Založ si blog

Čo bolo, bolo. Terazky je už aj Kotleba demokrat! A Smer má nového parťáka.

Niektorí ľudia majú od lekárov papier, že sú „na hlavu“ od včera má papier vydaný Najvyšším súdom aj Kotleba, že je demokrat. Vychádzam z logiky, že ak jeho partaj neoznačil súd za fašistov, logicky musia byť teda demokrati. Minimálne týmto tvrdením sa bude Fico oháňať pri líbankách, ktoré teraz rozpúta pri parlamentnom hlasovaní s fašistami. Prepáčte, s demokratmi. Že to môže byť a určite aj je úplne, ale úplne inak, zase môžeme byť presvedčení my ostaní. Ale to je tak všetko, čo môžeme do volieb urobiť. Včerajšiemu odkazu z Najvyššieho súdu sa nepochybne potešili aj v Kremli, na ktorý sa občas hrnuli výčitky, že podporuje v zahraničí nielen antisystémové strany, ale rovno fašistov. Od včera môže aj Vladimír mávať rozsudkom nášho súdu a tváriť sa ako podporovateľ demokracie nielen v strednej Európe, ale aj v priľahlých okresoch.

Pre úplnosť však treba dodať, že žaloba generálneho prokurátora bola pripravená šlendriánsky. Ak sa generálny prokurátor vo svojom návrhu opiera ako o dôkaz fašizmu kotlebovcov o trestné stíhania, ktoré ani v jednom prípade ešte neboli právoplatne ukončené(!) rozhodnutím súdu, môže to mať iba dva dôvody. Ten prvý, právny šlendriazmus som už spomenul. Druhým však môže byť aj skutočnosť, že tento amaterizmuis bol úmyselný. A žaloba ako taká mala slúžiť iba na otupenie spoločenského tlaku, ktorý si ju vyžiadal. Ale možná je samoztrrejme aj ich kombinácia.

Ešte zaujímavšie pristúpil k rozhodovaniu súd, ktorý zvalil vinu na prokuratúru, lebo vraj nedokázala faktami presvedčiť, že Kotlebova strana je skutočne fašistická. Pritom stačilo, aby sa zoznámili sudcovia s európskou judikatúrou, ktorá podobné prípady už pozná a dozvedeli by sa, že Európsky súd pre ľudské práva v Štrassburgu  v minulosti rozhodol, že „nestačí zisťovať len to, či je program extrémistickej strany formálne v poriadku, ale musí byť porovnávaný s konaním vedúcich činiteľov tejto strany“. Sudcovia v Štrasburgu na rozdiel od našich vedia aj to, že „politické strany, ktorých ciele sú v rozpore so základnými princípmi demokracie, neodhaľujú tieto ciele vo svojich oficiálnych dokumentoch skôr než po prevzatí moci“(Roman Pataj, DenníkN).

Nuž, ale čo sa dá robiť? Terazky je už Kotleba vlastne demokrat a Smer má nádejného koaličného spojenca.

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

10.10.2019

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní. 1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil viac »

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

08.10.2019

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej viac »

Splodil ju Harabin, adoptoval si ju Smer. Monika Jankovská.

05.10.2019

Hovorí sa, že akýkoľvek slabý štát je silnejší, ako akákoľvek silná mafia. Zdá sa, že toto tvrdenie vôbec nemusí platiť absolútne. Najmä ak sa vlastníctvom mafie stal samotný štát.Nie viac »

Ukrajina / vojak /

Plán na stiahnutie ťažkých zbraní na východe Ukrajiny zostal na mŕtvom bode

15.10.2019 20:28

Zástupcovia separatistov, Ukrajiny a Ruska v kontaktnej skupine totiž nenašli na utorňajšom kole rozhovorov v bieloruskej metropole Minsk spoločnú reč.

Rumunsko parlament vláda nedôvera vyslovenie

Rumunský prezident poveril lídra opozičnej strany zostavením novej vlády

15.10.2019 19:30

Stalo sa tak po tom, čo parlament minulý týždeň vyslovil nedôveru vláde vedenej sociálnodemokratickou premiérkou Vioricou Dancilaovou.

Gábor Gál / minister spravodlivosti /

Začne Gál disciplinárky voči sudkyniam?

15.10.2019 19:00

Sudkyne Jankovská a Maruniaková čelia podozreniam, že v súdnych sporoch konali v prospech Mariana Kočnera, ktorý je obvinený z viacerých ekonomických trestných činov a objednávky vraždy.

Euro, peniaze, bankovky

Slovenská ekonomika bude rásť len o 2,6 %, prognózuje MMF

15.10.2019 17:48

Slovenská ekonomika podľa predpovede Medzinárodného menového fondu (MMF) v tomto roku reálne posilní iba o 2,6 percenta.