Založ si blog

Všetky hriechy Zuzany Čaputovej! Tu a teraz!

Výstavba diaľnic. Pani prezidentka nedokázala na rozdiel od Smeru, SNS, HZDS, či Mosta ukradnúť z tejto mega sumy ani cent!

Veľký Slavkov – Štát prišiel pri tomto podvodnom prevode pozemkov o 1 500 000 000,-SK. Slovom jednu miliardu, päťsto miliónov slovenských korún!

Tunelovanie Vojenského spravodajstva-škoda odhadnutá na niekoľko miliónov €!

Predaj, presnejšie povedané krádež emisných kvót. Občania Slovenska boli okradnutí o takmer 50 miliónov €, čím sa tento podvod finančne vyrovnal Veľkému Slavkovu.

Sociálne podniky Viery Tomanovej. Čistá strata sa rovná niekoľkým miliónom €, čistá zlodejna sa rovná presne tej istej sume.

Rekonštrukcia Bratislavského hradu. Z pôvodnej sumy 1 200 000 000,-SK sa rekonštrukcia pod kuratelou Váhostavu Juraja Širokého vyšplhala na 2 600 000 000,-SK, takže za túto sumu by už napríklad v Rakúsku vedeli postaviť 2 hrady.

Kauza Lemikon. Vyplatených 16 miliónov € na základe podvodnej požiadavky schránkovej firmy z Cypru.

Kauza popolček. Tender vyhrala firma SNS, pričom štát prišiel o 27 000 000,-€.

Mýtny tender – Vyhrala ponuka blízka J&T za 852 000 000,-€, pričom najlacnejšia ponuka bola nižšia o 221 000 000,-€!

Kauza vytunelovaného Váhostavu. Táto spoločnosť nevyplatila za odvedené práce ani cent živnostníkom a firmám, ktoré pre ňu pracovali. Na základe tohoto podvodu vláda Roberta Fica dokonca menila zákon. Vyšetrovanie kauzy skončí presne tak, všetky podobné predtým : Skutok sa nestal. Za ukraduté peniaze vyrastú vily na Bahamách, alebo v nejakom daňovom raji.

Dotácie do poľnohospodárstva na východnom Slovensku. Bývalá poslankyňa Smeru Rošková, prezývaná aj Grófka, dostávala dotácie z poľnohospodárskej platobnej agentúry aj na parkovisko, čo dokonca cintorín!

Antonia Vadala, vydaný na základe talianskeho zatykača do vlasti kvôli obchodu s kokaínom roky bezproblémovo vegetil na východe Slovenska, požíval úctu medzi smeráckou verchuškou a ako svoju emisárku vyslal cez smeráka Jasaňa na úrad vlády Troškovú, z ktorej nechal expremiér spraviť štátnu radkyňu!

Únos Vietnamca vládnym špeciálom. Bolo preukázané, že občan cudzieho štátu bol unesený do cudziny špeciálom slovenskej vládnej letky! Medzi podozrivými páchateľmi boli  a stále sú pracovníci ochranky ministerstva vnútra, šéf protokolu Čulák a dokonca priamo bývalý minister vnútra Kaliňák!

 

Ani v jednej z týchto káuz nefiguruje meno súčasnej prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá zatiaľ, kým smeráci, snsáci, či házedesáci rabovali Slovensko, zastupovala často bezplatne na súdoch obete tohoto banditizmu.

No povedzte sami. Môže takáto osoba dôstojne reprezentovať Slovensko v zahraničí?

Ja už iba dodávam : Môže! A vyslovujem svoje želanie, aby tomu tak bolo 2 funkčné obdobia!

 

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

10.10.2019

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní. 1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil viac »

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

08.10.2019

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej viac »

Splodil ju Harabin, adoptoval si ju Smer. Monika Jankovská.

05.10.2019

Hovorí sa, že akýkoľvek slabý štát je silnejší, ako akákoľvek silná mafia. Zdá sa, že toto tvrdenie vôbec nemusí platiť absolútne. Najmä ak sa vlastníctvom mafie stal samotný štát.Nie viac »

Rumunsko parlament vláda nedôvera vyslovenie

Rumunský prezident poveril lídra opozičnej strany zostavením novej vlády

15.10.2019 19:30

Stalo sa tak po tom, čo parlament minulý týždeň vyslovil nedôveru vláde vedenej sociálnodemokratickou premiérkou Vioricou Dancilaovou.

Gábor Gál / minister spravodlivosti /

Začne Gál disciplinárky voči sudkyniam?

15.10.2019 19:00

Sudkyne Jankovská a Maruniaková čelia podozreniam, že v súdnych sporoch konali v prospech Mariana Kočnera, ktorý je obvinený z viacerých ekonomických trestných činov a objednávky vraždy.

Euro, peniaze, bankovky

Slovenská ekonomika bude rásť len o 2,6 %, prognózuje MMF

15.10.2019 17:48

Slovenská ekonomika podľa predpovede Medzinárodného menového fondu (MMF) v tomto roku reálne posilní iba o 2,6 percenta.

peniaze, kalkulačka

Niektoré firmy nebudú musieť overovať účtovné závierky

15.10.2019 17:43

Niektorým firmám ubudnú povinnosti v oblasti účtovníctva. Počíta s tým novela zákona z dielne ministerstva financií, ktorú schválil parlament.