Netuším síce, ktorý policajt to urobí, ale keďže minimálne 80% týchto chalanov a dám sú úplne normálni a seriózni ľudia, určite sa aspoň jeden nájde. To, čo predviedla verchuška tejto inštitúcie s prípadom podozrenia kupovania rómskych hlasov v prospech poslancov Smeru Petra Chudíka a Stanislava Kubáneka, sa inak, ako sexuálne zneužitie polície nedá nazvať. Dokonca s trvalými následkami, pri ktorom sa zvyšuje trestná sadzba. Podľa § 199, trestného zákona 300/2005 Z. z., „odňatím slobody na pätnásť rokov až dvadsať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a spôsobí ním ťažkú ujmu na zdraví“.
Krátka rekapitulácia.
Policajný prezident Gašpar v pondelok povedal, že polícia dôsledne vyšetrila prípad volebnej korupcie v obci Lomnička, okres Stará Ľubovňa. „Vyšetrovateľ vyšetril prípad samostatne, bez akéhokoľvek ovplyvňovania,“ uviedol s tým, že vyšetrovanie bolo pod dozorom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry.
Na podozrenie z kupovania voličských hlasov v rómskych osadách počas tohtoročných parlamentných volieb upozornil dávnejšie RTVS. Podozriví boli poslanci Smeru-SD Stanislav Kubánek a Peter Chudík. Gašpar objasnil, že k volebnej korupcii nedošlo. „Neobhajujem to, ako kto v rámci volebnej kampane získal a koľko hlasov. Ja chcem povedať, že sa nestal trestný čin korupcie tak, ako bol oznámený a ako sme sa ním zaoberali my,“ vysvetlil.(Aktuality.sk)
Nuže, milý pán prezident Policajného zboru. Ak ste vyšetrovali trestný čin tak, ako vám bol oznámený, to je dosť málo na to, aby sa takýto postup vyšetrovateľa dal pokladať za profesionálny. Dokonca by som povedal, že bol lajdácky a slovami môjho kamaráta z krčmy Karola, bývalého vyšetrovateľa, bol prípad vyšetrovateľom utopený. Odvolávať sa na špeciálnu prokuratúru, ktorá takýto postup odobrila, je dnes už zábavné, najmä ak si uvedomíme, aké iné vyšetrovania kriminálnych trestných činov už dokázal tento „strážca zákonnosti“ zašmodrchať. Mimochodom, za vyšetrovanie je vždy zodpovedná polícia, prokuratúra samotné vyšetrovanie iba dozoruje.
Reportéri z STV mali k dispozícii iba zopár vyjadrení od podplatených voličov. Reportér televízie totiž na rozdiel polície nemôže vypočuť všetkých voličov, ktorých hlasy mali byť kúpené za cigarety.. A tých mohlo byť až 395. Pre lepšiu orientáciu to uvádzam aj slovom – tristodeväťdesiatpäť. Vyšetrovateľ polície ich vypočuť nielenže môže, ale dokonca musí! To netvrdím ja, to hovorí zákon.
Ak vyšetrovateľ tohoto podozrenia z volebnej korupcie dospel napokon k záveru, že skutok sa nestal a naopak, za krivé obvinenie začal stíhať samotných oznamovateľov, vysvetlite mu rozdiel v slovných spojeniach „voľné hodnotenie dôkazov a svojvoľné hodnotenie dôkazov“.l
Ak to napriek vašej snahe nepochopí, stáva sa spolucháteľom trestného činu znásilnenia polície.
A úplne na záver dodávam, že po samoúnose, samozbití a samovyšetrení, sa v našom právnom systéme objavil ďalší zaujímavý prvok. Samopodplatenie. A vraj Slovensko nemá čo ponúknuť svetu…
P. S.
Z priloženej fotografie nie je zrejmé, či sa poslanci Kubánek a Chudík tešia z volebného výsledku, z výhry Slovenska nad Škótskom, alebo z uznesenia vyšetrovateľa, ktorý rozhodol o zastavení trestného stíhania pri podozrení z volebnej korupcie:
Myslel som DETEKTOR. ...
Pokiaľ viem,tak p.Matrnovič je ekonomicky ...
veď to, každý tu kradne milióny a ja keď ...
A takto si tu žijeme... ako u drbnutých na ...
V jednej veci s Tebou a zároveň Matovičom ...
Celá debata | RSS tejto debaty