radi Putina. Takže by sa s nadsázkou dalo povedať, že nemať rád Putina je veľmi škodlivé zdraviu.

Ak som vyššie napísal, že v starom Ríme boli nepriatelia často preklatí dýkou, pri takom Borisovi Nemcovi zase na Červenom námestí v Moskve bola použitá pištoľ. A zázračne rýchlo sa našiel aj „vrah“, na ktorého vraždu hodili ako celok. Bez vyšetrenia, či zistenia objednávateľa. Alebo zavraždení novinári, ktorí mali spoločnú často iba jedinú vec. Písali o zlodejinách a gaunerstve Putinových nohlsedov, ba dokonca o ňom samotnom.

Takže ak som napísal, že Putin je milovníkom starého Ríma, musím sa trošku poopraviť. On skôr miluje niektoré vybrané spôsoby, ktoré sa v ňom uplatňovali.

Česi nám vydajú Majského. Majú však jednu podmienku.

13.08.2020

Plenárne zasadnutie v našej krčme, kde sme hodnotili triezvym pohľadom, no dobre, iba pohľadom na udalosti minulých dní, sme začali voľbou nášho hovorcu. Motivovali nás k tomu 2 veci. Snaha ísť s dobou a ten druhý bol zase úplne praktický. Za hovorcu sme si totiž zvolili Paliho, ktorý koktá. Takže keď mu niekto volá a chce o nás nejakú informáciu v zmysle infozákona, [...]

Strana Vlasť sa nevymyká z podvodov iných „vlastencov“.

21.07.2020

„Takže Vlasť ste nasmerovali do likvidácie, pani Žatková“, dal by sa parafrázovať večný výrok z Dobrého vojaka Švejka. Strana bývalého predsedu Najvyššieho súdu Štefana Harabina sa pohla tam, kde sa to dalo očakávať od jej vzniku. Do likvidácie. A presne spôsobom, ktorý je typický aj pre iné podvodné projekty. S pôžičkami a dlžobami, ktoré už nikto [...]

Fico sa na sneme rozhodol pre spoločenstvo so zločincami.

19.07.2020

Taký je jeden z odkazov včerajšieho snemu Smeru, vraj sociálnej demokracie. Ale k tomu neskôr. Resumé snemovania znie, že okrem novozvolených podpredsedov sa vlastne nič neudialo. A keďže vieme, že voľba funkcionárov Smeru je rovnako demokratická, ako voľba generálneho tajomníka komunistickej strany Severnej Kórei, mohli si účastníci zájazdu ušetriť čas a voliť mali z [...]

Donald Trump

Hospitalizovali mladšieho brata Donalda Trumpa

14.08.2020 19:50

Mladšieho brata amerického prezidenta Donalda Trumpa hospitalizovali v nemocnici v New Yorku.

Lukašenko, demonštrácia

Som živý a doma, hovorí Lukašenko. Opozícia chce odovzdanie moci

14.08.2020 19:19

Lukašenko sa snaží hasiť vlnu protestných štrajkov aj poukazovaním na to, že zastavenie výroby hrá do karát iným štátom.

bielorusko protest

Slovenskí poslanci chcú nové voľby v Bielorusku, Korčok hovorí o sankciách

14.08.2020 19:05

Ministri zahraničných vecí EÚ sa zhodli, že začnú pracovať na presne cielených sankciách voči predstaviteľom režimu Alexandra Lukašenka.

Virus Outbreak-No-Mask Weddings

Chorvátsko červenie, nad Jadranom sa zmráka

14.08.2020 18:36

Pre Rakúšanov, Talianov a Srbov, ktorí by chceli dovolenkovať v Chorvátsku, už na koronavírusovom semafore svieti červená, Slovinsko podobný krok zvažuje.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 274
Celková čítanosť: 1210885x
Priemerná čítanosť článkov: 4419x

Autor blogu

Kategórie