Založ si blog

Z Putina sa stal milovník starého Ríma.

Niežeby priveľmi študoval jeho históriu, to iste nie. Ale zamiloval si niektoré spôsoby, ktoré v starom Ríme vládli. Trebárs taká likvidácia nepriateľov. V Ríme na to mali hneď niekoľko spôsobov. Buď zavraždil nepriateľa najatý vrah, alebo ho obvinili trebárs zo sexu so zvieratami a poslali do vyhnanstva, keď mu predtým samozrejme zabavili všetok majetok, ktorý potom dostal nejaký iný „ctihodný“rímsky občan. Ale boli aj sofistikovanejšie spôsoby. Napríklad taký bolehlav. Pridal sa do vína a smädný riman sa po krátkom čase pobral za niektorým z rímskych bohov na druhý svet. Dôvod na likvidáciu nepriateľov bol vždy v zásade ten istý. Peniaze a moc. Dokonca sa objavili prvé spravodajské hry, keď trebárs psychopat Nero nechal podpáliť Rím, aby mohol za vinníka označiť kresťanov, ktorých potom podhodil buď davu,alebo skončili ako potrava divých šeliem v amfiteátri. Ešte predtým v obave zo straty moci nechal zavraždiť svoju matku Agrippinu, či množstvo skutočných, alebo domnelých odporcov. Povinne ho museli všetci milovať, vystupoval ako herec vo svojich vlastných divadelných predstaveniach, trvajúcich často viac ako deň a počas nich nesmel nikto opustiť sálu. Stávalo sa, že niektoré ženy počas tohoto úchylstva porodili priamo na predstavení.

Ak si pozrieme Putinove piár ťahy, nájdeme v nich neuveriteľné množstvo podobností s Nerom. V roku 1999 bolo uskutočnených niekoľko „terroristických“útokov na domy v mestách Moskva, Volgodonsk, Bujnaksk. Zahynulo pri nich viac ako 300 ľudí. V meste Riazaň bola v obytnom dome políciou objavená bomba 22.septembra a na druhý deň boli zatknutí a obvinení 3 podozriví. Problém bol v tom, že to boli agenti spravodajskej služby… Riaditeľ tajnej služby Patrušev sa poponáhľal s vysvetlením, že išlo iba o cvičenie a bomba vraj bola atrapa. Policajný pyrotechnik, ktorý ju likvidoval však uviedol, že bola skutočná a obsahovala výbušninu RDX. Tieto atentáty, z ktorých boli obratom obvinení Čečeni, poslúžili Putinovi ako dôvod na vojnu proti Čečensku a „konečné riešenie“ čečenskej otázky. A enormný nárast Putinovej popularity. Takže zosumarizjme to : Nerovo podpálenie Ríma a ukázanie prstom na „vinníkov“ kresťanov a vraždy civilistov ruskou tajnou službou a označenie za vinníkov Čečencov. Aké nápadne podobné udalosti.

Ale prejdime k jedom. V Ríme to bol mimoriadne obľúbený spôsob vyrovnávania sa s nepriateľmi. Či už skutočnými, alebo domnelými. Rovnako sa zapáčil tento spôsob aj Vladimírovi Vladimírovičovi. Stačí si spomenúť na ex-agenta ruskej tajnej služby Litvinenka, otráveného polóniom, alebo ďalšieho jeho exkolegu Skripaľa, otráveného novičokom. Najnovšie je to Putinov najväčší politický rival Navaľnyj, u ktorého jestvuje momentálne tiež podľa tvrdenia lekárky Vasilevovej podozrenie, že ho niekto chcel poslať do večných lovíšť napriek tomu, že nie je indián. Všetci títo spomenutí mali spoločné dve veci. Boli občania Ruska a nemali radi Putina. Takže by sa s nadsázkou dalo povedať, že nemať rád Putina je veľmi škodlivé zdraviu.

Ak som vyššie napísal, že v starom Ríme boli nepriatelia často preklatí dýkou, pri takom Borisovi Nemcovi zase na Červenom námestí v Moskve bola použitá pištoľ. A zázračne rýchlo sa našiel aj „vrah“, na ktorého vraždu hodili ako celok. Bez vyšetrenia, či zistenia objednávateľa. Alebo zavraždení novinári, ktorí mali spoločnú často iba jedinú vec. Písali o zlodejinách a gaunerstve Putinových nohlsedov, ba dokonca o ňom samotnom.

Takže ak som napísal, že Putin je milovníkom starého Ríma, musím sa trošku poopraviť. On skôr miluje niektoré vybrané spôsoby, ktoré sa v ňom uplatňovali.

Čakanie na ruského Stauffenberga, alebo Brutusa?

21.03.2023

Písal sa rok 1944 a skupina nemeckých dôstojníkov v snahe ukončiť vojnu a zabrániť totálnemu zničeniu Nemecka spáchala atentát na Adolfa Hitlera. Bombu k jeho nohám mal na porade vo Vlčom hniezde umiestniť práve Stauffenberg. Hitler zázrakom prežil a rozpútal krvavé orgie, ktoré zasiahli množstvo sprisahancov a ich rodín. Nemecko však nakoniec tak, či onak utrpelo [...]

Brat za brata!

23.02.2023

Inšpirovaní touto čud(r)áckou skupinou slovenských vlastencov, Vlastičiek a vlastníkov napríklad hotelov v Karibiku, sme sa v našej krčme rozhodli nielenže podporiť ich aktivity, ale dokonca rozšíriť toto ich hnutie. Tak sme si založili organizáciu Brat za brata, sestra za sestru, sesternica za sesternicu, bratranec za bratranca, sestrička za primára a primár za vrchnú [...]

Od boľševizmu k nacizmu. Život a dielo Ľuboša Blahu, život a dielo Smeru.

22.02.2023

Ľuboš Blaha, kedysi absolútne bezvýznamný poslanecký asistent ešte bezvýznamnejšieho poslanca za komunistickú stranu, vycítil správne svoju šancu. Hneď ako preveksloval do Smeru, začal po krátkej epizóde so svojím sociálnym cítením prezentovať svoje postoje ku Covidu, k očkovaniu a teraz predovšetkým k vojne na Ukrajine. Stal sa miláčikom konšpiračných webových [...]

ponorka, Gotland

Británia vloží štyri miliardy libier do vývoja novej útočnej ponorky

01.10.2023 22:01

Postaviť ju plánuje spoločne s Austráliou.

hasiči Trenčín auto požiar

Hasiči v Trenčíne likvidujú požiar výrobnej haly

01.10.2023 21:35, aktualizované: 21:56

Na likvidáciu požiaru vyslali 12 kusov techniky a 22 hasičov.

Volodymyr Zelenskyj

Víťazstvo Ukrajiny vo vojne príde, povedal Zelenskyj

01.10.2023 21:21

Prezident zároveň zdôraznil, že „odvaha, húževnatosť, jednota sú veci, ktoré nesmieme stratiť, aby sme nestratili Ukrajinu“.

lietadlo

Pád malého lietadla v Senici si vyžiadal dve obete

01.10.2023 19:58

V senickej mestskej časti Čáčov spadlo v nedeľu podvečer malé lietadlo.