Založ si blog

„Brilantný“právnik Harabín robí truľa zo seba, alebo z občanov.

Štefan Harabín, bohvie prečo požívajúci u istej časti voličov povesť „brilantného“právnika, sa nám nejako rozpísal vo svojich podaniach na Ústavný súd. Žiada dokonca, aby Ústavný súd vydal predbežné opatrenie, ktorým zabráni Zuzane Čaputovej zložiť prezidentský sľub, kým nebude rozhodnuté o jeho vlastných podaniach! Podľa Štefana vraj mohlo byť v prezidentských voľbách sfalšovaných až 300 000 hlasov! Nevieme, akým prepočtom „brilantný“právnik dospel k tomuto číslu, ale s najväčšou pravdepodobnosťou použil bulharskú konštantu. Aby jeho myšlienkový oblúk nezostal iba poloblúkom, pokračuje vo výpočte svojich „argumentov“. Ak vraj súd nerozhodol o jeho podaniach, nemôže sa stať Čaputová prezidentkou. Inými slovami : Ak niekto obviní Harabína, že je pedofilom, tak podľa jeho vlastnej logiky je pedofilom do chvíle, kým súd nerozhodne inak. Že je to sprostoť? Samozrejme, že je. Rovnaká, ako Harabínove tvrdenia o „nemožnosti“ zloženia prezidentského sľubu Zuzanou Čaputovou, kým Ústavný súd nerozhodne vo veci samotnej.

„Brilantný“právnik, známy z minulosti aj priateľským telefonátom s drogovým dílerom Bakim Sadikim, alebo vyplatením odmien sebe samému, keď bol predsedom Najvyššieho súdu, namieta dokonca aj férovosť prezidentských volieb dokonca z dôvodu, že kandidát Mistrík sa vzdal pred prvým kolom volieb v prospech novopečenej prezidentky! To bol už posledný krok k dokončeniu Pištovho myšlienkového „víťazného“ oblúka.

Z „brilantnej“právnickej minulosti Štefana treba snáď spomenúť jeho interview v polo, alebo celoúchylnom mediálnom gýči Slobodný vysielač, kde tvrdil, že Medzinárodný súd pre vojnové zločiny v Haagu zbavil Slobodana Miloševiča z obvinenia z vojnovývh zločinov počas vojny na Balkáne. Pravda bola pritom taká, že Medzinárodný súd svoje konanie voči „mäsiarovi v Balkánu“, ako Miloševiča prezývali skutočne zastavil, ale z dôvodu Miloševičovej smrti. V každej čo len polonormálnej krajine sveta je totiž právne nemožné súdiť mŕtveho človeka. S výnimkou trebárs Ruska, kde dodnes beží konanie voči umučenému právnikovi Magnitskému!

Na začiatku mája chválabohu neúspešný prezidentský kandidát a miláčik konšpirátorov  hovoril, že ak by založil novú politickú stranu, bolo by to podobné, ako keď by riaditeľ nemocnice išiel kandidovať za kotolníka. Tomu som sa potešil tiež, lebo práca kotolníka je skutočno zodpovedná.

Takže ak si zhrnieme Hrabínove „argumenty“, buď cielene robí truľa zo seba, alebo z občanov. Zo seba preto, aby okupoval mediálny priestor, z občanov preto, lebo je presvedčený, že všetci máme problém prečítať jednoduchý text a nedajbože ho aj pochopiť.

Čakanie na ruského Stauffenberga, alebo Brutusa?

21.03.2023

Písal sa rok 1944 a skupina nemeckých dôstojníkov v snahe ukončiť vojnu a zabrániť totálnemu zničeniu Nemecka spáchala atentát na Adolfa Hitlera. Bombu k jeho nohám mal na porade vo Vlčom hniezde umiestniť práve Stauffenberg. Hitler zázrakom prežil a rozpútal krvavé orgie, ktoré zasiahli množstvo sprisahancov a ich rodín. Nemecko však nakoniec tak, či onak utrpelo [...]

Brat za brata!

23.02.2023

Inšpirovaní touto čud(r)áckou skupinou slovenských vlastencov, Vlastičiek a vlastníkov napríklad hotelov v Karibiku, sme sa v našej krčme rozhodli nielenže podporiť ich aktivity, ale dokonca rozšíriť toto ich hnutie. Tak sme si založili organizáciu Brat za brata, sestra za sestru, sesternica za sesternicu, bratranec za bratranca, sestrička za primára a primár za vrchnú [...]

Od boľševizmu k nacizmu. Život a dielo Ľuboša Blahu, život a dielo Smeru.

22.02.2023

Ľuboš Blaha, kedysi absolútne bezvýznamný poslanecký asistent ešte bezvýznamnejšieho poslanca za komunistickú stranu, vycítil správne svoju šancu. Hneď ako preveksloval do Smeru, začal po krátkej epizóde so svojím sociálnym cítením prezentovať svoje postoje ku Covidu, k očkovaniu a teraz predovšetkým k vojne na Ukrajine. Stal sa miláčikom konšpiračných webových [...]

Izraelská armáda, vojaci, Pásmo Gazy, Palestína, Hamas

Izraelská armáda dostala echo o útoku Hamasu na židovský štát dva týždne vopred

18.06.2024 21:31

Vyššie postavení velitelia správe elitnej spravodajskej jednotky 8200 nevenovali dostatočnú pozornosť.

Vladimir Putin / Kim Čong-un / KĽDR / Rusko /

Putin dorazil do KĽDR, vítal ho Kim. Čo vyrokuje šéf Kremľa v Pchjongjangu?

18.06.2024 20:40, aktualizované: 23:05

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg upozornil, že Putinova návšteva totalitnej krajiny má "medzinárodný presah".

Hadždž

Počas púte hadždž zomrelo takmer 600 ľudí, tvrdí AFP. Teploty v Mekke dosiahli takmer 52 °C

18.06.2024 20:19, aktualizované: 22:36

Na tohtoročnej púti sa zúčastňuje 1,8 milióna ľudí.

Peter Pčolinský

Pčolinský odišiel zo Sme rodina. Postupne bude odhaľovať videá a fotky zo zákulisia politiky

18.06.2024 19:43, aktualizované: 21:10

Pčolinský tvrdí, že videá a fotky neboli nikdy zverejnené a nikdy sa nemali dostať na verejnosť.