Založ si blog

Verím, že Harabin videl v električke utečencov.

Stalo sa mu to mnoho razy, presne rovnako, ako mne. Bolo a je ich v Bratislave veľa, priznávam. Cestujem električkou často, tak viem, o čom píšem. Rovnako ako Harabin. Teda neviem určite, či ňou cestuje často, ale tých utečencov mu verím. Bezozvyšku. Niektorí hovoria anglicky, iní francúzsky, nemecky, asi piatich som počul rozprávať arabsky, troch kurdsky a potom je tu najväčšia skupina, ktorej sa tiež dá pomerne ťažko rozumieť, ale tiež prišli do Bratislavy z východu Európy. Presnejšie z východu Slovenska. Paradoxne aj samotný Harabin. Niektorí sa hrnuli do Bratislavy už v „zlatých komunistických časoch“, iní, ako napríklad Štefan, zaňuchali svoju šancu až po Novembri ´89. A začali obsadzovať čo bolo voľné. Bytmi počínajúc, flekmi v štátnej správe, polícii, prokuratúre či v súdnictve končiac. Nikomu neprekážali, nikto ich nevyháňal a nevyháňa. Takže jediný(?) komu migranti prekážajú a kto z nich nespustí oči, je paradoxne jeden z nich, Štefan. „Ochranca kresťanstva na Slovensku, ochranca tradičnej rodiny, presadzovateľ právneho štátu“ a autor ďalších mnohých srandovných hesiel, ktorými ohuroval voličov pred voľbami. Skutočne je žartovné počúvať z úst bývalého komunistu(aj keď terminus technicus bývalý komunista je najsradovnejší zo všetkých)reči o tom, ako mu na srdci leží kresťanstvo, národná hrdosť, či láska k slovenskému ľudu. Proste všetko, čo bolo v časoch, keď Harabín predsedal komunistickej strane na Okresnom súde v Poprade, červeným súknom pre Harabinových boľševických šéfov na okrese, kraji, ústrednom výbore KSS v Bratislave, ÚV KSČ v Prahe, či nebodaj priamo na centrále v Moskve! Veď komunizmus nepoznal národnosť, poznal iba triedny boj. Tí, čo mali tried menej, bojovali proti tým, čo ich mali viacej. Neustále a do víťazného konca. Ten bol skutočne natoľko víťazný, že na jeho konci už nebol v obchodoch ani toaletný papier, zubná pasta, či hygienické vložky. Bolo by možno zaujímavé vyhľadať v archívoch, koľko razy na komunistickej schôdzi vystúpil predseda Harabín trebárs s príspevkom „Právo Slovákov na sebaurčenie v rámci ČSSR, alebo s témou Kresťanstvo a rodina ako základ štátu“. Myslím, že toto by nedokázal vypátrať ani taký slovutný detektív, akým bol Sherlock Holmes.

Napriek všetkému nevyháňajte utečencov z východu z Bratislavy. Sú pre ňu prínosom. Ale netvrdím, že aj ten z Ľubice.

Zlatá rybka zo Smeru nám ide splniť tri želania.

18.02.2020

Keďže sa tak má udiať až dnes, my sme smerákov v našej krčme o niečo predbehli. S týmto nápadom prišiel bezdomovec Karol a hneď ako nám ho oznámil, všetci sme padli do kolien a traja o viac »

Ak je prezidentka Zuzana Čaputová z pezinskej skládky, Fico je z politickej kafilérie.

14.02.2020

"Pani excelencia zo skládky pezinskej nech sa rozhodne, čo urobí". Odkaz Roberta Fica prvej dáme a ústavnému činiteľovi číslo 1 Slovenskej republiky, už prerazil dno smeráckej žumpy. Vlastne viac »

A všetkým chlapom bude stáť! Sľúbila vláda!

13.02.2020

S touto senzačnou správou rozrazil dvere na našej krčme Einstein a valil sa rovno k pultu. "Veď som vám vravel, tupci, že Robo na nás nezabudne". To sme sa dosť preľakli, lebo sme si mysleli, viac »

väznica, väzenie, basa, Leopoldov, väznica v Leopoldove,

Kde by mohli Kočner s Ruskom sedieť?

28.02.2020 00:00

Pavol Rusko a Marian Kočner by si svoje tresty mali odpykať v zariadení s najvyšším stupňom stráženia. Kde také väzenia sú?

sýria, idlib, výbuch

Turecko otvára sýrskym utečencom cestu do Európy

28.02.2020 00:00

Turecko už nebude zastavovať sýrskych utečencov, ktorí sa snažia dostať do Európy.

Izrael / Benjamin Netanjahu /

Netanjahu sa chce zapáčiť izraelským Arabom

27.02.2020 22:17

Predčasné parlamentné voľby sa v Izraeli budú konať 2. marca.

Pažiť

Banskobystričan skoro zrazil policajta

27.02.2020 21:36

Po niekoľkých hodinách bol 21-ročný muž v ich rukách polície.