Založ si blog

Z Putina sa stal milovník starého Ríma.

Niežeby priveľmi študoval jeho históriu, to iste nie. Ale zamiloval si niektoré spôsoby, ktoré v starom Ríme vládli. Trebárs taká likvidácia nepriateľov. V Ríme na to mali hneď niekoľko spôsobov. Buď zavraždil nepriateľa najatý vrah, alebo ho obvinili trebárs zo sexu so zvieratami a poslali do vyhnanstva, keď mu predtým samozrejme zabavili všetok majetok, ktorý potom dostal nejaký iný „ctihodný“rímsky občan. Ale boli aj sofistikovanejšie spôsoby. Napríklad taký bolehlav. Pridal sa do vína a smädný riman sa po krátkom čase pobral za niektorým z rímskych bohov na druhý svet. Dôvod na likvidáciu nepriateľov bol vždy v zásade ten istý. Peniaze a moc. Dokonca sa objavili prvé spravodajské hry, keď trebárs psychopat Nero nechal podpáliť Rím, aby mohol za vinníka označiť kresťanov, ktorých potom podhodil buď davu,alebo skončili ako potrava divých šeliem v amfiteátri. Ešte predtým v obave zo straty moci nechal zavraždiť svoju matku Agrippinu, či množstvo skutočných, alebo domnelých odporcov. Povinne ho museli všetci milovať, vystupoval ako herec vo svojich vlastných divadelných predstaveniach, trvajúcich často viac ako deň a počas nich nesmel nikto opustiť sálu. Stávalo sa, že niektoré ženy počas tohoto úchylstva porodili priamo na predstavení.

Ak si pozrieme Putinove piár ťahy, nájdeme v nich neuveriteľné množstvo podobností s Nerom. V roku 1999 bolo uskutočnených niekoľko „terroristických“útokov na domy v mestách Moskva, Volgodonsk, Bujnaksk. Zahynulo pri nich viac ako 300 ľudí. V meste Riazaň bola v obytnom dome políciou objavená bomba 22.septembra a na druhý deň boli zatknutí a obvinení 3 podozriví. Problém bol v tom, že to boli agenti spravodajskej služby… Riaditeľ tajnej služby Patrušev sa poponáhľal s vysvetlením, že išlo iba o cvičenie a bomba vraj bola atrapa. Policajný pyrotechnik, ktorý ju likvidoval však uviedol, že bola skutočná a obsahovala výbušninu RDX. Tieto atentáty, z ktorých boli obratom obvinení Čečeni, poslúžili Putinovi ako dôvod na vojnu proti Čečensku a „konečné riešenie“ čečenskej otázky. A enormný nárast Putinovej popularity. Takže zosumarizjme to : Nerovo podpálenie Ríma a ukázanie prstom na „vinníkov“ kresťanov a vraždy civilistov ruskou tajnou službou a označenie za vinníkov Čečencov. Aké nápadne podobné udalosti.

Ale prejdime k jedom. V Ríme to bol mimoriadne obľúbený spôsob vyrovnávania sa s nepriateľmi. Či už skutočnými, alebo domnelými. Rovnako sa zapáčil tento spôsob aj Vladimírovi Vladimírovičovi. Stačí si spomenúť na ex-agenta ruskej tajnej služby Litvinenka, otráveného polóniom, alebo ďalšieho jeho exkolegu Skripaľa, otráveného novičokom. Najnovšie je to Putinov najväčší politický rival Navaľnyj, u ktorého jestvuje momentálne tiež podľa tvrdenia lekárky Vasilevovej podozrenie, že ho niekto chcel poslať do večných lovíšť napriek tomu, že nie je indián. Všetci títo spomenutí mali spoločné dve veci. Boli občania Ruska a nemali radi Putina. Takže by sa s nadsázkou dalo povedať, že nemať rád Putina je veľmi škodlivé zdraviu.

Ak som vyššie napísal, že v starom Ríme boli nepriatelia často preklatí dýkou, pri takom Borisovi Nemcovi zase na Červenom námestí v Moskve bola použitá pištoľ. A zázračne rýchlo sa našiel aj „vrah“, na ktorého vraždu hodili ako celok. Bez vyšetrenia, či zistenia objednávateľa. Alebo zavraždení novinári, ktorí mali spoločnú často iba jedinú vec. Písali o zlodejinách a gaunerstve Putinových nohlsedov, ba dokonca o ňom samotnom.

Takže ak som napísal, že Putin je milovníkom starého Ríma, musím sa trošku poopraviť. On skôr miluje niektoré vybrané spôsoby, ktoré sa v ňom uplatňovali.

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

10.10.2019

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní. 1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil viac »

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

08.10.2019

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej viac »

Splodil ju Harabin, adoptoval si ju Smer. Monika Jankovská.

05.10.2019

Hovorí sa, že akýkoľvek slabý štát je silnejší, ako akákoľvek silná mafia. Zdá sa, že toto tvrdenie vôbec nemusí platiť absolútne. Najmä ak sa vlastníctvom mafie stal samotný štát.Nie viac »

Ukrajina / vojak /

Plán na stiahnutie ťažkých zbraní na východe Ukrajiny zostal na mŕtvom bode

15.10.2019 20:28

Zástupcovia separatistov, Ukrajiny a Ruska v kontaktnej skupine totiž nenašli na utorňajšom kole rozhovorov v bieloruskej metropole Minsk spoločnú reč.

Rumunsko parlament vláda nedôvera vyslovenie

Rumunský prezident poveril lídra opozičnej strany zostavením novej vlády

15.10.2019 19:30

Stalo sa tak po tom, čo parlament minulý týždeň vyslovil nedôveru vláde vedenej sociálnodemokratickou premiérkou Vioricou Dancilaovou.

Gábor Gál / minister spravodlivosti /

Začne Gál disciplinárky voči sudkyniam?

15.10.2019 19:00

Sudkyne Jankovská a Maruniaková čelia podozreniam, že v súdnych sporoch konali v prospech Mariana Kočnera, ktorý je obvinený z viacerých ekonomických trestných činov a objednávky vraždy.

Euro, peniaze, bankovky

Slovenská ekonomika bude rásť len o 2,6 %, prognózuje MMF

15.10.2019 17:48

Slovenská ekonomika podľa predpovede Medzinárodného menového fondu (MMF) v tomto roku reálne posilní iba o 2,6 percenta.