Založ si blog

Neuveriteľné! Pri vzniku Smeru stál George S. !

Potom, ako sa prevalilo v médiách, že najväčší súčasný nenávistlivec Georga Sorosa, maďarský premiér Orbán poberal od amerického miliardára svojho času štipendium v dolároch, ktoré sa mu vtedy čuduj sa svete nebridli, je tu ďalší škandál! Pri vzniku Smeru, dá sa povedať priamo pri jeho kolíske, stál ako krstný otec rovnako George S.

Ako k tomu prišlo? Potom, ako po voľbách v roku 1998 prišli mecenáši HZDS k záveru, že Mečiar je už na odpis ako polámaný rebrík, po ktorom sa už vyššie nevyšplhajú, rozhodli sa založiť novú stranu, cez ktorú budú pretláčať svoje záujmy. Voľba padla na Roberta Fica, ktorému rýchlo odkúpili značku „sociálna demokracia“ od jej vlastníka Borisa Zalu. „Rebel“ Robert Fico z radov vtedajšej SDĽ, sa im javil ako najvhodnejšia osoba na naplnenie vlastných cieľov. Aká bola úloha Georga S.? Keďže nešlo o nič viac a nič menej ako o peniaze, nemohol pri takomto projekte samozrejme chýbať. Prvotným vkladom boli peniaze, ktoré tento typ ľudí zvykne požičiavať politickým stranám na 1 000% úrok, druhým vkladom boli persóny, ktoré poslušným hlasovaním v parlamente a konaním vo vládnych postoch zabezpečili plnenie jeho záujmov. Samozrejme, že ten 1000% úrok napokon zaplatili a stále platia občania Slovenska. Trebárs pri výstavbe diaľnic, alebo rekonštrukcii bratislavského Hradu. Že ako to súvisí s Georgom S.? Veľmi jednoducho.

George je anglický variant mena Juraj. A  keďže angličtina nepozná mäkčene, dĺžne a podobne, „S“ je skratka mena Široký.

Takže Juraj Široký.

A tajomstvo je odhalené.

V každom z nás drieme nejaký úchyl.

10.10.2019

Vyhlásil Karol v našej krčme tesne predtým, ako sme začali politologický rozbor udalostí uplynulých dní. 1 október. Štefan Harabin počas pracovnej doby uskutočnil tlačovku, na ktorej oznámil viac »

Nevyspytateľný prezident Trump? Nie. Iba nevyspytateľný hochštapler.

08.10.2019

Rozhodnutie Donalda Trumpa, že americké jednotky vyprázdnia priestor na severe Sýrie, aby umožnili ofenzívu Turecka proti Kurdom, sa mohlo zrodiť iba v chorej hlave. Skutočne chorej, neschopnej viac »

Splodil ju Harabin, adoptoval si ju Smer. Monika Jankovská.

05.10.2019

Hovorí sa, že akýkoľvek slabý štát je silnejší, ako akákoľvek silná mafia. Zdá sa, že toto tvrdenie vôbec nemusí platiť absolútne. Najmä ak sa vlastníctvom mafie stal samotný štát.Nie viac »

Rumunsko parlament vláda nedôvera vyslovenie

Rumunský prezident poveril lídra opozičnej strany zostavením novej vlády

15.10.2019 19:30

Stalo sa tak po tom, čo parlament minulý týždeň vyslovil nedôveru vláde vedenej sociálnodemokratickou premiérkou Vioricou Dancilaovou.

Gábor Gál / minister spravodlivosti /

Začne Gál disciplinárky voči sudkyniam?

15.10.2019 19:00

Sudkyne Jankovská a Maruniaková čelia podozreniam, že v súdnych sporoch konali v prospech Mariana Kočnera, ktorý je obvinený z viacerých ekonomických trestných činov a objednávky vraždy.

Euro, peniaze, bankovky

Slovenská ekonomika bude rásť len o 2,6 %, prognózuje MMF

15.10.2019 17:48

Slovenská ekonomika podľa predpovede Medzinárodného menového fondu (MMF) v tomto roku reálne posilní iba o 2,6 percenta.

peniaze, kalkulačka

Niektoré firmy nebudú musieť overovať účtovné závierky

15.10.2019 17:43

Niektorým firmám ubudnú povinnosti v oblasti účtovníctva. Počíta s tým novela zákona z dielne ministerstva financií, ktorú schválil parlament.