Založ si blog

Verím, že Harabin videl v električke utečencov.

Stalo sa mu to mnoho razy, presne rovnako, ako mne. Bolo a je ich v Bratislave veľa, priznávam. Cestujem električkou často, tak viem, o čom píšem. Rovnako ako Harabin. Teda neviem určite, či ňou cestuje často, ale tých utečencov mu verím. Bezozvyšku. Niektorí hovoria anglicky, iní francúzsky, nemecky, asi piatich som počul rozprávať arabsky, troch kurdsky a potom je tu najväčšia skupina, ktorej sa tiež dá pomerne ťažko rozumieť, ale tiež prišli do Bratislavy z východu Európy. Presnejšie z východu Slovenska. Paradoxne aj samotný Harabin. Niektorí sa hrnuli do Bratislavy už v „zlatých komunistických časoch“, iní, ako napríklad Štefan, zaňuchali svoju šancu až po Novembri ´89. A začali obsadzovať čo bolo voľné. Bytmi počínajúc, flekmi v štátnej správe, polícii, prokuratúre či v súdnictve končiac. Nikomu neprekážali, nikto ich nevyháňal a nevyháňa. Takže jediný(?) komu migranti prekážajú a kto z nich nespustí oči, je paradoxne jeden z nich, Štefan. „Ochranca kresťanstva na Slovensku, ochranca tradičnej rodiny, presadzovateľ právneho štátu“ a autor ďalších mnohých srandovných hesiel, ktorými ohuroval voličov pred voľbami. Skutočne je žartovné počúvať z úst bývalého komunistu(aj keď terminus technicus bývalý komunista je najsradovnejší zo všetkých)reči o tom, ako mu na srdci leží kresťanstvo, národná hrdosť, či láska k slovenskému ľudu. Proste všetko, čo bolo v časoch, keď Harabín predsedal komunistickej strane na Okresnom súde v Poprade, červeným súknom pre Harabinových boľševických šéfov na okrese, kraji, ústrednom výbore KSS v Bratislave, ÚV KSČ v Prahe, či nebodaj priamo na centrále v Moskve! Veď komunizmus nepoznal národnosť, poznal iba triedny boj. Tí, čo mali tried menej, bojovali proti tým, čo ich mali viacej. Neustále a do víťazného konca. Ten bol skutočne natoľko víťazný, že na jeho konci už nebol v obchodoch ani toaletný papier, zubná pasta, či hygienické vložky. Bolo by možno zaujímavé vyhľadať v archívoch, koľko razy na komunistickej schôdzi vystúpil predseda Harabín trebárs s príspevkom „Právo Slovákov na sebaurčenie v rámci ČSSR, alebo s témou Kresťanstvo a rodina ako základ štátu“. Myslím, že toto by nedokázal vypátrať ani taký slovutný detektív, akým bol Sherlock Holmes.

Napriek všetkému nevyháňajte utečencov z východu z Bratislavy. Sú pre ňu prínosom. Ale netvrdím, že aj ten z Ľubice.

Harabin je brilantný právnik! V našej krčme sme sa zhodli.

14.08.2019

Pondelok - Celú diskusiu rozpútal Šaňo, ktorý si dovolil spochybniť Štefanove brilantné právne znalosti. Stalo sa tak na základe jeho tvrdenia, že"Čaputovou nenápadne ohlásený útok extrémnych viac »

Rober Fico si hľadá podnájom u Andreja Kisku.

10.08.2019

S touto správou dorazil v pondelok do krčmy Imro a my sme mohli začať s hodnotením udalostí uplynulého týždňa. Expremiér totiž vyhlásil, že exprezident je ako Ladislav Baštrnák, lebo vraj viac »

Čas grázlov, čas lúzrov, čas politických šmejdov. Čas predvolebný, čas podvodný.

07.08.2019

Nikdy sa nevyrojí naraz toľko podvodníkov ako práve v čase, keď klopú na dvere parlamentné voľby. Nikdy. Ako keby pol roka do volieb porodila tehotná volebná doba všetko najhoršie, čo si viac »

Sudan

Sudánska armáda a protestné hnutie oznámili vznik novej vlády

20.08.2019 23:15

Členova novej rady zložia prísahu už v stredu.

andrej babiš, ANO, česko

Babiš po schôdzke so Zemanom: Spor je ukončený. Žiadna kríza nie je

20.08.2019 20:47

Meno nového nominanta ČSSD na funkciu ministra kultúry sa však prezident od premiéra údajne nedozvedel.

deti, škôlka, vakcína,

Výrobcovia sa boja výpadku vakcín

20.08.2019 19:00

Od januára by sa mal upraviť očkovací kalendár tak, že vakcináciu proti mumpsu, ružienke a osýpkam absolvujú nielen jedenásťročné, ale aj šesťročné deti.

vlada, pellegrini,

Pellegrini v stredu povie, či ostáva v Smere

20.08.2019 18:22

Pellegrini už dlhšie patrí medzi vrcholových členov strany, s postojmi ktorých sa Fico dostáva čoraz častejšie do rozporu.