Založ si blog

Volebný súboj v našej krčme vstúpil do záverečnej fázy!

K celej udalosti sme sa postavili po rozhodnutí nášho predsedníctva netradičným spôsobom. Vylúčime tých, ktorých nejdeme voliť. Einstein ako prvý v diskusii navrhol, že prvú by sme mali vylúčiť dámu, lebo jej kampaň vraj financovala istá mimovládka. Ďuso povedal, že to nie je možné, lebo on ako bývalý uličný predseda HZDS si pamätá, že žiadne financie nemohli ísť mimo Vladka! Einstein bol z toho namrzený a začal protestovať, ale keď Karol pootvoril ľavé oko a pozrel ním na predkladateľa návrhu, ten hneď zmĺkol. Pamätá si beťár, ako to bolo pred 5 rokmi, keď sa s Karolom pochytil kvôli Kiskovi, ktorého označoval za všetko možné, len nie za princa na bielom koni. Keď ani na tretie výhražné Karolove zavrčanie neprestal, Karol ho nakopal do…. Proste Einstein mohol týždeň piť v krčme pri pulte iba na stojáka. Ako druhý prišiel na rad Maroš. Imro tvrdí, že je to veriaci kresťan, katolík, komunista, jehovista, marxista, aj srandista. Proste všetko čo si len volič môže vybrať. Z takejto širokej ponuky sme však ostali zaskočení a prestali sme sa v tom orientovať. Tak sme jeho voľbu vylúčili, lebo ako navyše povedal Jaro, „ten keď keď vycerí ten svoj úprimný politický úsmev, má sám v ústach viac zubov, ako my všetci v krčme dohromady“. Na rad prišiel Marián, lebo je je proslovenský, prokresťanský, proruský a je navyše skvelý rétor. Jeho voľbu navrhol Pišta, lebo po prvé, robil rok v Rusku na výstavbe plynovodu Orenburg a po druhé nám odprisahal, že počul Mariana povedať 10 razy za sebou“a tie vtáky z toho tŕnia frnk, brnk, do druhého tŕnia“. Orenburg sme mu uverili, ale s tou riekankou sme boli na pochybách. Napokon z neho vyšlo, že ju naozaj Marián povedal 10 razy, ale za desať rokov… Štefan nám zostal ako čierny kôň súťaže na koniec. Jožo tvrdil, že sa mu veľmi páči, lebo ako sudca vie najlepšie, aký potrebný je právny štát. Imro mal zase tie svoje pindy a povedal, že ak chce niekto právny štát, nemôže voliť Štefana, lebo inak je nesvojprávny a právny štát je nesvojprávnemu človeku úplne zbytočný. Do diskusie sa výnimočne zapojil Fero, ktorého prezývame aj Guľomet, lebo kadencia jeho viet je asi 10 za rok. V ruke žmolil Štefanov predvolebný plagát a mrmlal : „Na cigarety vedia vytlačiť, že spôsobujú rakovinu. A na tento plagát prečo nevytlačili, že ak sa budeme riadiť vo volebnej miestnosti jeho návodom na použitie, spôsobí nám 5 ročnú nevoľnosť, grcanie a hnačky“?

Po tomto diskusnom maratóne sme sa dohodli, že to dáme na tú dámu. Okrem toho, že je múdra a pekná, hovorí tak že jej dokonca aj rozumieme. Einstein brblal, že on sa necíti byť viazaný rozhodnutím predsedníctva, ale nerobíme z toho žiadne závery, lebo on  niekedy ani necíti, že  potreboval odísť na potrebu už pred hodinou.

 

 

Harabin je brilantný právnik! V našej krčme sme sa zhodli.

14.08.2019

Pondelok - Celú diskusiu rozpútal Šaňo, ktorý si dovolil spochybniť Štefanove brilantné právne znalosti. Stalo sa tak na základe jeho tvrdenia, že"Čaputovou nenápadne ohlásený útok extrémnych viac »

Rober Fico si hľadá podnájom u Andreja Kisku.

10.08.2019

S touto správou dorazil v pondelok do krčmy Imro a my sme mohli začať s hodnotením udalostí uplynulého týždňa. Expremiér totiž vyhlásil, že exprezident je ako Ladislav Baštrnák, lebo vraj viac »

Čas grázlov, čas lúzrov, čas politických šmejdov. Čas predvolebný, čas podvodný.

07.08.2019

Nikdy sa nevyrojí naraz toľko podvodníkov ako práve v čase, keď klopú na dvere parlamentné voľby. Nikdy. Ako keby pol roka do volieb porodila tehotná volebná doba všetko najhoršie, čo si viac »

andrej babiš, ANO, česko

Babiš po schôdzke so Zemanom: Spor je ukončený. Žiadna kríza nie je

20.08.2019 20:47

Meno nového nominanta ČSSD na funkciu ministra kultúry sa však prezident od premiéra údajne nedozvedel.

deti, škôlka, vakcína,

Výrobcovia sa boja výpadku vakcín

20.08.2019 19:00

Od januára by sa mal upraviť očkovací kalendár tak, že vakcináciu proti mumpsu, ružienke a osýpkam absolvujú nielen jedenásťročné, ale aj šesťročné deti.

vlada, pellegrini,

Pellegrini v stredu povie, či ostáva v Smere

20.08.2019 18:22

Pellegrini už dlhšie patrí medzi vrcholových členov strany, s postojmi ktorých sa Fico dostáva čoraz častejšie do rozporu.

Trenčín

Mestám stále nevonia, že ľuďom zostane viac z daní. Prídu o milióny

20.08.2019 18:06

Únia miest Slovenska nesúhlasí s návrhom novely o dani z príjmov z dielne strany Most-Híd. Milióny eur budú chýbať v rozpočte samospráv.