Ako súvisí koronavírus a rozkradnuté eurofondy?

12. marca 2020, petercvik, Nezaradené

Veľmi tesne a veľmi jasne. Keď za vládnutia Petra Plavčana, nominanta SNS na ministerstve školstva prišlo k rozdeľovaniu eurofondov na vedu a výskum, najvyššiu úspešnosť zaznamenávali garážové firmy, alebo firmy, sídliace v petržalských panelákoch. To boli tím ktorí vraj predložili najlepšie projekty a podľa vyjadrení vtedy kompetentných mal nezainteresovaný človek pocit, že posunú slovenskú vedu pred Nemecko, USA, Japonsko, či Francúzsko. Budeme podľa nominantov strany „Hrdo, odborne, slušne“ predávať slovenské patenty do celého sveta a zástupcovia najväčších svetových fieim budú kľačať na kolenách pred sídlom vlády, aby sme im ich vôbec predali. Slovenská akdémia vied, ktorej vvýskumné tímy sa venujú výskumu a vývoju už dlhé desaťročia, odišli s dlhým nosom a navyše ich ešte vládna verchuška zosmiešňovala. Skončilo to celé tak, že Plavčan sa síce musel po enornom tlaku verejnosti, médií, ale predovšetkým slovenských vedcov pratať z funkcie. Aby mu vzápätí našli jeho ochrancovia iný hrant. A eurofondy zostali visieť vo vzduchu. Garážmajstri ich síce nedostaali(aspoň nie v naplánovanej výške), ale SAV tiež zostala chudobným príbuzným, pretože sa  jej pracovníci podielali na „protivládnom a protislovenskom“ odboji. Rozumej tomu tak, že stúpili na odtlak banditom, ktorí už mali mali vo svojom biznis pláne započítané vďaka nakradnutým euríčkam kúpu ďalších víl na Floride, Bahamách, alebo na Bali, či v Dubaji.

Ono je to skutočne prosté. Ak by neboli takmer 12 rokov politickí zlodeji kradli peniaze určené na vedu a výskum, už sme mohli mať vďaka skutočným a serióznym slovenským vedcom množstvo vyvinutých nových liekov, trebárs aj na koronavírus.

A tak mi napadá, že či sa ten, kto takúto rabovačku dovolil, nedopustil napríklad trestného činu sabotáže a možno aj vlastizrady. Tak, ako o tom hovorí § 317 Trestného zákona.