Založ si blog

„Brilantný“právnik Harabín robí truľa zo seba, alebo z občanov.

Štefan Harabín, bohvie prečo požívajúci u istej časti voličov povesť „brilantného“právnika, sa nám nejako rozpísal vo svojich podaniach na Ústavný súd. Žiada dokonca, aby Ústavný súd vydal predbežné opatrenie, ktorým zabráni Zuzane Čaputovej zložiť prezidentský sľub, kým nebude rozhodnuté o jeho vlastných podaniach! Podľa Štefana vraj mohlo byť v prezidentských voľbách sfalšovaných až 300 000 hlasov! Nevieme, akým prepočtom „brilantný“právnik dospel k tomuto číslu, ale s najväčšou pravdepodobnosťou použil bulharskú konštantu. Aby jeho myšlienkový oblúk nezostal iba poloblúkom, pokračuje vo výpočte svojich „argumentov“. Ak vraj súd nerozhodol o jeho podaniach, nemôže sa stať Čaputová prezidentkou. Inými slovami : Ak niekto obviní Harabína, že je pedofilom, tak podľa jeho vlastnej logiky je pedofilom do chvíle, kým súd nerozhodne inak. Že je to sprostoť? Samozrejme, že je. Rovnaká, ako Harabínove tvrdenia o „nemožnosti“ zloženia prezidentského sľubu Zuzanou Čaputovou, kým Ústavný súd nerozhodne vo veci samotnej.

„Brilantný“právnik, známy z minulosti aj priateľským telefonátom s drogovým dílerom Bakim Sadikim, alebo vyplatením odmien sebe samému, keď bol predsedom Najvyššieho súdu, namieta dokonca aj férovosť prezidentských volieb dokonca z dôvodu, že kandidát Mistrík sa vzdal pred prvým kolom volieb v prospech novopečenej prezidentky! To bol už posledný krok k dokončeniu Pištovho myšlienkového „víťazného“ oblúka.

Z „brilantnej“právnickej minulosti Štefana treba snáď spomenúť jeho interview v polo, alebo celoúchylnom mediálnom gýči Slobodný vysielač, kde tvrdil, že Medzinárodný súd pre vojnové zločiny v Haagu zbavil Slobodana Miloševiča z obvinenia z vojnovývh zločinov počas vojny na Balkáne. Pravda bola pritom taká, že Medzinárodný súd svoje konanie voči „mäsiarovi v Balkánu“, ako Miloševiča prezývali skutočne zastavil, ale z dôvodu Miloševičovej smrti. V každej čo len polonormálnej krajine sveta je totiž právne nemožné súdiť mŕtveho človeka. S výnimkou trebárs Ruska, kde dodnes beží konanie voči umučenému právnikovi Magnitskému!

Na začiatku mája chválabohu neúspešný prezidentský kandidát a miláčik konšpirátorov  hovoril, že ak by založil novú politickú stranu, bolo by to podobné, ako keď by riaditeľ nemocnice išiel kandidovať za kotolníka. Tomu som sa potešil tiež, lebo práca kotolníka je skutočno zodpovedná.

Takže ak si zhrnieme Hrabínove „argumenty“, buď cielene robí truľa zo seba, alebo z občanov. Zo seba preto, aby okupoval mediálny priestor, z občanov preto, lebo je presvedčený, že všetci máme problém prečítať jednoduchý text a nedajbože ho aj pochopiť.

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

10.10.2019

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní. 1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil viac »

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

08.10.2019

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej viac »

Splodil ju Harabin, adoptoval si ju Smer. Monika Jankovská.

05.10.2019

Hovorí sa, že akýkoľvek slabý štát je silnejší, ako akákoľvek silná mafia. Zdá sa, že toto tvrdenie vôbec nemusí platiť absolútne. Najmä ak sa vlastníctvom mafie stal samotný štát.Nie viac »

Ukrajina / vojak /

Plán na stiahnutie ťažkých zbraní na východe Ukrajiny zostal na mŕtvom bode

15.10.2019 20:28

Zástupcovia separatistov, Ukrajiny a Ruska v kontaktnej skupine totiž nenašli na utorňajšom kole rozhovorov v bieloruskej metropole Minsk spoločnú reč.

Rumunsko parlament vláda nedôvera vyslovenie

Rumunský prezident poveril lídra opozičnej strany zostavením novej vlády

15.10.2019 19:30

Stalo sa tak po tom, čo parlament minulý týždeň vyslovil nedôveru vláde vedenej sociálnodemokratickou premiérkou Vioricou Dancilaovou.

Gábor Gál / minister spravodlivosti /

Začne Gál disciplinárky voči sudkyniam?

15.10.2019 19:00

Sudkyne Jankovská a Maruniaková čelia podozreniam, že v súdnych sporoch konali v prospech Mariana Kočnera, ktorý je obvinený z viacerých ekonomických trestných činov a objednávky vraždy.

Euro, peniaze, bankovky

Slovenská ekonomika bude rásť len o 2,6 %, prognózuje MMF

15.10.2019 17:48

Slovenská ekonomika podľa predpovede Medzinárodného menového fondu (MMF) v tomto roku reálne posilní iba o 2,6 percenta.